Zapytaj o ofertę

Pozycjonowanie firm sprzątających

11 min czytania
Pozycjonowanie firm sprzątających
Kategoria Branże

Marketing internetowy to jedno z najskuteczniejszych narzędzi umożliwiających pozyskiwanie nowych klientów i zwiększanie sprzedaży. Jeśli chcesz poprawić swoją pozycję na rynku, musisz zainwestować w sprawdzone narzędzia promocji cyfrowej. Wśród najskuteczniejszych metod wymienić można pozycjonowanie stron internetowych. Pewnie zastanawiasz się, jak wygląda to w przypadku firm sprzątających. W tym artykule poznasz szczegóły!

Spis treści:

Firmy sprzątające – szanse i wyzwania w kontekście marketingu

Z pewnością zauważyłeś, że promowanie firmy sprzątającej jest dość trudne. Z czego to wynika? Kluczowym problemem działalności Twojej branży jest dość duża konkurencja. Pewnie nie umknęło Twojej uwadze, iż coraz więcej firm decyduje się na świadczenie usług z zakresu sprzątania. O ile dla konsumentów jest to niezwykle korzystne, gdyż mogą przebierać w ofertach różnych firm, o tyle dla Ciebie aspekt ten z pewnością stanowi nie lada wyzwanie.

Kolejnym problemem jest trudność określenia grupy docelowej. Na skorzystanie z usług firmy sprzątającej decydują się bowiem zarówno przedsiębiorstwa, lokale gastronomiczne, hale produkcyjne, jak i indywidualni odbiorcy. Na swojej drodze z pewnością napotkałeś więc trudności z opracowaniem strategii uwzględniającej potrzeby klientów z tak wielu segmentów.

Niemałą trudnością są także wysokie koszty reklamy w Google Ads. Jak już wspomniałam, branża, w której działasz, jest bardzo konkurencyjna. Popularne frazy, których konsumenci używają podczas wyszukiwania Twoich usług są więc dość drogie. Zastanawiasz się pewnie, jak w takim razie promować swoje usługi w Internecie. Najlepszym rozwiązaniem jest pozycjonowanie stron. Sprawdź, jakie techniki wykorzystać, aby zdobyć najwyższą pozycję w Google!

Na czym polega pozycjonowanie firm sprzątających?

Pozycjonowanie firm sprzątających to proces zwiększania widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Im wyżej w wyszukiwarce znajduje się Twoja witryna, tym generuje większy ruch i osiąga lepszą sprzedaż. Zastosowanie pozycjonowania jako najważniejszego elementu strategii marketingowej jest więc najlepszym, co możesz zrobić dla swojego przedsiębiorstwa.

Pozycjonowanie przeprowadzane jest na zasadzie optymalizacji strony internetowej oraz promowania oferty marki na różnych obszarach w sieci. Działania wchodzące w zakres tego procesu podzielić można na trzy następujące aspekty:

 • SEO on-site,
 • SEO off-site,
 • optymalizacja techniczna.

SEO on-site dotyczy wszelkich zabiegów z zakresu tworzenia treści i optymalizacji zawartości pod kątem właściwych słów kluczowych. Obszar ten zaliczyć można do jednej z najważniejszych technik promocyjnych online, jaką jest content marketing.

SEO off-site obejmuje natomiast wszelkie działania mające na celu promocję witryny poza jej obszarem. Mowa tu w szczególności o procesie link buildingu, dzięki któremu Twoja firma sprzątająca zyska popularność w Internecie i wygeneruje ruch na stronie internetowej.

Optymalizacja techniczna jest z kolei zestawem praktyk mających na celu zwiększenie użyteczności i funkcjonalności serwisu internetowego. Im łatwiejsza w obsłudze będzie Twoja strona, tym większe szanse, że użytkownik zdecyduje się na dokonanie konwersji.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Pozycjonowanie firm sprzątających – od czego zacząć?

We współczesnym świecie trudno nam znaleźć czas nawet na podstawowe obowiązki. Z pewnością zauważyłeś więc, że zainteresowanie usługami sprzątania firm czy domów stale rośnie. Tym samym zwiększa to konkurencyjność branży, w której działasz. Aby więc Twoja marka, mogła wyróżnić się na tle innych przedsiębiorstw, musisz zastosować kompleksową strategię marketingową.

Najskuteczniejszym sposobem na dobrą promocję w sieci jest pozycjonowanie firm sprzątających. Pewnie zastanawiasz się jednak, od czego zacząć, aby proces ten przyniósł najlepsze efekty. Kluczem do sukcesu okazuje się wówczas przeprowadzenie dokładnych badań branży.

Pierwszym testem, jaki powinieneś wykonać przed wdrożeniem wybranej techniki SEO, jest analiza rynku docelowego. Sprawdź, czego potrzebują Twoi potencjalni klienci oraz jakie mają oczekiwania. W ten sposób znacznie łatwiej będzie Ci opracować skuteczny plan i uniknąć wszelkich błędów na każdym etapie jego realizacji.

Kolejną ważną analizą, jest badanie konkurencji. Musisz dokładnie prześledzić działania branżowych rywali oraz zidentyfikować zarówno skuteczne, jak i mniej efektywne techniki optymalizacyjne. Znając podstawowe działania, które przynoszą świetne efekty, o wiele łatwiej będzie Ci stworzyć zachęcający projekt witryny, a tym samym ograniczysz do absolutnego minimum ryzyko wszelkich niepowodzeń.

Po przeprowadzeniu tak dokładnych badań możesz przejść do wdrażania konkretnych technik optymalizacyjnych.

Techniki, dzięki którym zwiększysz obroty swojej firmy

Aby pozycjonowanie firm sprzątających przynosiło pożądane wyniki, musisz wdrożyć kilka sprawdzonych technik SEO. Decydując się na marketing internetowy, musisz jednak pamiętać, aby wszelkie podejmowane działania były zgodne z wytycznymi wyszukiwarek. Wykorzystanie nieuczciwych metod optymalizacyjnych nie tylko nie przyniesie Ci bowiem pożądanych wyników, ale też stworzy ryzyko całkowitego usunięcia serwisu z indeksu.

Skup się na skutecznych praktykach SEO, dzięki którym Twoja firma sprzątająca osiągnie sukces. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Content marketing

Content marketing to jeden z najlepszych sposobów na skuteczne promowanie niemal każdej firmy w Internecie. Wartościowe treści na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych przyciągną uwagę Twoich klientów, zwiększając przy tym świadomość Twojej marki i tworząc szansę na lepsze wyniki sprzedażowe. Aby jednak technika ta korzystnie wpłynęła na pozycjonowanie Twojej firmy w Google, musisz zoptymalizować teksty pod kątem właściwych słów kluczowych.

Jeśli wykorzystasz odpowiednie frazy, dotrzesz do osób faktycznie zainteresowanych usługami Twojej firmy. Dzięki temu budżet marketingowy będzie w pełni zoptymalizowany. Zastanawiasz się pewnie, gdzie szukać właściwych słów kluczowych. Najlepiej posłużyć się sprawdzonymi narzędziami analitycznymi, takimi jak Ahrefs, Senuto, Keyword Tool czy Google Search Console, które wskażą Ci nie tylko najczęściej wyszukiwane w danej branży frazy, ale też przedstawią ich konkurencyjność. Dzięki temu opracujesz skuteczny plan działania, a pozycjonowanie przyniesie jeszcze lepsze efekty.

 tabelka z frazami kluczowymi z Senuto Senuto

Po zidentyfikowaniu właściwych fraz możesz przejść do tworzenia angażujących treści. Podczas wdrażania strategii obejmującej pozycjonowanie firm sprzątających skup się na wpisach informacyjnych oraz eksperckich artykułach, które podkreślą profesjonalizm Twojej marki i pozwolą jej wyróżnić się na tle innych przedsiębiorstw. Doskonale sprawdzą się wówczas następujące formy:

 • angażujące wpisy blogowe,
 • newslettery,
 • poradniki dotyczące sprzątania,
 • recenzje środków czystości,
 • treści wideo,
 • infografiki.

Link building

Sieć linków zwrotnych jest jednym z najważniejszych czynników rankingowych. Aby poprawić pozycjonowanie swojej firmy w Google, musisz zaangażować się w proces pozyskiwania łączy z witryn o wysokim autorytecie, które nie tylko korzystnie wpłyną na widoczność Twojej marki w wyszukiwarce, ale też zwiększą ruch w witrynie.

Wdrażając strategię link buildingu, pamiętaj, że najważniejsze jest zdobywanie wyłącznie wartościowych łączy z popularnych w branży serwisów. Spamowanie linkami z mało wiarygodnych źródeł nie tylko nie przyniesie bowiem pożądanych efektów, ale też może poważnie zaszkodzić pozycjonowaniu Twojej firmy sprzątającej. Skoncentruj się na zdobywaniu linków za pomocą sprawdzonych technik. Należą do nich następujące metody:

 • blogowanie gościnne,
 • udostępnianie łączy w katalogach branżowych,
 • publikowanie wpisów w lokalnych serwisach informacyjnych,
 • udzielanie się na tematycznych forach internetowych,
 • aktywność w mediach społecznościowych.

 post na Facebooku Facebook

Optymalizacja techniczna

Nawet najwyższej jakości treści promocyjne i linki zwrotne nie przyniosą satysfakcjonujących efektów, jeśli Twoja strona internetowa nie będzie w pełni funkcjonalna. Użyteczność serwisów ma bowiem nie tylko bezpośredni wpływ na ich pozycjonowanie, ale też na realne doświadczenia odbiorców, od których zależą Twoje wyniki sprzedażowe.

Podczas optymalizacji strony internetowej zwróć uwagę na kilka aspektów. Wśród nich wymienić można dwa kluczowe, dzięki którym Twoja witryna osiągnie spektakularne wyniki.

Pierwszym z nich jest szybkość ładowania serwisu. Im krócej użytkownik będzie musiał czekać na załadowanie poszczególnych elementów strony, tym większe szanse, że wydłuży czas sesji oraz ponownie skorzysta z Twojej oferty.

Drugi dotyczy natomiast optymalizacji pod kątem mobilnym. Strony internetowe dostosowane do smartfonów i tabletów znacznie lepiej pozycjonują się w wyszukiwarce, zaspokajając jednocześnie najważniejsze potrzeby docelowych odbiorców. Zadbaj więc o to, aby witryna była w pełni funkcjonalna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych.

Pozycjonowanie lokalne

Jeśli chcesz zdobyć popularność w swoim mieście, pozycjonowanie powinieneś ukierunkować na określony obszar geograficzny. Promowanie oferty w swojej okolicy jest bowiem nie tylko znacznie tańsze, ale też łatwiejsze w przeprowadzeniu. Co więcej, specyfika Twojej firmy z pewnością polega na oferowaniu usług w najbliższym otoczeniu, w związku z czym lokalne SEO sprawdzi się zdecydowanie najlepiej.

Najważniejszą techniką, jaką powinieneś wdrożyć w ramach pozycjonowania lokalnego, jest optymalizacja wizytówki Google. W tym celu przejdź do narzędzia Google Moja Firma oraz udostępnij w profilu najważniejsze informacje o swojej marce, takie jak adres, numer telefonu, godziny otwarcia, zdjęcia, opis świadczonych usług czy recenzje innych użytkowników. Zaufanie do Twojej firmy znacznie wówczas wzrośnie, a przychody osiągną satysfakcjonujący poziom.

 wyniki wyszukiwania lokalnego w wyszukiwarce Google Facebook

W ramach lokalnego SEO postaw też na optymalizację treści pod kątem słów kluczowych powiązanych z Twoim miastem. Doskonale sprawdzą się wówczas terminy, takie jak „usługi sprzątania miasto„, „firma sprzątająca miasto” czy „sprzątanie w miasto„.

Dlaczego warto pozycjonować firmę sprzątającą?

Pozycjonowanie firm sprzątających to proces, dzięki któremu niemal każda marka z tej branży może osiągnąć sukces. Umiejętne wykorzystanie skutecznych praktyk SEO zapewni Ci wiele korzyści, które obejmują zarówno efekty krótko-, jak i długofalowe.

Decydując się na wykorzystanie pozycjonowania w swojej strategii marketingowej, powinieneś mieć na uwadze najważniejsze efekty, jakie możesz wówczas uzyskać. Są to:

 • wyższa pozycja strony w wynikach wyszukiwania, która sprzyja budowaniu ruchu w witrynie;
 • większe zaufanie do marki;
 • lepsza konwersja i wyniki sprzedażowe;
 • większe zainteresowanie marką zarówno w sieci, jak i stacjonarnie;
 • wysoki zwrot z inwestycji;
 • gwarancja rozwoju marki na różnych płaszczyznach online.

Z pewnością zauważyłeś, że pozycjonowanie firm sprzątających jest jednym z najlepszych sposobów na pozyskiwanie nowych klientów i zwiększanie dochodów. Istotnymi zaletami strategii SEO są bowiem możliwość bieżącej analizy skuteczności podejmowanych działań, a także stosunkowo niskie koszty wdrożenia planu marketingowego. Jeśli więc chcesz osiągnąć sukces w Internecie, podejmij się tego wyzwania samodzielnie lub zleć SEO profesjonalnej agencji reklamowej.

Pozycjonowanie firmy sprzątającej – samodzielnie czy z agencją?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że budowanie obecności marki w sieci nie należy do najłatwiejszych zadań. Stale zmieniające się algorytmy wyszukiwarek, rosnące oczekiwania konsumentów oraz dynamiczny postęp technologiczny sprawiają, że nawet doświadczonym przedsiębiorcom trudno uzyskać satysfakcjonujące wyniki SEO.

Pamiętaj jednak, że pozycjonowanie firm sprzątających jest jedną z najskuteczniejszych metod promowania tej branży. Dołóż więc wszelkich starań, aby SEO stało się priorytetowym punktem strategii marketingowej Twojej firmy sprzątającej.

Samodzielna optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, mimo że gwarantuje pewne korzyści, nigdy nie zapewni efektów możliwych do uzyskania dzięki pomocy profesjonalnej agencji SEO. Skonsultuj się więc z wybranym zespołem, gdyż okazać się to może najlepszym sposobem na skuteczne pozycjonowanie Twojej firmy.

Decydując się na współpracę ze specjalistami, musisz mieć jednak podstawową wiedzę na temat wykorzystywanych przez nich technik. Oto kilka najważniejszych usług, jakie oferują współczesne agencje SEO:

 • kompleksowy audyt SEO,
 • analiza rynku docelowego,
 • badanie konkurencji,
 • pozycjonowanie sklepów internetowych i innych serwisów e-commerce,
 • holistyczna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek,
 • stały monitoring efektywności strategii marketingowej,
 • kontrola działań optymalizacyjnych na każdym etapie planu pozycjonowania.

Podsumowanie

Stale rozwijający się rynek i postęp technologiczny sprawiają, że pozycjonowanie stron spędza sen z powiek wielu współczesnym przedsiębiorcom. Ten problem być może dotyczy także Ciebie. Niemniej jednak powinieneś zaangażować się w ten proces, pracując na własną rękę lub zlecając działania optymalizacyjne profesjonalnej agencji SEO.

Zespół doświadczonych ekspertów nie tylko zastosuje bowiem sprawdzone praktyki marketingowe, ale też zadba o stałą skuteczność strategii, dzięki czemu Twoja firma sprzątająca będzie mogła nieustannie pozyskiwać nowych klientów i zwiększać swoje przychody.

FAQ dotyczące pozycjonowania firm sprzątających

Jakie są zalety pozycjonowania firm sprzątających?

Pozycjonowanie firm sprzątających niesie za sobą wiele istotnych korzyści. Do najważniejszych zalet umiejętnie opracowanego planu SEO zaliczamy między innymi dynamiczny wzrost sprzedaży, większy ruch w witrynie, stale rosnące zainteresowanie marką i jej ofertą oraz nieustanny rozwój biznesu online.

Od czego zacząć pozycjonowanie firm sprzątających?

Pozycjonowanie firm sprzątających warto zacząć od przeprowadzenia dokładnych badań. Wiedząc, jakie potrzeby i oczekiwania ma rynek docelowy, a także, jakie techniki sprawdziły się w przypadku innych marek w branży, znacznie łatwiej będzie opracować skuteczny plan działania oraz uniknąć wszelkich błędów.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne firm sprzątających?

Pozycjonowanie lokalne firm sprzątających, mimo że nieco mniej wymagające niż ogólnokrajowe SEO, wciąż jest dość czasochłonne. Na wyniki pozycjonowania czekać trzeba bowiem od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, a czas ten zależny jest od czynników, takich jak konkurencyjność branży czy rodzaj zastosowanych technik.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 9

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie kancelarii prawnej i adwokata
Pozycjonowanie kancelarii prawnej i adwokata
Pozycjonowanie kancelarii prawnej i adwokata niesie ze sobą różnego rodzaju ograniczenia. Czytaj dalej i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować kancelarie.
Pozycjonowanie branży sportowej w Internecie
Pozycjonowanie branży sportowej w Internecie
Pozycjonowanie branży sportowej niesie za sobą wiele korzyści. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, od czego zacząć.
Pozycjonowanie gabinetu stomatologicznego (dentysty)
Pozycjonowanie gabinetu stomatologicznego (dentysty)
Pozycjonowanie gabinetu stomatologicznego to bardzo skuteczny sposób zdobywania nowych klientów. Warto więc wiedzieć, jak powinien wyglądać ten proces.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę