Broken Link Building – czym jest i jak może poprawić pozycję strony w wyszukiwarce?

Broken Link Building – czym jest i jak może poprawić pozycję strony w wyszukiwarce?

Christina Morillo/pexels.com

Technik optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek jest wiele, a każda z nich przynieść może odmienne efekty. Cel jest jednak jeden – wysoka pozycja na liście wyników wyszukiwania. Strategia budowania linków zdecydowanie zbliża witrynę do tego sukcesu. Warto więc wiedzieć, czym jest Broken Link Building i jak wdrożyć go do swojego planu SEO.

Broken Link Building to technika, która polega na identyfikowaniu różnych nieistniejących lub nieaktywnych elementów w domenie. Następnym krokiem jest odtworzenie ich wersji i skontaktowanie się z twórcami, którzy linkowali do starych zasobów, w celu skłonienia ich do połączenia się z nową zawartością.

Źródło: Julia Khalimova/pexels.com

Jest to doskonały sposób na budowanie linków do witryny i pomoc innym twórcom w udoskonaleniu ich strony internetowej. Metoda ta istnieje już od dawna, a jej znaczenie w ostatnich latach znacznie wzrosło. Jeśli zatem chcesz przenieść swoją witrynę na wyższy poziom, koniecznie skorzystaj z techniki Broken Link Building.

Sprawdź: Co to są linki afiliacyjne?

Jak to działa?

Elementem, na którym opiera się strategia Broken Link Building, jest zaufanie innych twórców. Jeśli bowiem wcześniej linkowali już do Twojej treści, z pewnością uznali Twoją witrynę za wiarygodną. Nie musisz więc ponownie budować tej relacji, a jedynym zadaniem okazuje się poproszenie ich o połączenie się z nową zawartością. Technika ta pozwala też budować sieć linków z witrynami o wysokim autorytecie, co może znacznie poprawić osiągane wyniki.

Dlaczego warto wdrożyć tę metodę do swojej strategii?

Należy wspomnieć, że technika Broken Link Building powinna być priorytetem strategii budowania linków. Regularne ocenianie stanu zawartości witryny i naprawianie ewentualnych błędów jest bowiem o wiele łatwiejsze niż wdrażanie nowego modelu sieci wartościowych łączy, które zająć może naprawdę wiele dni, a nawet tygodni.

Dlaczego warto więc skorzystać z techniki Broken Link Building? Metoda ta przede wszystkim zwiększa widoczność strony internetowej w SERP, a więc przyciąga nowych klientów, pozwala zdobyć przewagę nad branżowymi rywalami i korzystnie wpływa na wizerunek witryny.

Sprawdź: Jak prawidłowo budować linki?

Jak znaleźć i naprawić uszkodzone linki?

Sprawdzanie struktury linków zwrotnych w swojej witrynie powinno być priorytetem każdego twórcy. Element ten odgrywa bowiem kluczową rolę w SEO i ma znaczący wpływ na pozycję strony w SERP. Jak więc znaleźć i naprawić uszkodzone linki? Oto kilka skutecznych sposobów:

 • Wykorzystaj dedykowane narzędzia

Istnieje wiele narzędzi, których możesz użyć, aby łatwo zidentyfikować uszkodzone linki w witrynie. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest bez wątpienia Google Analytics, które pozwala wyeksportować listę wszystkich błędnych łączy i zastąpić je nowymi lub przekierować odwiedzających na inną stronę.

 • Twórz raporty i śledź zmiany

Kiedy już znajdziesz uszkodzone linki, utwórz w Excelu raport, który ułatwi Ci śledzenie procesu ich przekierowywania. Jeśli korzystasz z Google Analytics, możesz bezpośrednio wyeksportować dane w formie CSV lub arkusza kalkulacyjnego. Dzięki temu będziesz w stanie łatwo monitorować wszelkie zmiany i bezproblemowo wdrażać strategię Broken Link Building.

 • Oceń, które linki należy przekierować

Zanim podejmiesz decyzję o przekierowaniu konkretnych linków, powinieneś dokładnie określić, dlaczego nie działają one tak, jak powinny.

Głównym powodem jest najczęściej mała liczba kliknięć w łącza, co oznacza, że powinny zostać one zmodyfikowane.

 • Przekieruj linki w systemie zarządzania treścią (CMS)

Przekierowanie uszkodzonych linków w CMS zakończy proces Broken Link Building. Skorzystaj więc z tego oprogramowania i dopełnij całej procedury naprawiania uszkodzonych linków.

 • Broken Link Building korzystnie wpływa na wizerunek witryny w oczach wyszukiwarek. Technika ta nie tylko pomaga w uzyskaniu wysokiej jakości linków zwrotnych, ale także przekłada się na pozycję strony internetowej na liście wyników wyszukiwania.
 • Jest to ponadto skuteczna metoda, która prowadzi do pokonania branżowych rywali. Broken Link Building pomaga bowiem zabezpieczyć profil linków zwrotnych i wykorzystać ich potencjał w wyścigu o najwyższą pozycję w SERP.
 • Broken Link Building pomaga również dotrzeć do nowych odbiorców. Identyfikując uszkodzone linki, znajdujesz wysokiej jakości witryny i pozyskujesz słowa kluczowe, na które być może nigdy byś nie trafił. Strategia linków zewnętrznych opiera się bowiem na dzieleniu wartości strony internetowej, co skutkuje zwiększoną liczbą odbiorców.

Zacznij działać już dziś!

Znasz już powody, dla których wdrożenie strategii Broken Link Building przynieść może doskonałe efekty. Skorzystaj więc z wyżej wymienionych wskazówek, znajdź uszkodzone linki i postaraj się je naprawić, a zyskasz szansę na osiągnięcie wysokiej pozycji na liście wyników wyszukiwania i przyciągnięcie nowych odbiorców. Mamy jednak świadomość, że proces ten okazać się może niezwykle wymagający i czasochłonny. Na szczęście jesteśmy tu dla Ciebie! Dzięki współpracy z agencją SEO zrobisz duży krok w stronę sukcesu i zaoszczędzisz czas, który będziesz mógł przeznaczyć na rozwój swojej firmy.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 9
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Linki dofollow i nofollow – co warto o nich wiedzieć?

  Linki dofollow i nofollow – co warto o nich wiedzieć?

  Profil linków zwrotnych to jeden z najważniejszych czynników rankingowych Google. Czy wiesz jednak, czym różnią się linki dofollow i nofollow?
  Jak korzystać z parametrów UTM?

  Jak korzystać z parametrów UTM?

  Parametry UTM są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, dlatego zebraliśmy wszystkie informacje na ich temat w jednym miejscu.
  Jak korzystać ze znaczników schematu? – Poradnik dla początkujących

  Jak korzystać ze znaczników schematu? – Poradnik dla początkujących

  Zastanawiasz się, czym są znaczniki schematów i jak ich używać? Przeczytaj nasz artykuł, a wszystkiego się dowiesz.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę