DARMOWY AUDYT SEO

Jak wpływać na odbiorców za pomocą treści na stronie internetowej?

5 min czytania
Jak wpływać na odbiorców za pomocą treści na stronie internetowej?
Kategoria Content

Z pewnością zauważyłeś, że optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to wielopłaszczyznowy proces. Trzeba włożyć w to wiele wysiłku i czasu, aby osiągnąć sukces. Pamiętaj, że jednym z głównych elementów dobrej strategii SEO jest treść. To ona jest istotna w pozycjonowaniu organicznym wyszukiwarek. Atrakcyjne i wartościowe treści wraz z solidną strategią w mediach społecznościowych wzbudzają zainteresowanie potencjalnych konsumentów. Dlatego potrzebujesz treści, aby przyciągnąć swoich klientów do witryny i utrzymać ich na stronie.

Copywriting jest niestety dość skomplikowaną dziedziną. Jednak możesz nauczyć się tworzyć silne i angażujące, które skłonią odbiorców do pozostania z Tobą w kontakcie. Jeżeli poznasz pewne techniki perswazji, to z pewnością będzie Ci łatwiej zabrać się za pisanie!

Spis treści:

Czy copywriting działa?

Pisanie ciekawych treści jest jednym z istotnych elementów marketingu internetowego. Zadaniem copywritera jest nie tylko użycie odpowiednich słów, ale również zachęcenie odbiorcy do konkretnego działania. Przykładowym celem może być skłonienie czytelnika do dokonania zakupu. Chodzi po prostu o przekonanie odbiorcy, że warto zostać na dłużej na stronie internetowej. Pamiętaj, że treść powinna być oryginalna, prowokująca do myślenia i interesująca. Nie jest to oczywiście najtrudniejsza technika marketingowa na świecie, jednak stworzenie przekonującej i wartościowej treści opiera się na pewnej strategii.

Sprawdź: Content marketing bez tajemnic. Czym jest treść w świecie online?

Jak tworzyć angażujące treści na stronie internetowej?

Angażujące treści sprawiają, że klienci dokonają zakupu produktów i pomyślą o witrynie jak o autorytecie w danej dziedzinie. W jaki sposób połączyć więc słowa, aby sprowokować użytkowników do działania? Na tworzenie silnych treści składa się wiele czynników. Poniżej przedstawiamy te, które pomogą Ci opanować sztukę pisania świetnych treści na stronę.

1. Twórz angażujące nagłówki!

Nagłówki są koniecznością w pisaniu przyciągających treści na stronę internetową. Dzięki nim użytkownicy podejmują decyzję, czy kliknąć link, czy też nie. Jeśli nie stworzysz przekonujących nagłówków, czytelnicy po prostu przejdą dalej. Są one kluczem do sukcesu w witrynie, dlatego muszą być atrakcyjne i łatwe do przeczytania.

Pamiętaj, że nagłówek jest tym, na co w pierwszej kolejności zwraca uwagę czytelnik. Istnieje wiele wskazówek dotyczących tworzenia nagłówków, jednak najlepiej sprawdza się samodzielne testowanie. Upewnij się, że wygląda on dobrze i idealnie pasuje do Twojej witryny. Nagłówki nie mogą być zbyt długie, ponieważ wtedy rosną szansę na odrzucenie takiej strony przez potencjalnego odbiorcę.

2. Używaj bezpośrednich zwrotów do klienta!

Na pewno miałeś okazję zauważyć, że istnieją pewne wyrażenia i słowa, które po prostu działają. Pamiętaj, że warto używać słów akcji i opierać swoje treści na wezwaniu do działania. Istnieje kilka sposobów na napisanie przekonujących treści, które są osobiste i jednocześnie wpływają na czytelnika. Najważniejsze to zwracać się do odbiorcy w sposób bezpośredni. W niektórych przypadkach przydatne mogą okazać się wezwania do działania, takie jak „kliknij tutaj”, czy „kup teraz”. Powtarzanie niektórych fraz jest ważne! Staraj się zawsze zadawać pytania i zwracać bezpośrednio na “Ty” do swoich odbiorców. Warto również na samym końcu zawrzeć podsumowanie treści, które angażuje odbiorców jeszcze bardziej.

 

3. Stań się autorytetem w swojej branży!

W obecnych czasach ekspert odgrywa bardzo ważną rolę w Internecie. Dlatego nawet, jeśli masz dobrej jakości treści, ale nie brzmisz dla czytelników jak ekspert w danej dziedzinie, to z pewnością możesz się pożegnać z konwersją na stronie. Najlepszym sposobem na pokazanie swojego autorytetu jest tworzenie prawdziwych i pełnych informacji treści. Warto używać statystyk i procentów, ponieważ one zawsze wyglądają dobrze. Daj swoim czytelnikom dowód, że to, co mówisz, jest prawidłowe. Kiedy będziesz ekspertem w swojej branży, to z pewnością przyciągniesz odbiorców na długo. Musisz pamiętać, że słowa mają moc, więc jeżeli nie widzisz oczekiwanych rezultatów w konwersji na stronie internetowej, to warto przejrzeć swoje zasoby. Czasem wystarczy wprowadzić drobne poprawki i zmiany, które zapewnią pożądane wyniki!

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Ci pisanie jakościowych tekstów, które będą silnie wpływać na Twoich odbiorców. Jeśli chcesz, aby Twoje słowa skłoniły użytkownika do działania, to musisz stosować się do powyższych reguł. Zacznij pisać swoje treści już teraz i prowokuj użytkowników Internetu do działania!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO dzięki nam! Czekamy na Ciebie!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 4

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Co to jest microcopy i jakie ma zalety?
Co to jest microcopy i jakie ma zalety?
Umiejętność tworzenia komunikatów to podstawa języka. Jak treści umieszczane na stronie oddziałują na odbiorców? Czym jest microcopy i jak wykorzystać takie wpisy?
Kompendium SEO z zakresu długich form – dużo treści, więcej korzyści!
Kompendium SEO z zakresu długich form – dużo treści, więcej korzyści!
Długie formy tekstowe są w stanie znacząco podnieść jakość SEO, jednakże aby tak się stało, musimy przygotowywać je w sposób świadomy!
Tworzenie atrakcyjnych treści – Top 5 wskazówek
Tworzenie atrakcyjnych treści – Top 5 wskazówek
Niskiej jakości treści mogą doprowadzić witrynę do upadku. Brak odbiorców to brak zysków. Podpowiemy Ci zatem, jak łatwo rozwiązać ten problem!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę