DARMOWY AUDYT SEO

Jak znaleźć się na zerowej pozycji w Google?

4 min czytania
Jak znaleźć się na zerowej pozycji w Google?
Kategoria Pozycjonowanie

Google stale aktualizuje swoją wyszukiwarkę, dlatego czasami trudno nadążyć za niektórymi jej działaniami, a co dopiero wprowadzić odpowiednią strategię SEO.

Do takich aktualizacji można zaliczyć fragmenty z odpowiedzią Google, czyli bezpośrednie odpowiedzi dostarczane do użytkowników na ich konkretne zapytania. Jeśli chcesz, aby Twoja witryna wyświetlała się w takim polu, musisz podjąć kilka działań, które przybliżą Cię do tego celu.

Czytaj dalej, a dowiesz się, czym są fragmenty z odpowiedzią Google, do czego służą oraz jak się w nich znaleźć.

Spis treści:

Czym jest zerowa pozycja w wynikach wyszukiwania Google?

Fragmenty z odpowiedzią Google lub inaczej zerowa pozycja wyszukiwania, a także featured snippet to nazwy tego samego okna w wyszukiwarce. Chodzi o bezpośrednie wyróżnienie na górze strony odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Wyświetlają się one w specjalnym polu wyszukiwarki nad wynikami organicznymi. Fragmenty z odpowiedzią są “wyciągane” ze strony najlepiej odpowiadającej na pytania odbiorców.

Z pomocą tego pola Google stara się dostarczyć użytkownikowi najlepsze wrażenia z wyszukiwania. Pamiętaj, że treść, która pojawia się na zerowej pozycji w wyszukiwarce, nie zawsze bierze udział w rankingu wyników wyszukiwania. Chodzi tu bardziej o istotne informacje, które są w stanie zaspokoić ciekawość odbiorcy.

Sprawdź: Jak skutecznie wyszukiwać w Google?

Dlaczego pozycja zerowa w Google jest ważna dla strony internetowej?

Dzięki znalezieniu się strony we fragmentach z odpowiedzią Google może ona zyskać na wartości oraz generować większy ruch. Wyświetla się w pierwszej kolejności w organicznych wynikach wyszukiwania, przez co zwiększa się świadomość Twojej marki wśród odbiorców.

Najważniejsze jest to, że omijasz całą swoją konkurencję i nie musisz walczyć z nimi o wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarki, ponieważ Ty już wygrałeś!

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Rodzaje fragmentów z odpowiedzią w Google

Akapit

Jest najczęściej używaną opcją przez wyszukiwarkę oraz najbardziej naturalną formą odpowiedzi. Wiąże się z ustrukturyzowanymi odpowiedziami dla zapytań wyszukiwanych przez użytkowników.

Tabela

To pole odpowiedzi wyświetla się w celu pokazania konkretnych danych liczbowych, takich jak ceny, wynagrodzenie, kryteria kwalifikacyjne lub dane, które dostarczają odpowiedzi na zapytania informacyjne lub statystyczne.

Lista

Google wybiera tę formę odpowiedzi, aby opisać konkretne kroki, procedury lub listę pozycji dla konkretnych zapytań. Warto wiedzieć, że słowa kluczowe, które zaczynają się między innymi od: „jak to zrobić”, czy “typy…” tworzą punktory.

Sprawdź: W jaki sposób zwiększyć widoczność witryny w rankingu wyszukiwarek?

Jak zoptymalizować stronę WWW pod kątem pozycji zerowej Google?

Sprawdź, czy algorytm skutecznie rozpoznaje witrynę

Zanim znajdziesz się na pozycji zerowej w Google, sprawdź najpierw, czy wszystkie Twoje tytuły, nagłówki i opisy są dobrze przygotowane oraz zaindeksowane przez wyszukiwarkę. Tylko wtedy, kiedy Google rozpozna Twoją stronę, jesteś w stanie pojawić się we fragmentach z odpowiedziami.

Wybierz odpowiednie słowa kluczowe

Znajdź i stosuj takie słowa kluczowe, które pasują do konkretnych zapytań użytkowników oraz jednocześnie reprezentują Twoją markę. Stale aktualizuj je i sprawdzaj, czy działają one prawidłowo, czy jednak powinny ulec zmianie.

Jeśli wybierzesz odpowiednie słowo kluczowe i umieścisz je w nagłówku lub tytule artykułu, Google będzie wiedziało, że odpowiedziałeś na pytanie odbiorców i warto pokazać Ciebie na pozycji zerowej w wynikach wyszukiwania.

Prawidłowo odpowiadaj na pytania użytkowników

Postaraj się przeprowadzić dokładne badania przed napisaniem odpowiedzi na zapytania użytkowników i upewnij się, że informacje, które chcesz zawrzeć w swojej treści, są prawidłowe. Jeśli dane są dokładne, trafne i oferują najlepszą odpowiedź, zwiększy się Twoja szansa na znalezienie się we fragmencie z odpowiedziami Google.

Monitoruj swój postęp

Pamiętaj, że wyniki wyświetlane we fragmentach z odpowiedziami Google zmieniają się bardzo szybko. Dlatego warto stale monitorować swój postęp oraz to, w jaki sposób działają słowa kluczowe. Jeśli dużym problemem jest znalezienie się na zerowej pozycji w wynikach wyszukiwania, to znak, że coś powinieneś zmienić.

Czasem warto zaktualizować swoją treść na stronie i wprowadzić drobne zmiany, które mogą wpłynąć pozytywnie na Twój cel.

Odpowiednio zaplanuj swoją treść na stronie

Pamiętaj, że odpowiednie zaplanowanie treści jest najważniejszym krokiem podczas jej tworzenia. To właśnie dzięki temu będziesz mógł stworzyć angażującą treść, którą docenią wyszukiwarki i pokażą Cię na pozycji zerowej innym użytkownikom. Dlatego poświęć nieco czasu i zrozum intencje odbiorcy. Z pewnością pomoże Ci to opracować perfekcyjną odpowiedź na pytanie.

Podsumowanie

Musisz wiedzieć, że trafienie do fragmentów z odpowiedziami Google nie jest proste i szybkie. Musisz się nieco napracować, aby osiągnąć swój cel. Jeśli już znajdujesz się na wysokiej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadal walczyć o zerową pozycję! Warto się starać, aby osiągnąć sukces.

iCEA Group
Jako iCEA Group jesteśmy czołową agencją SEO w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, specjalizującą się w biznesowym podejściu do pozycjonowania stron internetowych. Od 2007 roku ustanawiamy standardy w branży SEO/SEM i z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 10

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Rynek niszowy – jak tworzyć dobrą treść?
Rynek niszowy – jak tworzyć dobrą treść?
Nie wiesz, w jaki sposób dotrzeć do odbiorcy? A może zastanawiasz się, czy Twoja firma sprzedaje produkty dla niszowego rynku? Dowiedz się więcej!
Filtr algorytmiczny – czym jest i jak go zdjąć?
Filtr algorytmiczny – czym jest i jak go zdjąć?
Nieetyczne praktyki w obrębie stron WWW są odpowiednio karane przez Wujka Google. Dość popularną naganą jest nakładany na nie filtr algorytmiczny.
Pozycjonowanie za efekt – czy nadal jest to modne?
Pozycjonowanie za efekt – czy nadal jest to modne?
Czy płacenie za efekt - znalezienie się w czołówce listy wyszukiwań w ogóle się opłaca? Niejedną osobę trapi pytanie, czy jest to w ogóle możliwe?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę