Niezależnie od tego, na jakiej platformie i w jakim systemie zarządzania działa sklep internetowy, pozycjonowanie stron to jeden z najważniejszych elementów marketingu.
Nie inaczej jest w przypadku pozycjonowania IdoSell.
IdoSell (dawniej IAI shop) to platforma przeznaczona dla rynku e-commerce. Umożliwia utworzenie sklepu, sprzedaż oraz wiele innych czynności ważnych z punktu widzenia właściciela i klienta.
IdoSel jest systemem zarządzania treścią (CMS) dostępnym w modelu SaaS (Software as a Service). Twórcy oferują platformę przystosowaną do prowadzenia sklepów internetowych, a przedsiębiorca musi opłacać comiesięczny abonament. Może przez to liczyć na stałą opiekę techniczną.
Twórcy platformy stale ulepszają oprogramowanie i oferują coraz więcej funkcji, integracji oraz dodatków.
Platforma IdoSell doskonale poradzi sobie w przypadku rozbudowanych sklepów.
IdoSell pozwala prowadzić sprzedaż hurtową w modelu B2B. Dzięki możliwości integracji z magazynami, hurtowniami czy producentami przedsiębiorca może nawiązywać współprace biznesowe i obsługiwać klientów.
IdoSell doskonale radzi sobie również z obsługiwaniem klientów detalicznych.
Twórcy oprogramowania zdecydowali się na innowacyjne rozwiązanie, jakim jest Open System as a Service, czyli z możliwością edycji kodu. Dlatego pozycjonowanie IdoSell jest nieco łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych platform SaaS z niedostępnym dla osób trzecich skryptem.
W większości przypadków celem przedsiębiorców jest rozwój firmy, pozyskiwanie nowych klientów i generowanie coraz większych zysków. Sposobem na to jest dobra reklama – w tym dobre pozycjonowanie strony.
Najważniejszym krokiem jest zwiększenie widoczności, czyli uzyskanie wysokiej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.
Pozycjonowanie IdoSell jest niezbędne, jeśli chcesz osiągać założone cele finansowe.
Czy nie wystarczy, że sklep będzie widoczny na drugiej, trzeciej czy czwartej stronie w wyszukiwarce Google? Niestety nie.
Większość internautów korzysta wyłącznie z pierwszej strony. Wszystko, co znajduje się dalej, uznawane jest przez nich za bezwartościowe i niewarte uwagi.
Tylko pojawiając się na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania Google, masz realny wpływ na rozwój swojego przedsiębiorstwa.
Pozycjonowanie to czasochłonny, długotrwały i skomplikowany proces, który wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Dlatego cena za usługę jest adekwatna do wysiłku, jaki musi włożyć specjalista w przeprowadzenie procesu.
Jeśli działania związane z pozycjonowaniem stron IdoSell zostaną wykonane prawidłowo, to koszty inwestycji po pewnym czasie się zwrócą, a sklep będzie na tym korzystał przez długi czas.
Niedoświadczona osoba może nieświadomie zrobić coś, co jest niedozwolone przez Google. Gdy tylko wyszukiwarka zorientuje się, że coś jest nie tak, może błyskawicznie obniżyć pozycję strony, a do tego nałożyć na nią karę.
Dlatego lepiej powierzyć pozycjonowanie IdoSell komuś doświadczonemu.
Jeśli masz możliwość, sprawdź poprzednie projekty pozycjonera oraz zapoznaj się z opiniami na jego temat.
Pozycjonowanie sklepu IdoSell to proces składający się z wielu elementów, które trzeba połączyć w całość.
Zastanów się, czego potrzebuje Twój sklep internetowy, aby mógł skutecznie pozyskiwać klientów. Jeśli przedstawisz swoje oczekiwania pozycjonerowi, będzie on wiedział, na których elementach ma się skupić.
Cena za usługę pozycjonowania sklepu internetowego IdoSell zależy od tego, jakie działania trzeba będzie wykonać. Jeśli będą to czynności skomplikowane i czasochłonne, cena całej usługi będzie oczywiście większa.
Pozycjoner lub agencja SEO, znając przybliżoną kwotę, może dobrać działania adekwatne do środków.
Jeśli zależy Ci na tym, aby pozycjonowanie IdoSell przeprowadzić samodzielnie, pamiętaj, aby przed wprowadzeniem zmian zapoznać się z podstawami pozycjonowania i optymalizacji. Weryfikuj, czy dane źródło wiedzy jest wiarygodne. Oprócz tego musisz znać też czynniki, które biorą pod uwagę roboty internetowe, gdy wartościują strony.
Audyt SEO to pierwszy i podstawowy krok pozycjonowania sklepu internetowego IdoSell. Pozwala przeanalizować występujące na niej błędy, a także jej mocne strony.
W pierwszej kolejności trzeba pozbyć się wszystkich błędów, a dopiero później zacząć wprowadzać nowe działania związane z pozycjonowaniem i optymalizacją sklepu IdoSell.
Sprawdza wrażenia użytkowników Internetu odwiedzających daną witrynę. Sporządzony z niego raport mówi, co zmienić, aby zwiększyć wartość strony i sprawić, by odbiorcy chętniej na niej pozostawali oraz wykonywali określone akcje.
Wybierając słowa kluczowe, trzeba wziąć pod uwagę to, jak często internauci z grupy docelowej wpisują je w wyszukiwarce. Nie warto pozycjonować sklepu na frazy, których nikt nie szuka.
Oprócz tego ważna jest konkurencyjność.
Kolejnym krokiem jest optymalizacja sklepu IdoSell, czyli działania przeprowadzane w obrębie witryny, np.: sprawdzenie poprawności pliku robots.txt, uproszczenie kodu HTML, ustawienie odpowiednich meta danych, umieszczenie fraz kluczowych w nagłówkach czy zadbanie o szybkość wczytywania strony.
Treść w sklepie internetowym może przybierać postać opisów produktów i kategorii, artykułów blogowych, sekcji „najczęściej zadawane pytania” czy tekstu na stronie głównej.
Musi być unikalna oraz przedstawiać wartość merytoryczną dla potencjalnego klienta.
To pozyskiwanie linków do naszej strony z innych (wartościowych dla wyszukiwarki) witryn. Dla przykładu, w artykułach sponsorowanych umieszcza się link do danej witryny, a następnie publikuje na niezależnym portalu. Innym sposobem jest pozyskiwanie linków w mediach społecznościowych.
Dzięki analizie zmian można sprawdzić, czy wprowadzane strategie przynoszą efekty. Monitorowanie to nieodłączny aspekt każdego procesu.
Analizowanie można przeprowadzić za pomocą narzędzi takich jak Google Search Console lub Google Analytics.
Niestety nikt nie może dokładnie tego przewidzieć. Co więcej, żaden pozycjoner czy agencja SEO nie może zagwarantować, że wprowadzane strategie pomogą osiągnąć pierwszą pozycję w wynikach wyszukiwania.
Efekty pozycjonowania IdoSell mogą być widoczne po dwóch, sześciu, a nawet kilkunastu miesiącach.
Optymalizacja i pozycjonowanie IAI shop to proces, który trzeba przeprowadzać bez przerwy.
Niektóre czynności muszą być przeprowadzane regularnie, a także modyfikowane. Stale należy analizować sytuację i w razie potrzeby wprowadzić zmiany.
Jako właściciel sklepu możesz dokonać wyboru specjalisty, który zajmie się pozycjonowaniem i optymalizacją Twojego sklepu.
Optymalizacja sklepu IdoSell to działania, które wykonuje się w obrębie strony. Ich zadaniem jest dopasowanie witryny do algorytmów wyszukiwarki oraz do potrzeb użytkowników.
Służy do tego, aby przekazywać botom informacje, do których adresów URL mogą one uzyskać dostęp. Dzięki temu można ukryć elementy, które nie są potrzebne do optymalizacji sklepu IdoSell (polityka prywatności, regulaminy, koszyk zamówień)
Plik tekstowy, który ułatwia indeksowanie sklepu internetowego. Zawiera on listę adresów URL każdej podstrony.
Meta tytuł i meta opis to treść, która wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Pomaga pozycjonować strony IdoSell, ma też wpływ na generowanie większego ruchu.
Nagłówek H1 to najważniejszy nagłówek na każdej podstronie, dlatego powinien zawierać odpowiednie słowo kluczowe. Niższe nagłówki (H2, H3) dzielą tekst na sekcje i pomagają zachować porządek.
Przyjazne adresy URL są utworzone na podstawie logiki. Powinny zawierać słowa informujące, co znajduje się na stronie. W przypadku sklepu na platformie IdoSell przyjazne adresy URL generowane są automatycznie.
Muszą być nasycone frazami kluczowymi, a także odpowiednio sformatowane i wartościowe dla czytelnika. Ważne jest dzielenie tekstu na segmenty oraz oznaczenie ich odpowiednimi nagłówkami.
Trzeba uważać na kanibalizację fraz, czyli pozycjonowanie więcej niż jednej podstrony na te same frazy.
Umieszczanie odnośników w obrębie strony – linków prowadzących do poszczególnych produktów. Można też wplatać je w artykuły publikowane na blogu.
Jeśli internauta będzie musiał długo czekać na wyświetlenie zawartości sklepu, to prawdopodobnie szybko z niego zrezygnuje i przejdzie do kolejnych z listy.
Na samym początku trzeba ustalić, do kogo sklep ma trafiać i czym charakteryzuje się potencjalny klient.
Odpowiedzią na pytanie: „Jak pozycjonować sklep internetowy IdoSell”, jest: dopasować strategię do grupy docelowej. Dotyczy to zarówno stosowanego słownictwa, oprawy graficznej, jak i rodzaju strategii.
Techniki, które nie naruszają polityki Google, to tzw. White Hat SEO.
Stosowanie tych, na które nie pozwala Google, może skończyć się nałożeniem kary na witrynę. Przykładem jest Keyword Stuffing, czyli nienaturalne umieszczanie słów kluczowych w obrębie strony.
Proces pozycjonowania stron IdoSell powinien opierać się na kompleksowym działaniu, czyli dbaniu o każdy aspekt zarówno optymalizacji SEO, jak i działań off-site.
Trzeba zadbać o optymalizację techniczną, wrażenia użytkownika, unikalne treści, dobór odpowiednich słów kluczowych oraz linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne.
Przy pozycjonowaniu sklepów IdoSell shop ważna jest też konsekwencja działań. Z kolei zmiany powinny zostać wprowadzone tylko wtedy, gdy regularnie wdrażana strategia nie przynosi efektów po dłuższym czasie.
Oczywiście nie jest ona celem sama w sobie, a ma prowadzić do osiągania konkretnych celów finansowych i rozwojowych.
Stanowi skuteczne narzędzie do pozyskiwania nowych klientów i docierania do osób znajdujących się na samym końcu lejka sprzedażowego, czyli przekonanych do zakupu.
W przypadku niektórych sklepów problemem jest niski współczynnik konwersji. Oznacza to, że witryna wyświetla na się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, ale użytkownicy, którzy na nią wchodzą, nie wykonują żadnych akcji. Może to być zapisanie do newslettera, wypełnienie ankiety, pobranie e-booka czy dokonanie zakupu.
Aby odwiedzający chętniej dokonywali różnego rodzaju akcji na stronie, konieczna jest skuteczna optymalizacja sklepu IdoSell.
Efektem pozycjonowania IdoSell jest również generowanie większych zysków przez firmę, czyli coś, do czego dąży każdy przedsiębiorca.
Działania pozycjonera zwiększają widoczność witryny w sieci, a także sprawiają, że staje się ona atrakcyjniejsza dla potencjalnych klientów.
Pozycjonowanie sklepu internetowego na IdoSell wpływa również na wizerunek marki, co jest jednym z głównych elementów działań marketingowych.
Witryny, które wyświetlają się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania, postrzegane są przez internautów jako bardziej wartościowe i godne zaufania.
Jeśli sklep przyjmuje wiele zamówień, to znaczy, że znajduje się w nim sporo asortymentu i wiele podstron. Może się to okazać wyzwaniem w przypadku pozycjonowania IdoSell, ponieważ boty Google będą miały problem z indeksowaniem tak rozbudowanej witryny, jeśli optymalizacja nie będzie dobrze przeprowadzona.
Oprócz tego trzeba pamiętać, że wszystkie podstrony muszą być unikalne i dotyczyć czegoś innego.
Im więcej wymagań Google będzie spełniała strona, tym bardziej wartościowa będzie dla przeglądarki. Nawet najlepsi pozycjonerzy nie znają wszystkich czynników, które Google bierze pod uwagę, gdy wartościuje strony.
Im więcej czynników weźmie pod uwagę pozycjoner, tym większa szansa na sukces.
Wyszukiwarka stara się dbać o wrażenia, komfort i bezpieczeństwo internautów, dlatego stale ulepsza swój algorytm i zmienia wymagania.
Niestety takie aktualizacje mogą automatycznie zmienić pozycje strony, nawet jeśli dotąd pozycjonowanie IdoSell i działania związane z nim przynosiły zadowalające efekty.
Sklep internetowy składa się z wielu podstron, a do tego wykonuje się na nim bardziej skomplikowane działania. Dlatego pozycjonowanie IAI shop jest większym wyzwaniem niż pozycjonowanie zwykłej strony WWW, która zazwyczaj służy do przekazywania informacji.
Dotyczy to indeksowania, responsywności witryny, szybkości wczytywania oraz unikalnej treści.
Dodatkowe funkcje powinny usprawniać działanie sklepu, zwiększać jego atrakcyjność dla klientów oraz wspierać efekty, jakie dało pozycjonowanie IdoSell.
Klienci mogą w szybki sposób dokonać zakupu i wybrać formę dostawy. Komfort podczas zamawiania produktów ma wpływ na pozycjonowanie stron IdoSell.
Twórcy oprogramowania oferują integrację z wieloma popularnymi firmami kurierskimi (DHL, InPost, UPS, DPD itp.).
Platforma IdoSell pozwala na integracje z zaufanymi systemami płatności: PayPal, PayU, Przelewy24 czy Tpay.com. Takie rozwiązanie daje klientom gwarancję bezpieczeństwa, a także pozwala sprawnie finalizować transakcje.
Do mierzenia efektów potrzebne są specjalistyczne narzędzia, takie jak Google Search Console czy Google Analytics. Pozwalają sprawdzić m.in. pozycję sklepu, współczynnik konwersji oraz współczynnik odrzuceń.
Promowanie sklepu na Facebooku to strategia, która skutecznie wspiera działania pozycjonera.
Dzięki temu możliwe jest tworzenie skutecznych kampanii reklamowych, a do tego klienci mogą dokonywać zakupu za pośrednictwem Facebooka bez zakładania konta w sklepie.
Platforma pozwala na założenie sklepu w modelu dropshipping, czyli sprzedawanie towarów bez konieczności ich magazynowania. Integracje z hurtowniami pozwalają zsynchronizować stany magazynowe, opisy oraz zdjęcia produktów.
Koszt pozycjonowania sklepu na IdoSell zależy od wielu czynników. Na cenę tego procesu wpływają aspekty, takie jak konkurencyjność branży, trudność słów kluczowych, wykorzystane techniki optymalizacyjne czy aktualny stan strony. Aby uzyskać dokładną wycenę, warto skonsultować się z profesjonalną agencją SEO.
Pozycjonowanie sklepu to dość czasochłonny i wymagający proces. Przeprowadzenie dokładnych badań, wybór właściwych technik, wdrożenie poszczególnych metod SEO oraz analiza wyników to zabiegi, na efekty których czekać trzeba od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.
Pozycjonowanie sklepu na IdoSell warto rozpocząć od dokładnej analizy rynku. Znając skuteczne techniki wykorzystywane przez konkurencję oraz wiedząc, czego oczekują potencjalni klienci, opracowanie skutecznej strategii optymalizacyjnej nie powinno stanowić większego problemu.
Skuteczna strategia SEO niesie za sobą wiele kluczowych dla rozwoju marki w sieci korzyści. Zaliczyć do nich można między innymi większy ruch w witrynie, lepsze wyniki sprzedażowe, satysfakcjonującą widoczność strony na liście wyników wyszukiwania oraz większą rozpoznawalność marki online.
Rozpocznij
od bezpłatnej
konsultacji SEO
Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.