Zapytaj o ofertę

Pozycjonowanie sklepu Magento

Oprogramowanie Magento zajmuje obecnie drugie miejsce na podium, jeśli chodzi o najlepsze platformy dla sklepów internetowych. Wyprzedza je tylko światowy lider, czyli WordPress. Bogata funkcjonalność oraz możliwość rozszerzenia platformy o wiele dodatków sprawiają, że firmy działające na rynku e-commerce mogą profesjonalnie zarządzać procesami sprzedaży i oferować klientom współpracę na najwyższym poziomie. Trzeba jednak pamiętać, że przygotowanie sprawnie działającego sklepu na Magento to nie wszystko. Istotnym elementem całej układanki jest pozycjonowanie.

Chcesz być pierwszy w Google?
Dowiedz się, jak to zrobić podczas bezpłatnej konsultacji z analitykiem SEO. Zostaw kontakt i umów się.

Czym jest platforma Magento Commerce?

Co to jest platforma Magento?

Magento to oprogramowanie, które pozwala na prowadzenie sprzedaży internetowej. Ta platforma e-commerce obecnie jest drugim najczęściej wybieranym oprogramowaniem do działalności e-commerce na świecie. Wiele znanych i światowych przedsiębiorstw prowadzi sprzedaż internetową, korzystając właśnie z platformy Magento.

Podstawowe funkcje oraz różne dodatki umożliwiają umieszczanie w sklepie internetowym wielu produktów, opisów i zdjęć, a także pozwalają skonfigurować metody płatności oraz wspomagają pozycjonowanie.

Dostępne wersje Magento Commerce

Platforma Magento jest obecnie dostępna w trzech wersjach: bezpłatna (Magento open source), płatna oraz płatna i utrzymywana na serwerach Magento. Najpopularniejsza jest wersja bezpłatna, działająca na podstawie otwartego oprogramowania, które pozwala na dowolne modyfikacje kodu strony, co ma duże znaczenie przy optymalizacji sklepu.

Wersja działająca na podstawie oprogramowania Magento open source zawiera wszystkie podstawowe funkcje niezbędne do prowadzenia sprzedaży internetowej. Właściciele sklepów mogą korzystać zarówno z darmowych, jak i płatnych dodatków, które pozwalają rozbudować platformę, zwiększyć jej atrakcyjność z punktu widzenia klientów, a także skutecznie pozycjonować Magento.

Pomimo tego, iż oprogramowanie jest darmowe, to koszty wdrożenia tej wersji platformy i tak się pojawią (np. hosting, domena).

Oprogramowanie dla średnich i dużych firm

Ze względu na liczne rozszerzenia i ogromne możliwości rozwoju oprogramowanie skrypt Magento doskonale sprawdzi się w przypadku średnich i dużych firm. Właśnie tym różni się ono np. od wtyczki WooCommerce do WP, która również jest darmowa, ale nie daje aż tylu możliwości.

Dzięki integracjom z podmiotami ważnymi w środowisku e-commerce oprogramowanie Magento w płatnej wersji pozwala również na prowadzenie sprzedaży hurtowej w modelu B2B.

Zalety i wady platformy Magento

Największe zalety platformy Magento to ogromne możliwości rozwoju działalności; wiele dodatków, które sprawiają, że sklep staje się jeszcze bardziej profesjonalny; możliwość integracji z wieloma oddzielnymi podmiotami oraz wsparcie dla działań SEO, co ma ogromny wpływ na pozycjonowanie sklepu Magento.

Niestety platforma ta – tak jak i każda inna – ma też kilka wad. Jedną z nich są duże wymagania względem serwera. Liczne rozszerzenia i zaawansowane funkcje platformy Magento wymagają więcej niż platformy o prostszej strukturze. Problem pojawia się, zwłaszcza gdy sklep zawiera dużą liczbę produktów. Dlatego tak ważne jest umieszczenie go na serwerze o dobrych parametrach.

Oprócz tego wadą jest też mało intuicyjny panel zarządzania. Osoba, która nie ma odpowiedniej wiedzy, będzie miała trudność z niektórymi czynnościami.

Czy warto pozycjonować sklep na Magento?

 Zalety pozycjonowania Magento

Samo założenie strony, sklepu czy jakiejkolwiek innej witryny internetowej, którą ktoś ma odwiedzać, nie wystarczy. Trzeba dać odbiorcom znać o swoim istnieniu – właśnie za pomocą pozycjonowania i optymalizacji.

Warto wiedzieć, że większość internautów korzysta wyłącznie z pierwszej strony wyników wyszukiwania. Zdecydowanie warto więc pozycjonować sklep na platformie Magento. Pomaga to zwiększyć widoczność w sieci i wzrost zaufania użytkowników, a tym samym – świadomość marki w umysłach konsumentów, a także generować większe zyski.

Kiedy warto zdecydować się na pozycjonowanie Magento?

Jeśli sklep internetowy jest dopracowany pod kątem wyglądu i użyteczności dla odwiedzających, ale liczba wyświetleń witryny jest bardzo niska, to jest to dobry moment, aby zacząć działania związane z pozycjonowaniem Magento.

Niestety ani oferowanie wysokiej jakości produktów, ani atrakcyjna strona internetowa nie przyniosą korzyści, jeśli internauci nie będą wiedzieć o istnieniu firmy. Dlatego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to podstawa.

Pozycjonowanie czy Google AdWords – co wybrać?

Płatne linki Google AdWords to rozwiązanie, które daje niemal błyskawiczne efekty. W przypadku pozycjonowania na Magento na pierwsze efekty trzeba czekać kilka miesięcy, ale są one długofalowe. Warto też wspomnieć, że wiele użytkowników Internetu omija linki oznaczone napisem „Reklama” i chętniej korzysta z wyników organicznych.

Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, które rozwiązanie będzie lepsze. Dobór strategii zależy od celów, jakie chce osiągnąć właściciel witryny, a także od grupy docelowej.

Pozycjonowanie – najtańszy sposób na marketing?

Wiele osób uważa, że pozycjonowanie sklepu internetowego to najtańszy sposób na promocję w sieci i pozyskiwanie klientów. To dlatego, że działania pozycjonera czy agencji SEO dają efekt w postaci wyższej pozycji w wynikach organicznych, dzięki czemu więcej osób może trafić do sklepu. A to daje większe szanse na dużą liczbę konwersji i dokonanych transakcji.

Nie można jednak zapominać, że za pracę specjalisty w dziedzinie pozycjonowania i optymalizacji trzeba zapłacić.

Jak rozpocząć pozycjonowanie Magento?

Określenie budżetu na pozycjonowanie sklepu

Przed rozpoczęciem pozycjonowania sklepu internetowego Magento warto określić budżet, jaki możesz przeznaczyć na te działania. To pomoże zawęzić poszukiwania odpowiedniego pozycjonera czy agencji SEO. Dodatkowo będziesz wiedział, na jakie usługi możesz sobie pozwolić i jakie strategie wprowadzić.

Warto też pamiętać, że pozycjonowanie sklepu Magento to długofalowy proces, na który składa się wiele czynników. Wykonywanie jednorazowo jednej czy nawet kilku czynności może nie przynieść zadowalających efektów, dlatego konieczne będzie modyfikowanie strategii i regularne dokonywanie zmian.

Wybór pozycjonera lub agencji SEO

Kluczowy jest również wybór odpowiedniego pozycjonera lub agencji SEO. Pamiętaj, że im bardziej doświadczony specjalista, tym lepszych efektów możesz się spodziewać.

Działania niedoświadczonego pozycjonera w najgorszym wypadku mogą przyczynić się do spadku pozycji, a nawet nałożenia kary przez wyszukiwarkę.

Dlatego przy wyborze należy zwrócić uwagę na to, czy dany pozycjoner ma specjalistyczną wiedzę, umiejętności i doświadczenie oraz czy nie stosuje działań niedozwolonych przez wyszukiwarkę.

Czy można samodzielnie pozycjonować sklep Magento?

Ze względu na zaawansowaną strukturę i wiele funkcji platformy pozycjonowanie sklepu Magento nie należy do łatwych zadań.

Osoba niedoświadczona może nieświadomie zrobić coś, co jest zakazane przez Google. Działania niezgodne z polityką wyszukiwarki nazywane są Black Hat SEO. Niektóre z nich przynoszą szybkie efekty w postaci wzrostu pozycji witryny, jednak karą za ich stosowanie może być np. filtr algorytmiczny.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie pozycjonowania ekspertom, którzy zajmują się pozycjonowaniem na co dzień i wiedzą, jakich technik należy unik

Pozycjonowanie sklepu na Magento warto rozpocząć od sprecyzowania celów. Oczywiście wszystkie działania pozycjonera czy agencji SEO mają przede wszystkim zwiększyć widoczność sklepu WWW w sieci, jednak mogą mieć one dodatkowo inne cele. Przed wprowadzeniem jakiejkolwiek strategii warto się nad nimi zastanowić.

Pozycjonowanie Magento krok po kroku

Pozycjonowanie sklepu Magento krok po kroku

Krok 1: Audyt SEO i UX oraz sprawdzenie konkurencji

Należy zacząć od przeprowadzenia audytów SEO i UX oraz przeanalizowania strony konkurencji. Do tego potrzebne będą specjalne narzędzia. Z audytów powinien zostać sporządzony raport opisujący wszystkie błędy obecne na stronie, a także zawierający porady i zalecenia.

Analiza konkurencji pozwala natomiast sprawdzić, jakie działania przyniosły efekty i czy obrana strategia w danej branży się sprawdza, czy też nie.

Krok 2: Naprawienie istniejących błędów

Raporty z audytów wykażą wszystkie błędy, które nie pozwalają witrynie sklepu zyskać wysokiej pozycji. Dlatego kolejnym krokiem jest ich wyeliminowanie. Błędem, który bardzo często się powtarza i skutecznie utrudnia pozycjonowanie Magento, jest tzw. kanibalizacja słów kluczowych, czyli pozycjonowanie kilku podstron na te samy frazy.

Krok 3: Dobór fraz kluczowych

Dzięki nim internauci będą mogli trafić na daną witrynę po wpisaniu w wyszukiwarce swojego zapytania czy frazy. Ich dobór powinien być dogłębnie przeanalizowany i przemyślany. Ważne jest to, aby były to frazy, które użytkownicy Internetu często wpisują w wyszukiwarce, a jednocześnie nie mogą być zbyt ogólne i konkurencyjne.

Krok 4: Optymalizacja strony pod kątem technicznym

Elementem pozycjonowania są również działania w zakresie optymalizacji Magento. Chodzi tutaj m.in. o prosty kod HTML, szybkość ładowania strony oraz to, czy bez problemu można ją wyświetlać na urządzeniach takich jak tablet i telefon.

Sklep internetowy zoptymalizowany pod kątem technicznym będzie nie tylko atrakcyjniejszy dla użytkowników, ale również bardziej przyjazny algorytmom Google.

Krok 5: Optymalizacja strony pod kątem atrakcyjności dla użytkownika

Witryna ma być dostosowana nie tylko do algorytmów wyszukiwarki, ale również do odwiedzających. Tutaj pomocne będą wyniki z audytu UX, który sprawdza wrażenia internautów.

Strona musi być dla nich przede wszystkim użyteczna i atrakcyjna pod względem wizualnym, a także musi odpowiadać na ich potrzebny, mieć przejrzystą strukturę i ułatwiać poruszanie się po sklepie.

Krok 6: Optymalizacja treści

Optymalizacja treści w sklepie Magento to m.in. nasycenie tekstów frazami kluczowymi, odpowiednie formatowanie treści, prawidłowe rozmieszczenie nagłówków.

Teksty w sklepie internetowym muszą być unikalne, a także zawierać informacje użyteczne dla odbiorców. Powielanie opisów czy tworzenie niedbałych treści i upychanie w nich wielu fraz kluczowych przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego.

Krok 7: Linkowanie

Ważnym krokiem w całym procesie pozycjonowania jest linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne. To pierwsze polega na umieszczaniu w tekstach na stronie odnośników do produktów czy kategorii (np. na blogu).

Linkowanie zewnętrzne to natomiast umieszczanie linków do sklepu WWW na innych stronach. Można to zrobić np. przez publikowanie artykułów sponsorowanych na niezależnych portalach.

Krok 8: Monitorowanie postępów

Optymalizacja i pozycjonowanie sklepu Magento powinny być stale monitorowane. Dzięki temu pozycjoner będzie wiedział, czy wdrażane działania przynoszą efekty. W razie potrzeby może dokona odpowiednich zmian.

Ile trwa pozycjonowanie sklepu Magento?

Czasem na efekty pozycjonowania trzeba czekać przez bardzo długi czas, zwłaszcza w niektórych okolicznościach. Od czego więc zależy to, ile trwa pozycjonowanie sklepu?

Przede wszystkim od tego, w jakim stanie aktualnie jest strona i jaką ma historię. Ważne jest również to, czy w przeszłości nie zostały na nią nałożone kary od wyszukiwarki za stosowanie niedozwolonych działań.

Kolejnym czynnikiem jest konkurencyjność branży. W przypadku niszowych branż proces będzie krótszy, a efekty pojawią się szybciej. Jednak gdy pozycjonowany jest sklep działający w popularnej branży, trzeba uzbroić się w większą cierpliwość.

Średni czas pozycjonowania Magento

Zazwyczaj efekty poprawnych działań pozycjonera zauważyć można po 3-6 miesiącach.

Warto też wiedzieć, że wyszukiwarka Google kilka razy w roku aktualizuje swój algorytm, przez co zmieniają się wymagania co do witryn. Z tego względu pozycja sklepu może się zmienić z dnia na dzień i nie będzie to absolutnie wina źle przeprowadzonych działań związanych z pozycjonowaniem stron Magento.

Doświadczony pozycjoner to podstawa

Nawet najbardziej doświadczony pozycjoner nie będzie w stanie sprawić, że efekty pojawią się po tygodniu, ale prawidłowo wprowadzane działania i strategie skrócą czas oczekiwania na efekty tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Dlatego dobry pozycjoner czy agencja SEO to podstawa, zwłaszcza w przypadku tak wymagającego zadania, jakim jest pozycjonowanie sklepów internetowych opartych na Magento.

Optymalizacja SEO Magento

Pozycjonowanie i optymalizacja Magento

Optymalizacja Magento, czyli element procesu pozycjonowania

Pozycjonowanie Magento to złożony proces, na który składa się głównie linkowanie, promowanie sklepu WWW na portalach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, LinkedIn) oraz optymalizacja pod kątem SEO. Działania te można zatem podzielić na off-site (poza stroną) i on-site (na stronie). Do działań w obrębie strony zalicza się właśnie optymalizacja sklepu Magento.

Do optymalizacji zalicza się wszystkie działania na stronie, które bezpośrednio wpływają na widoczność sklepu oraz te, których zadaniem jest uatrakcyjnienie witryny dla internautów.

To m.in. wcześniej wspomniane czynności w zakresie optymalizacji technicznej Magento, czyli: uproszczenie kodu HTML, dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych, zadbanie o przyjazne adresy URL czy przyspieszenie działania strony. Warto zadbać również o mapę strony, czyli odpowiednie rozmieszczenie podstron produktowych, kategorii, ich nazw oraz adresów.

Treści – najważniejszy aspekt optymalizacji

Wyżej wspomniane czynności są bardzo ważne dla całego procesu pozycjonowania, jednak kluczową rolę dla SEO odgrywają treści. W sklepie online są to przede wszystkim opisy produktów oraz kategorii, ale wiele firm decyduje się dodatkowo na prowadzenie bloga.

Optymalizacja dla wyszukiwarek polega zatem na tworzeniu treści, nasycaniu ich słowami kluczowymi, ale także na odpowiednim formatowaniu tekstu i rozmieszczeniu nagłówków.

Największe błędy w optymalizacji sklepu internetowego

Jednym z największych błędów w pozycjonowaniu Magento jest umieszczanie zbyt dużej liczby fraz kluczowych, czyli tzw. Keyword Stuffing.

Innym błędem jest również powielanie opisów (np. do kilku produktów, które różnią się tylko kolorem) lub kopiowanie tych, pochodzących od producenta.

Jak pozycjonować Magento?

Pozycjonowanie sklepu na Magento – jak to zrobić?

Samodzielne pozycjonowanie sklepu Magento

Pozycjonując stronę samodzielnie, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Przede wszystkim nie należy stosować technik, których nie jest się pewnym. Można łatwo popełnić błąd, który będzie wpływał na pozycję witryny przez długi czas.

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań należy dobrze poznać temat. Bardzo ważne jest też to, aby korzystać jedynie ze sprawdzonych źródeł informacji, co jest kolejnym utrudnieniem dla początkującego pozycjonera. Może być mu trudno zweryfikować, co jest prawdą, a co nie.

Certyfikat SSL – dlaczego jest tak ważny?

Certyfikat SSL to protokół sieciowy, który wpływa na bezpieczeństwo połączeń internetowych. Strony mające ten certyfikat mogą zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo przy przesyłaniu poufnych informacji. W sklepie WWW ma on ogromne znaczenie, ponieważ dokonując transakcji, klienci podają swoje dane osobowe, a także numery kart kredytowych.

Internauci bardzo łatwo mogą rozpoznać, która witryna zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ strona z certyfikatem SSL będzie oznaczona symbolem zamkniętej kłódki w pasku zadań przeglądarki, a jej adres będzie miał przedrostek „https://”.

Certyfikat SSL może bezpośrednio wpłynąć na pozycjonowanie sklepów internetowych opartych na Magento, ponieważ Google na pierwsze miejsca w wynikach organicznych wybiera witryny bezpieczne i wiarygodne.

White Hat SEO i Black Hat SEO, czyli co robić, a czego nie robić?

Wszystkie opisane wcześniej działania są dozwolone przez wyszukiwarkę Google i bez obaw można je stosować. Jest to tzw. White Hat SEO. Niestety wiele osób, którym zależy na błyskawicznych efektach, stosuje techniki niezgodne z polityką wyszukiwarki, czyli tzw. Black Hat SEO. Zazwyczaj kończy się to zmniejszeniem widoczności witryny i nałożeniem filtra algorytmicznego.

Do takich działań zaliczyć można m.in. upychanie słów kluczowych (Keyword Stuffing), ukryte przekierowania, ukrywanie tekstu na stronie, maskowanie oraz ukrywanie linków w tekście.

Content marketing

Obecnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi do pozyskiwania nowych klientów w sieci jest content marketing, który wiąże się pozycjonowaniem sklepu WWW Magento. Najczęściej występuje on w postaci wspomnianego wcześniej bloga firmowego.

Regularne publikowanie treści nie tylko bezpośrednio wpływa na pozycję strony, ale również pozwala budować profesjonalny wizerunek marki. Firma, która wyjaśnia klientom ważne zagadnienia, pomaga im dokonać wyboru i dostarcza rzetelne informacje, będzie lepiej postrzegana.

Pozycjonowanie sklepu Magento – efekty

Korzyści pozycjonowania na platformie Magento

Sklep wartościowy dla wyszukiwarki

Celem zarówno optymalizacji, jak i całego procesu pozycjonowania stron Magento jest dostosowanie witryny do algorytmów Google. Wszystkie czynności, jakie wykonuje pozycjoner, mają zwiększyć jej wartość dla wyszukiwarki oraz dla użytkowników Internetu. A gdy witryna jest wartościowa, Google będzie chciało wyświetlać ją na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Wysoka pozycja jest głównym celem pozycjonowania i niesie za sobą wiele innych korzyści. Jednak nie jest to jedyny cel, do jakiego dążą firmy czy właściciele sklepów WWW.

Nowi klienci, większa sprzedaż

Jeśli internauci będą odwiedzać sklep, ale nie będą wykonywali żadnych akcji, to znaczy, że problem leży w optymalizacji sklepu, czyli tym, co dzieje się bezpośrednio na stronie.

Jeśli jednak doświadczony pozycjoner połączy wszystkie elementy pozycjonowania w całość i zadba o to, aby strona była nie tylko SEO-friendly, ale równie user-friendly, to można spodziewać się efektu w postaci większych zysków, co jest jednym z najbardziej pożądanych efektów przez przedsiębiorców, niezależnie od branży.

Pozycjonowanie Magento na frazy long tail

Pozycjonowanie na frazy long tail, czyli tzw. długiego ogona, jest często używanym elementem działań SEO. Frazy te są bardziej rozbudowane od zwykłych słów kluczowych, dlatego też bardziej precyzyjne i unikalne. Pozycjonowanie strony na frazy long tail pozwala dotrzeć do osób, które znajdują się na samym końcu lejka sprzedażowego. Daje szybszy efekt, a pozycja witryny jest bardziej stabilna. To dlatego, że takie frazy są mniej konkurencyjne.

Pozycjonowanie a wizerunek marki

Gdy strona wyświetla się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, internauci uważają ją za wartościową – w końcu z jakiegoś powodu się tam znalazła.

Sklepy internetowe na wysokich pozycjach cieszą się zatem renomą i postrzegane są jako profesjonalne, co pozwala budować zaufanie i sprawia, że wygrywają one z konkurencją.

Optymalizacja SEO na frazy kluczowe, które wyszukują potencjalni klienci, aby znaleźć odpowiedź na dane pytania, pozwala zbudować wizerunek eksperta w danej dziedzinie.

Pozycjonowanie Magento – wyzwania

Trudności w pozycjonowaniu sklepu Magento

Modyfikacja skryptu

Jednym z największych wyzwań pozycjonowania stron Magento jest modyfikacja skryptu. Z tego względu, że jest on znacznie bardziej skomplikowany i rozbudowany niż kody innych sklepów, jakiekolwiek zmiany wymagają od pozycjonera dużej wiedzy i umiejętności. Samodzielnie pozycjonowanie strony (bez pomocy agencji SEO czy pozycjonera) może okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Aktualizacje Google

Pozycjonowanie sklepu Magento opiera się przede wszystkim na dostosowaniu witryny do wyszukiwarki Google. Jeśli jednak wymagania mogą zmienić się z dnia na dzień, to bardzo łatwo o nagły spadek strony na znacznie niższą pozycję.

Takie aktualizacje odbywają się kilka razy w roku. Jeśli osoba zajmująca się pozycjonowaniem Magento nie będzie na bieżąco ich monitorować, bardzo prawdopodobne, że wpłyną one na pozycje strony.

Działania konkurencji

Na efekty pozycjonowania wpływają również działania konkurencyjnych firm. Należy pamiętać, że o pierwszą pozycję w wynikach organicznych stara się jednocześnie mnóstwo firm. Działania nawet najbardziej doświadczonego pozycjonera niekiedy mogą więc nie przynieść wymarzonych efektów.

Warto regularnie przeprowadzać audyt SEO, który sprawdza działania konkurencji. Dzięki temu można zobaczyć, jakie strategie stosują sklepy znajdujące się na wysokich pozycjach.

Szybkość ładowania strony

Im bardziej rozbudowany sklep, tym trudniej zoptymalizować go pod kątem technicznym. Tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy dostępnych produktów mogą sprawić, że strona sklepu będzie ładowała się bardzo wolno, co skutecznie zniechęca internautów. Jeśli odbiorca musi czekać na wczytanie zawartości strony więcej niż 3-5 sekund, to prawdopodobnie opuści taką witrynę i przejdzie do konkurencji.

Tworzenie skutecznych opisów produktów

Opisy te powinny być one tworzone tak, aby były atrakcyjne i wartościowe dla odbiorców.

Wyzwaniem w pozycjonowaniu Magento jest więc stworzenie opisów, które będą zarówno SEO-friendly, jak i user-friendly. Muszą być nasycone frazami kluczowymi, ale też zawierać informacje ważne z punktu widzenia klienta oraz być napisane językiem korzyści.

Wybór dodatków do Magento

Wybór dodatków zależy od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby sklepu i cele, jakie chce osiągnąć firma, ale ważne jest również to, w jakiej branży działa sklep internetowy. Inne dodatki mogą być potrzebne w przypadku hurtowej sprzedaży artykułów budowlanych, a inne w przypadku np. sprzedaży małej ilości ręcznie wytwarzanej biżuterii.

Dodatki wspierające pozycjonowanie Magento

Jednym z nich jest MageWorx SEO Suite Ultimate. Rozszerzenie to pomaga głównie w przystosowaniu witryny do wyszukiwarki. Funkcje, jakie spełnia wtyczka to m.in.: uproszczenie kodu HTML, optymalizacja meta tagów, identyfikacja duplikowanej treści czy linkowanie wewnętrzne.

Oprócz MageWorx SEO Suite Ultimate użytkownicy platformy mają do wyboru moduły: ReloadSEO, Free Magento SEO Extension czy Advanced SEO. Każdy z nich wspiera pozycjonowanie Magento.

Dodatki usprawniające działanie sklepu

Tutaj pomocne będą wszelkie wtyczki pozwalające na konfigurację systemów płatności. Magento pozwala na integrację ze znanymi i sprawdzonymi systemami, takimi jak np. PayU, Dotpay czy Paypal. Dzięki temu klienci mogą liczyć na bezpieczną transakcję, co jest bardzo ważne w sklepach internetowych.

Dodatki wspierające działania marketingowe

Przykładem może być darmowy moduł Blog Extension, który pozwala na tworzenie opisów kategorii oraz artykułów na blogu, a także na dodawanie komentarzy i opinii klientów, co dodatkowo wspiera pozycjonowanie.

O czym trzeba pamiętać, dobierając moduły?

Właściciele niektórych sklepów WWW starają się za wszelką cenę ulepszyć witrynę, przez co decydują się na wiele dodatków.

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie moduły są ze sobą kompatybilne, a korzystanie z nich równocześnie może nie tylko nie przynieść zamierzonego efektu, ale również zaburzyć sprawne działanie sklepu, a nawet spowodować, że pojawią się problemy z jego funkcjonowaniem.

FAQ – pozycjonowanie Magento

Jaki jest koszt pozycjonowania sklepu na Magento?

Koszty pozycjonowania sklepów internetowych na Magento uwarunkowane są wieloma zmiennymi czynnikami. Na cenę pozycjonowania wpływają między innymi rodzaje wykorzystywanych technik, konkurencyjność branży czy bieżący stan witryny. Aby uzyskać dokładną wycenę, warto skonsultować się z profesjonalną agencją SEO.

Czy długo trzeba czekać na rezultaty pozycjonowania na Magento?

Pozycjonowanie sklepu na Magento to dość wymagający proces. Czas oczekiwania na pierwsze rezultaty zależny jest od konkurencyjności branży, aktualnej pozycji strony w Google czy też trudności słów kluczowych i z reguły waha się między kilkoma a kilkunastoma miesiącami.

Od czego zacząć pozycjonowanie na Magento?

Pozycjonowanie sklepu internetowego na Magento warto zacząć od opracowania skutecznej strategii SEO. Należy przeprowadzić wówczas szczegółowe analizy konkurencji oraz zbadać rynek docelowy, a uzyskane informacje wykorzystać podczas tworzenia planu optymalizacyjnego.

Jakie są korzyści z pozycjonowania sklepu internetowego?

Pozycjonowanie sklepu internetowego to proces, który okazał się kluczem do sukcesu wielu współczesnych firm. Do najważniejszych korzyści SEO zaliczamy między innymi lepszą widoczność strony w wynikach wyszukiwania, większy ruch w witrynie oraz satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe.

Sprawdź również naszą ofertę na:
Oceń tekst
Średnia ocen 4.9/5 | Liczba ocen: 17

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę