Zapytaj o ofertę

Google doceni pomocne treści

Google doceni pomocne treści

Prognoza na najbliższe dni? Zapowiada się burzliwy tydzień, a wielu seowcom wraz z nadejściem aktualizacji podniesie się temperatura.

Helpful content update

Google zapowiedziało na swoim blogu kolejną dużą aktualizację. Helpful content update, zgodnie z nazwą, ma promować wysokiej jakości treści pisane przez ludzi dla ludzi, a nie z myślą o algorytmach i klikach. W tarapatach mogą być zatem strony typu “Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Sprawdź, czy możesz wybrać się na zakupy. W tym artykule dowiesz się, gdzie zrobić zakupy w niedzielę. Czy otwarte będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Carrefour oraz Kaufland? Odpowiadamy. ZOBACZ SLAJDY”.

Aktualizacja rusza w tym tygodniu i póki co obejmie anglojęzyczne treści, szczególnie te związane z edukacją, rozrywką, zakupami czy technologią.

Źródło:

https://blog.google/products/search/more-content-by-people-for-people-in-search/

Zmiany w Featured snippets

Google wprowadziło kilka ulepszeń do snippetów. Największa zmiana to fakt, że featured snippets są teraz wspierane przez algorytm MUM, dzięki czemu wyświetlane informacje są dokładniejsze i bardziej wiarygodne, bo algorytm przeszukuje różne źródła w poszukiwaniu jednego, wspólnego stanowiska.

Po zmianach snippety lepiej radzą sobie też z zapytaniami z fałszywą przesłanką, czyli zapytaniami dotyczącymi informacji o wydarzeniach, które w rzeczywistości nie miały miejsca. Co ciekawe, po aktualizacji częstotliwość wyświetlania snippetów przy tego typu fałszych zapytaniach spadła o całe 40%.

Źródło:

https://www.seroundtable.com/google-featured-snippet-callouts-false-premises-mum-33901.html

Google może usuwać z czasem adresy URL z indeksu

Co dzieje się ze starymi treściami osieroconymi z powodów technicznych: Google pozostawia je w indeksie, czy deindeksuje? Właśnie takie pytanie zostało ostatnio zadane Johnowi Muellerowi. Jego odpowiedź? Tak naprawdę każdy URL może z czasem zniknąć z indeksu. Czyli jeśli Google będzie miało taką zachciankę, to może po jakimś czasie usunąć jeden z ważniejszych URLi naszej domeny.

Źródło:

https://www.seroundtable.com/google-can-drop-urls-from-its-index-over-time-33930.html

Kolejne problemy z indeksacją

Google ogłosiło, że naprawiło błąd w Google Search Console, który oznaczał niezaindeksowane strony jako zaindeksowane. Także możecie zauważyć u siebie spadki w indeksacji. Sprawa okazała się na tyle poważna, że trafiła na listę z anomaliami danych – to pierwszy odnotowany tam błąd od początku roku.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Co to jest Lighthouse Google i jakie ma znaczenie dla SEO?
  Co to jest Lighthouse Google i jakie ma znaczenie dla SEO?
  Pozycjonerzy sięgają po różne instrumenty marketingowe, aby przeprowadzić analizę strony czy wdrożyć procesy SEO. Jednym z nich jest Lighthouse Google.
  Jak nauczyć się Google Analytics 4? Skorzystaj z konta demonstracyjnego!
  Jak nauczyć się Google Analytics 4? Skorzystaj z konta demonstracyjnego!
  Dzięki wersji demonstracyjnej Google Analytics 4 nauczysz się, jak działa narzędzie i jak z niego korzystać. Dowiedz się, jak uzyskać dostęp do konta!
  Co to jest infinite scroll i jak wpływa na SEO?
  Co to jest infinite scroll i jak wpływa na SEO?
  Dziś coraz częściej cenimy sobie wygodę przeglądania treści w sieci. Jak zapewnić swojej witrynie wysoką jakość UX? Czym jest infinite scroll?

  Rozpocznij

  od bezpłatnej
  konsultacji SEO

  Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

  • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
  • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
  • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
   Wysyłanie
   Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę