Zapytaj o ofertę

Oszuści targetują wizytówki restauracji

Oszuści targetują wizytówki restauracji

Nigeryjski książę zdetronizowany przez indyjskiego bombelka. Nowy scam to jednak nie wszystko, co działo się ostatnio w świecie SEO.

Wideo w Google Search Console

Jeśli Google wykryje na Twojej witrynie film, to na lewym pasku nawigacyjnym w sekcji zasięgu pojawi się raport indeksowania wideo. Dzięki niemu dowiesz się m.in. na ilu stronach Google zidentyfikowało wideo, które filmy zostały zaindeksowane z powodzeniem lub jakie problemy uniemożliwiają ich indeksację.

Google potwierdza trwający problem z indeksacją

W poprzednich odcinkach wspominaliśmy o problemach z indeksacją nowych podstron. Problem jest jednak na tyle duży, że w końcu oficjalnie odniosło się do niego samo Google. 15 lipca na twitterowym koncie Google Search Central pojawił się następujący komunikat: Trwa problem z indeksowaniem w wyszukiwarce Google, który dotyczy dużej liczby witryn. Witryny mogą doświadczać opóźnień w indeksowaniu. Pracujemy nad zidentyfikowaniem przyczyny. Następna aktualizacja nastąpi w ciągu 12 godzin.

Źródło:

https://www.searchenginejournal.com/google-confirms-indexing-issue-affecting-large-number-of-sites/457767/

Scam metodą na “jedną gwiazdkę”

Metoda na wnuczka to już przeszłość.

Oszuści idą z duchem czasu i przenoszą się na wizytówki Google’a. New York Times informuje o nowym popularnym scamie – metodzie na jedną gwiazdkę. Oszuści kontaktują się z małymi restauracjami i grożą im wystawieniem złej opinii, jeśli nie dostaną pieniędzy w formie cyfrowych kart podarunkowych. W wiadomości bardzo przepraszają, tłumacząc, że nie mają innego wyboru, bo dzięki odsprzedaży kart są w stanie wyżywić swoją rodzinę w Indiach.

Google wie już o problemie i prosi o to, by po prostu zgłaszać im fałszywe opinie.

Źródło:

https://www.seroundtable.com/google-one-star-review-scams-blackmail-33764.html

Zmiany w wytycznych dot. znaczników <title>

Do tej pory w dokumentacji proszono nas o jasne zaznaczenie, który nagłówek jest tym głównym dla danej strony. Ostatnia aktualizacja nieco to doprecyzowuje. Teraz ma być jasne, który TEKST jest głównym tytułem dla strony. Zmiana niby kosmetyczna, ale potwierdza teorię, że tekst mający font o wielkości 50px może być ważniejszy niż oznaczenie fragmentu tekstu nagłówkiem h1.

Źródło:

https://www.searchenginejournal.com/google-clarifies-title-tag-guidance/458156/#close

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 9

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Strategia marketingowa w e-commerce – czym jest i co obejmuje?
  Strategia marketingowa w e-commerce – czym jest i co obejmuje?
  Strategia marketingowa w e-commerce to kompleksowy plan działań mający na celu przyciągnięcie i zatrzymanie klientów. Co powinna obejmować?
  7 predykcji SEO na 2023 rok – jak się na nie przygotować?
  7 predykcji SEO na 2023 rok – jak się na nie przygotować?
  Z roku na rok SEO odsłania nowe karty. Pojawia się coraz więcej rozwiązań, które są w stanie zaskoczyć swoją formą niejednego eksperta ds. marketingu.
  Jak reklamować się na Twitterze?
  Jak reklamować się na Twitterze?
  Twitter cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników sieci. Efektywnie wdrożona kampania reklamowa na wskazanej platformie daje duże pole do popisu.

  Rozpocznij

  od bezpłatnej
  konsultacji SEO

  Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

  • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
  • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
  • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
   Wysyłanie
   Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę