Zapytaj o ofertę
Google sabotuje kurs złotego

Google sabotuje kurs złotego

3 min. czytania

Nowy rok dopiero się zaczął, a Google już zdążyło zaliczyć ostrą wtopę, prawie doprowadzając naszego ministra finansów do zawału. Ale najpierw kącik sportowy, bo konkretną fuszerkę odwalił też Real Madryt.

Real Madryt nie umie w SEO

Królewscy odpalili ostatnio nową wersję swojej oficjalnej strony internetowej. Niestety nikt w Madrycie nie zadbał przy migracji witryny o SEO. No i wszystko się posypało. Strona straciła 216 tysięcy fraz – z czego 16 tysięcy było w TOP3 wyników. W dwa tygodnie od startu nowego serwisu liczba odwiedzin z wyszukiwarki spadła o ponad połowę. W przypadku jednego z najpopularniejszych klubów piłkarskich na świecie oznacza to jakieś 14 milionów wejść mniej.

Źródło:
https://www.linkedin.com/posts/fraser-gilbey-1a77b284_websitemigration-seo-technicalseo-activity-7143186239297396737-n337/

Google mocno zaniżył kurs złotego

Byliśmy o włos od kryzysu finansowego. A wszystko przez błąd Google.

Pierwszego stycznia wyszukiwarka zaczęła wyświetlać znacznie zaniżony kurs złotego. Nasza waluta w jednej chwili straciła ponad 20 procent wartości. No i panika, bo takie błyskawiczne załamanie się waluty zwiastuje zwykle ogromne kłopoty. Sprawa okazała się na tyle poważna, że jeszcze tego samego dnia odniósł się do niej minister finansów, tłumacząc, że to fejk i błąd źródła danych. I miał rację, ale kilku posłów opozycji i tak zdążyło już powiązać krach z działaniami Donalda Tuska.

Google tymczasowo wyłączyło funkcję wyświetlania kursów walut i przeprosiło za całą sytuację. A raczej “przeprosiło”, bo firma podkreśla, że opiera się na danych z zewnętrznych źródeł, których nie weryfikuje, nie ingeruje w ich treść i tak w ogóle to nie może zagwarantować ich aktualności. Ministerstwo Finansów jednak nie odpuszcza i domaga się dalszych wyjaśnień, bo błąd mógł doprowadzić do paniki na rynku.

Źródło:
https://biznes.interia.pl/waluty/aktualnosci/news-falszywy-kurs-zlotego-wywolal-strach-ministerstwo-finansow-z,nId,7244613

https://www.money.pl/gospodarka/kurs-zlotego-w-google-oszalal-ministerstwo-finansow-bedzie-zadac-wyjasnien-6980368896256512a.html

Zgłaszanie spamu nic nie daje?

Zgłaszanie spamu w Google nic nie daje? Otóż daje, tylko nie zawsze od razu to widać.

Gary Illyes z Google wyjaśnił, dlaczego zgłaszani spamerzy nie są natychmiast usuwani z wyszukiwarki. W dużym skrócie: bo to nie forum. Na forum jak widzisz spamerski post, to go usuwasz i po problemie. Z wyszukiwarką nie jest już tak prosto. Google nie rozpatruje pojedynczych zgłoszeń, bo przy takiej skali indywidualne działania nie mają sensu. Zamiast tego Google zbiera nasze zgłoszenia i w oparciu o nie próbuje tak poprawić algorytm, żeby wyeliminować spam. A to może zająć nawet wiele miesięcy.

Podsumowując: nie liczmy na to, że po zgłoszeniu strony za spamerskie praktyki od razu zniknie ona z wyników. Ale i tak warto to robić, bo dzięki naszym zgłoszeniom systemy rankingowe stają się lepsze.

Źródło:
https://www.seroundtable.com/google-paid-or-spam-backlink-reports-no-action-36578.html

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 1
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  SEO Newsy
  Zobacz inne odcinki
  Czego szukaliśmy w 2023?
  Odc. 64
  Czego szukaliśmy w 2023?
  Co łączy Barbie, legionellę i debatę wyborczą w TVP? Wszyscy szukaliśmy ich na potęgę w Google. W dzisiejszym odcinku rzucimy […]
  Android doniesie o zrzucie ekranu
  Odc. 63
  Android doniesie o zrzucie ekranu
  Google masowo kasuje konta na Gmailu, Android walczy z anonimowymi zrzutami ekranu, a Semstorm pokazuje gigantyczne wzrosty widoczności, choć tak […]
  Lekarze będą niepotrzebni?
  Odc. 62
  Lekarze będą niepotrzebni?
  W dzisiejszym odcinku poruszymy tematy lotnicze i medyczne, będzie coś dla influencerów i coś nie dla Polaków. Ale najpierw – […]
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.