Zapytaj o ofertę
Internet vs AI

Internet vs AI

3 min. czytania

Google majstruje przy nazwach witryn, a my mamy kolejnego robota do zablokowania.

Zmiany w nazwach witryn

Google zaktualizowało działanie nazw witryn. Największą nowością jest dodanie wsparcia wartości „alternateName”. Możemy wpisać tam jakąś inną, dodatkową nazwę naszej strony. Google skorzysta z niej, jeśli z jakiegoś powodu nie będzie w stanie wyświetlić pierwszej nazwy, zdefiniowanej pod wartością “name”.

To taki plan B. Ale Google ma też plac C. Powiedzmy, że wyszukiwarka nie wyświetla ani nazwy preferowanej, ani tej alternatywnej. Bo obie są na przykład za długie, albo niewystarczająco unikalne. Średnio prawdopodobne, ale możliwe. W takiej sytuacji Google radzi, aby w miejscu na nazwę witryny wpisać nazwę domeny lub subdomeny. Rozwiązanie typu jako-tako, ale przynajmniej powinno działać.

Źródła:
https://developers.google.com/search/blog/2023/07/sitenames?hl=pl

Dokumentacja GPTbota

Firma OpenAI, którą na pewno kojarzycie z Chata GPT, opublikowała dokumentację swojego robota internetowego. Robot nazywa się GPTBot i od teraz możemy śledzić, czy nie crawluje on przypadkiem naszych stron. Możemy też zablokować mu do nich dostęp. Jeśli nie chcemy, żeby nasze treści były używane do ulepszania przyszłych modeli AI, możemy to zrobić poprzez plik robots.txt.

Źródło:
https://platform.openai.com/docs/gptbot

Google banuje opinie made by AI

Google zapowiedziało aktualizację zasad dotyczących ocen produktów w Merchant Center. Z końcem sierpnia zakazane zostanie dodawanie opinii generowanych przez aplikacje oparte na sztucznej inteligencji. Każda tego typu treść o produkcie powinna być oznaczana w pliku danych za pomocą atrybutu .

Źródło:
https://support.google.com/merchants/answer/13791493

Tekst w Google Grafika

Pod zdjęciami w Google Grafika pojawiły się krótkie teksty. To kolejna zmiana, jeśli chodzi o sposób prezentowania grafik przez Google. Na samym początku wyświetlały się same grafiki, potem pojawiły się pod nimi favicony i nazwy stron, a teraz doszły do tego wszystkiego jeszcze krótkie teksty. A to na pewno nie koniec zmian. Także pozostaje czekać, co jeszcze wymyśli Google.

Źródło:
https://www.seroundtable.com/google-images-site-name-favicon-page-title-35833.html

Filmy w Search Generative Experience

Search Generative Experience, nowa, testowa wyszukiwarka Google, wzbogaciła się o kolejną funkcję. Otóż AI do swoich odpowiedzi zaczęła dołączać filmy. Sztuczna inteligencja nie generuje zupełnie nowych materiałów wideo, po prostu osadza filmy, które znalazła w sieci, a które jej zdaniem mogą nam jakoś pomóc. Bo na przykład pokazująpozycję w jodze, o którą akurat pytamy.

Źródło:
https://www.seroundtable.com/google-search-generative-experience-video-answers-35809.html

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  SEO Newsy
  Zobacz inne odcinki
  Robots.txt nie daje już rady
  Odc. 55
  Robots.txt nie daje już rady
  W dzisiejszych SEO Newsach robots.txt odchodzi do lamusa, a Elon psuje widoczność Twittera. Robots.txt przegrywa z AI Google ogłosiło na […]
  Olanie wytycznych Google polepsza widoczność wizytówki
  Odc. 54
  Olanie wytycznych Google polepsza widoczność wizytówki
  Sezon wakacyjny wystartował, ale my nie zwalniamy. Dziś powiemy między innymi o zmianach w Search Console i dlaczego nie zawsze […]
  SEOwcy okradli Amazon
  Odc. 53
  SEOwcy okradli Amazon
  Dzisiaj będzie między innymi o nowych perspektywach, ale najpierw news ze świata Black Hat SEO. Skopiowali Amazona, ograli algorytmy Kojarzycie […]
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.