Zapytaj o ofertę
SEOwcy okradli Amazon

SEOwcy okradli Amazon

3 min. czytania

Dzisiaj będzie między innymi o nowych perspektywach, ale najpierw news ze świata Black Hat SEO.

Skopiowali Amazona, ograli algorytmy

Kojarzycie Conch-House.com? To strona z recenzjami, która błyskawicznie zdominowała wyniki wyszukiwania. Jej twórcom wystarczył zaledwie jeden miesiąc, aby ściągnąć na nią aż sześć milionów użytkowników. A taki ruch oznacza jedno: duże pieniążki. Dokładnie mówiąc, 19 tysięcy dolarów zysku. Dziennie. Do podziału na sześciu, bo tyle osób liczył sobie zespół odpowiedzialny za szybki sukces witryny.

Jak wykręcić takie liczby? Tego możemy dowiedzieć się z wywiadu, którego twórcy strony udzielili Mattowi Diggity. Generalnie wszystko sprowadza się do jednego: scrapingu. Chłopaki codziennie wrzucali sześć tysięcy postów z recenzjami, które zaciągali bezpośrednio ze strony Amazona. Czyli użytkownicy Amazona wystawiali opinie produktom, a oni je kopiowali i wrzucali jako własne. I cyk, pierwsze pozycje gwarantowane. Nie trzeba się nawet za bardzo bawić w linkowanie.

Moralne? Nie za bardzo, ale za to bardzo skuteczne. Chłopaki rozpykali algorytm i mogli świętować spory sukces, choć po dwóch miesiącach Google się mocno wkurzyło i zbanowało im stronę. Ale przez ten czas na ich konto wpadło osiemset tysięcy dolarów, także jak widać zbrodnia popłaca.

Źródło:
https://www.seroundtable.com/conch-house-scrapped-amazon-google-seo-35538.html

Filtr Perspektywy już dostępny

Długo go zapowiadali, długo go testowali, ale w końcu jest. Z filtra Perspektywy można już korzystać na urządzeniach mobilnych. Co prawda trzeba się sporo namachać palcem, żeby do niego dojechać, ale gdzieś tam na końcu jest i jak najbardziej da się go kliknąć.

Dla przypomnienia Perspektywy miały być początkowo karuzelą wyników, ale z czasem stały się filtrem, którego celem jest promowanie wartościowych treści tworzonych przez użytkowników różnych serwisów, forów i mediów społecznościowych. W praktyce wśród wyników dominuje jak na razie tercet: Youtube, Twitter i Reddit.

Póki co z nowego filtra mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Tymczasem ludzie w Polsce jak zawsze: bez Perspektyw.

Źródło:
https://www.seroundtable.com/google-launches-the-perspectives-filter-35536.html

Nowe raporty w Search Console Insights

Pewnie już zauważyliście, ale i tak wypada o tym wspomnieć. W Search Console Insights pojawiły się trzy nowe raporty dla kont niepowiązanych z Google Analytics. Są to: nowe treści zyskujące popularność, najpopularniejsze treści oraz treści najbardziej zyskujące na popularności. Brzmi tak samo, ale pierwszy raport dotyczy wyłącznie najnowszych treści, a dwa kolejne obejmują cały content na stronie, niezależnie od daty jego publikacji. Wiadomo, osobom korzystającym na co dzień z analityki Google nowe funkcje są raczej mało potrzebne, ale innym na pewno się przydadzą.

Źródło:
https://www.seroundtable.com/google-search-console-insights-not-analytics-upgrade-35478.html

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  SEO Newsy
  Zobacz inne odcinki
  Wielkie testowanie nowej wyszukiwarki Google
  Odc. 52
  Wielkie testowanie nowej wyszukiwarki Google
  Znikające filmy, treści dla dorosłych i pierwsze wrażenia z testów nowej przeglądarki Google. Oj, jest o czym pisać, więc bez […]
  Podsumowanie Google I/O 2023
  Odc. 51
  Podsumowanie Google I/O 2023
  Dziś powiemy, jakie zmiany zapowiedziano na ostatniej konferencji Google. Spoiler: duże. Konferencja Google I/O 2023 Konferencja Google I/O 2023 już […]
  Dane Universal Analytics będą dostępne dłużej
  Odc. 50
  Dane Universal Analytics będą dostępne dłużej
  W dzisiejszym, pięćdziesiątym już odcinku SEO Newsów zdradzamy, co Google postanowiło usunąć z Chroma i którym deadlinem nie musicie się […]
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.