Zapytaj o ofertę
Olanie wytycznych Google polepsza widoczność wizytówki
 • ICEA
 • /
 • SEO Newsy
 • /
 • Olanie wytycznych Google polepsza widoczność wizytówki

Olanie wytycznych Google polepsza widoczność wizytówki

3 min. czytania

Sezon wakacyjny wystartował, ale my nie zwalniamy. Dziś powiemy między innymi o zmianach w Search Console i dlaczego nie zawsze warto stosować się do zaleceń Google.

Gwałtowne zmiany w wynikach wyszukiwania

Od kilku tygodni wykresy widoczności szaleją, a pozycje skaczą. Wahania dotyczą zarówno wyników mobilnych, jak i tych desktopowych, choć w Europie zmienność w wynikach jest i tak nieco mniej odczuwalna niż w Stanach. Google póki co nie komentuje sprawy, ale nam to wygląda na drugi Helpful Content Update.

Źródło:
https://www.seroundtable.com/google-search-ranking-volatility-exploding-today-35604.html

Aktualizacje w GSC

W Search Console sporo się pozmieniało.

Google zaktualizowało między innymi raport indeksowania wideo. Od teraz zamiast jednego, dość ogólnikowo brzmiącego błędu o treści „Nie udało się nam znaleźć na tej stronie dobrze widocznego filmu”, mogą nam się wyświetlić aż trzy różne komunikaty: „Film poza widocznym obszarem”, “Film jest za mały” albo “Film jest za wysoki”. No i fajnie, od razu wiadomo, co nie działa, więc rozwiązywanie problemów z indeksowaniem wideo na pewno stanie się prostsze.

Ale to nie jedyna zmiana w Search Console. W raporcie Core Web Vitals pojawił się nowy wskaźnik: Interaction to next paint. W skrócie INT. Tak dla przypomnienia, jest to wskaźnik responsywności stron, który w marcu zastąpi wykorzystywany do tej pory FID: First Input Delay. Skorzystać z niego możemy już teraz, choć pod jednym warunkiem: musimy posiadać wystarczającą ilość danych o ruchu i widoczności do wygenerowania raportu CWV.

Źródło:
https://developers.google.com/search/blog/2023/06/video-indexing-specific-issues?hl=pl

https://developers.google.com/search/blog/2023/05/introducing-inp?hl=pl

Uproszczenie zgłaszania spamu

Google odświeżyło sposób zgłaszania spamu i naruszeń w wynikach wyszukiwania. Od teraz donosy możemy wysyłać za pomocą nowego formularza dostępnego w Search Console. Cała procedura została przy okazji uproszczona. Po prostu podajemy adres podejrzanej stronki, wybieramy jeden z sześciu powodów zgłoszenia, zaznaczamy co konkretnie nam podpadło i to w zasadzie tyle. Jeśli chcemy, możemy jeszcze dodać jakieś szczegóły, ale nie musimy. Potem wszystko już w rękach Google.

Źródło:
https://search.google.com/search-console/report-spam

Zawsze dodawaj adres do wizytówki

A na koniec krótkie case study.

Agencja SterlingSky sprawdziła, co dzieje się z widocznością wizytówki Google Moja Firma po usunięciu z niej adresu. Wnioski? Po ukryciu adresu widoczność wizytówek klientów agencji drastycznie spadła, a telefony przestały dzwonić. Sytuacja wróciła do normy dopiero w kolejnym miesiącu po przywróceniu adresów.

Dlaczego o tym wspominamy? Bo Google oficjalnie zaleca, aby nie uzupełniać pola adresu, jeśli nie obsługujemy pod tym adresem klientów. W zamian każe podać obszar działalności. Super rada, tylko jak widać, grozi to utratą potencjalnych leadów. Dlatego radzimy nie słuchać Google i zawsze dodawać adres, nawet jeśli tak naprawdę nie działamy stacjonarnie i dojeżdżamy do swoich klientów.

Źródło:
https://www.sterlingsky.ca/hiding-address-google-business-ranking/

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  SEO Newsy
  Zobacz inne odcinki
  SEOwcy okradli Amazon
  Odc. 53
  SEOwcy okradli Amazon
  Dzisiaj będzie między innymi o nowych perspektywach, ale najpierw news ze świata Black Hat SEO. Skopiowali Amazona, ograli algorytmy Kojarzycie […]
  Wielkie testowanie nowej wyszukiwarki Google
  Odc. 52
  Wielkie testowanie nowej wyszukiwarki Google
  Znikające filmy, treści dla dorosłych i pierwsze wrażenia z testów nowej przeglądarki Google. Oj, jest o czym pisać, więc bez […]
  Podsumowanie Google I/O 2023
  Odc. 51
  Podsumowanie Google I/O 2023
  Dziś powiemy, jakie zmiany zapowiedziano na ostatniej konferencji Google. Spoiler: duże. Konferencja Google I/O 2023 Konferencja Google I/O 2023 już […]
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.