Zapytaj o ofertę

Niefajny prezent od Google

Niefajny prezent od Google

Dzisiejsze wydanie SEO Newsów zaczniemy średnio udanym prezentem od Google.

Helpful Content Update

Dzień przed mikołajkami Google postanowiło sprezentować nam aktualizację, tym razem usprawniającą system przydatnych treści. Na celowniku ponownie znalazły się treści pisane pod algorytmy kosztem zadowolenia realnych użytkowników, choć jak to przy aktualizacjach bywa, każda strona może oberwać rykoszetem.

Helpful Content Update ma charakter globalny, obejmuje wszystkie języki i potrwa około dwóch tygodni. Jest to pierwsza aktualizacja tego systemu od momentu jego wprowadzenia w sierpniu.

Źródło:

https://developers.google.com/search/updates/helpful-content-update

Google o noindex i kodach 4xx w optymalizacji crawl budget

Przewodnik po zarządzaniu budżetem indeksowania doczekał się aktualizacji. Małej, bo małej i póki co wyłącznie po angielsku, ale jednak. W sekcji poświęconej faktom i mitom o skanowaniu i indeksowaniu znaleźć możemy dwa nowe punkty autorstwa Lizzi Sassman z Google.

Pierwszy odradza używania tagu noindex jako sposobu kontroli nad budżetem indeksowania; na crawl budżet wpływa każda skanowana strona, nawet taka z noindex. Drugi punkt dotyczy stron, które wyrzucają kod błędu aplikacji klienta. Wychodzi na to, że taka czterysta czwórka nie wpływa w żaden sposób negatywnie na budżet indeksowania. Jasne, Google próbowało przeskanować naszą stronę, ale poza kodem statusu nie uzyskało żadnej innej treści.

Źródło:

https://www.seroundtable.com/google-noindex-404-codes-crawl-budget-34510.html

HTTP/3 nie ma bezpośredniego wpływu na SEO

Jeśli macie nadzieję, że przejście na protokół HTTP/3 poprawi Wasze SEO, to na nadziejach się niestety skończy. Zdaniem Johna Muellera z Google protokół HTTP/3 jest co prawda wydajniejszy, ale nie ma on absolutnie żadnego przełożenia na pozycję strony w wyszukiwarce. Google nie uwzględnia “trójki” jako czynnika rankingowego, a do crawlowania stron nadal wykorzystuje głównie HTTP/1.

Źródło:

https://www.searchenginejournal.com/google-http-3-doesnt-impact-seo/472660/

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Czym jest SaaS?
  Czym jest SaaS?
  Techniczne możliwości założenia strony. Czym jest SaaS i dla kogo jest to dobre rozwiązanie? Na jakich elementach SEO warto się skupić?
  Czym są internetowe kampanie reklamowe?
  Czym są internetowe kampanie reklamowe?
  Internetowe kampanie reklamowe to jeden z niewielu kanałów cyfrowego marketingu przynoszących natychmiastowe rezultaty. Czym są i jakie dają możliwości?
  W jaki sposób technologie AR i VR wpływają na sprzedaż internetową?
  W jaki sposób technologie AR i VR wpływają na sprzedaż internetową?
  Prowadzisz sklep internetowy? Poszukujesz innowacji? Wirtualna rzeczywistość to coś dla Ciebie! Koniecznie czytaj dalej.

  Rozpocznij

  od bezpłatnej
  konsultacji SEO

  Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

  • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
  • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
  • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
   Wysyłanie
   Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę