DARMOWY AUDYT SEO

SXO – mały krok dla SEOwca, wielki krok w stronę użyteczności

SXO – mały krok dla SEOwca, wielki krok w stronę użyteczności

Od kiedy człowiek skolonizował Internet i wprowadził pierwsze biznesy do WWW, pojawiają się coraz to nowe sposoby na ich promocję. Marketing internetowy ewoluuje praktycznie z dnia na dzień, uderzając do nas drzwiami i oknami za pośrednictwem apek, banerów, popupów, newsletterów, gier AR czy konkursów. Choć formy i kanały, za pośrednictwem których możemy dotrzeć do potencjalnego klienta różnią się pod wieloma względami, to wszystkie z nich łączy jedno ‒ tylko umiejętne wykorzystanie ich zalet przyniesie zysk, a zastój i brak adaptacji do zmieniającego się rynku doprowadzi do przepalenia budżetu i strat. Nie inaczej jest z SEO, które rok w rok ewoluuje zmuszając specjalistów do zmian w podejściu do prowadzonych kampanii. Świetnym tego przykładem jest SXO, które od niedawna robi wokół siebie coraz większy szum. Czy słusznie? Sprawdźmy!

Wzrost ruchu organicznego, a co dalej?

Od kiedy tylko pojawiły się pierwsze systemy wymiany linków i mieszarki tekstów, celem SEO było zawsze zwiększenie ruchu organicznego na stronie. Choć przez lata sposoby na pozycjonowanie zmieniły się diametralnie, a na rynku pojawiły się rewolucyjne narzędzia pozwalające na jeszcze głębszą analizę i automatyzację pracy, to kluczowym wskaźnikiem efektywności kampanii SEO nadal dla wielu pozostają zmiany w widoczności domeny w Google i wynikające z nich zmiany w ruchu organicznym. SXO zmienia to podejście.

Sprawdź: Tworzenie strony na WordPressie. Jak zaprojektować witrynę w duchu SXO?

SXO to nie nowość. To ponad 10 lat doświadczeń napędzanych nowoczesną technologią

Choć samo pojęcie Search Experience Optimization pojawiło się branży stosunkowo niedawno, to jego założenia przewijają się w dyskusjach branżowych już od ponad dekady.

Czym więc właściwie jest to szumne SXO?

Jest to koncept pozycjonowania w oparciu o treści i rozwiązania, które stawiają przede wszystkim na wygodę użytkownika i użyteczność, a nie na optymalizację pod algorytmy rankujące. W skrócie – więcej wartości dla użytkownika, mniej dla robota.

Jest to więc zwrot w kierunku naturalności. Mimo że w SXO na pierwszym planie stawia się na działanie na bazie analizy zachowań użytkowników, to u podstaw każdej kampanii nadal znajdziemy prace typowo pozycjonerskie, takie jak optymalizacja techniczna czy linkbuilding.

Elementem, który zdecydowanie wybija się poza standardową obsługę SEO, są cykliczne badania tego, jaką drogę przebywa klient, by dotrzeć do nas z wyników wyszukiwania, a następnie by zrealizować swój cel w obrębie naszej strony.

Sprawdź: Czym jest Customer Experience?

Jak się robi SXO?

Posąg z napisem UX

Każdą realizację w ramach kampanii SXO rozpoczyna szereg działań wchodzących w skład standardowej obsługi SEO, takich jak audyt techniczny, audyt profilu linkowania czy przygotowanie strategii pozycjonowania. W tym samym czasie, gdy specjaliści SEO i webdeveloperzy zajmują się eliminacją błędów i implementacją ulepszeń według oficjalnych wytycznych dla webmasterów, swoją pracę rozpoczynają specjaliści od user experience przeprowadzający audyty UX, badania i nagrania sesji. Do tego grona dołączają również analitycy mierzący takie metryki jak CTR, czas przebywania na stronie, pogosticking czy powroty do wyników wyszukiwania.

Z czego wynika przewaga SXO nad tradycyjnym pozycjonowaniem?

Wiemy już, że w skutecznej realizacji SXO nie może zabraknąć nie tylko świetnych specjalistów SEO i webdeveloperów, ale również specjalistów UX, analityków czy copywriterów/redaktorów.

Większa ekipa to większe koszty, a także więcej zmian na drodze do zwiększenia sprzedaży. Ktoś mógłby w tym momencie, zapytać ‒ po co to wszystko w sytuacji, w której SEO z odpowiednim budżetem działa?

Odpowiedź jest prosta ‒ szybsze, większe i pewniejsze efekty. Zagłębienie się w charakterystykę promowanego biznesu, tworzenie wartościowych treści, które faktycznie pomogą użytkownikom, a nie będą jedynie nośnikiem dla wybranych fraz kluczowych czy w końcu regularne badanie zachowań użytkowników i przeprowadzenie ankiet wśród pozyskanych klientów, to sposób na znalezienie najlepszej i najskuteczniejszej wersji internetowego biznesu.

SXO nie tylko buduje widoczność w wyszukiwarce, przyciągając tym samym nowych użytkowników, ale również dba o to, by znaleźli oni to, czego szukają w sposób prosty i wygodny. To przekłada się na znacznie większą konwersję, a co za tym idzie zyski generowane z już posiadanej i rozwijanej w przyszłości widoczności. Skorzystaj z doświadczenia sztabu specjalistów SXO, którzy sprawią, że zaczniesz zarabiać więcej. W czasie bezpłatnej konsultacji dowiesz się, jakie działania są najbardziej optymalne dla Twojej witryny.

Artykuł powstał we współpracy z Marcinem Zielińskim – senior SEO w agencji SEO Grupie iCEA.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: SXO
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 9

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Na czym polega projektowanie interakcji pod kątem UX?
  Na czym polega projektowanie interakcji pod kątem UX?
  Aby powiedzieć, że projekt strony internetowej spełnił swoją funkcję, należy zweryfikować to, jak użytkownik radzi sobie z jej obsługą. W jaki sposób?
  Jak powinna wyglądać karta produktu zaprojektowana pod UX?
  Jak powinna wyglądać karta produktu zaprojektowana pod UX?
  Użytkownik poszukujący produktu lub usługi zwraca uwagę na organizację elementów zamieszczonych na stronie. Jak zatem wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie?
  Perfekcyjna strona internetowa. Czy istnieje, a jeśli tak, to z czego się składa?
  Perfekcyjna strona internetowa. Czy istnieje, a jeśli tak, to z czego się składa?
  Czy da się stworzyć stronę internetową, którą pokocha Google? Choć jest to trudne zadanie, nie jest niemożliwe. Z czego składa się perfekcyjna witryna?

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę