DARMOWY AUDYT SEO

Trudność słów kluczowych – jak ją wykorzystać?

5 min czytania
Trudność słów kluczowych – jak ją wykorzystać?
Kategoria Pozycjonowanie

Zrozumienie trudności słów kluczowych może pomóc Ci opracować skuteczną strategię optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek. Warto więc poznać aspekty, takie jak częstotliwość wyszukiwania czy ogólna popularność, aby mieć szansę na osiągnięcie wysokiej pozycji na liście wyników wyszukiwania.

Objętość i poziom trudności słowa kluczowego mają znaczący wpływ na efektywność działań marketingowych. Najważniejsze jest zatem zrozumienie tego, jak działa system rankingowy. Przyjrzymy się dziś najważniejszym aspektom popularnych fraz i omówimy ich rolę w procesie pozycjonowania stron internetowych.

Spis treści:

Czym jest trudność słowa kluczowego?

Czynnik ten, określany również jako konkurencyjność słów kluczowych, jest wskaźnikiem SEO, który pozwala oszacować wysiłek, jaki trzeba włożyć w osiągnięcie wysokiej pozycji na liście organicznych wyników wyszukiwania danej frazy.

Sprawdź: Dlaczego należy unikać upychania słów kluczowych w treściach na stronie?

Trudność treści w SEO

Słowa kluczowe to część strategii optymalizacyjnej, która ma znaczący wpływ na pozycję w SERP i jest ściśle powiązana z treścią. Trudność słów kluczowych można określić jako dokładny pomiar jakości i ilości linków zwrotnych na stronach znajdujących się w TOP 10 wyszukiwarki.

Wiele firm korzysta z pomocy narzędzi do badania słów kluczowych i strategii witryn znajdujących się na szczycie SERP. Polega to na ocenie domen i adresów URL i wykorzystaniu tego do określenia trudności danej frazy.

Warto więc ocenić trudność słowa kluczowego, dla którego chcesz się pozycjonować w Google, aby określić jego konkurencyjność i mieć świadomość, ile wysiłku pochłonie proces optymalizacji.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Jak wykorzystać trudność słów kluczowych?

Istnieje kilka skutecznych metod wykorzystania trudności słów kluczowych, które doprowadzić mogą do doskonałych wyników. Oto niektóre z nich:

 • Trzy kluczowe aspekty
 • Podczas poszukiwania odpowiednich słów kluczowych, musisz wziąć pod uwagę ich trudność, aby móc określić, czy umożliwią Ci one osiągnięcie zamierzonego celu. Musisz więc zbadać trzy czynniki, które pozwolą witrynie stanąć do wyścigu o najwyższą pozycję w SERP. Są to popularność słów kluczowych, trudność w rankingu i trafność danych fraz.

  Aby przyciągnąć satysfakcjonującą liczbę odbiorców, słowo kluczowe musi być wystarczająco popularne. Po określeniu tego aspektu sprawdź, czy jego trudność pozwoli Ci na osiągnięcie zamierzonych efektów. Musisz też zadbać o kompleksową optymalizację witryny, gdyż tylko dzięki temu zyskasz szansę na wyróżnienie się spośród branżowych marek. Zwróć też uwagę na trafność danej frazy i ustal, jaki jest cel jej użycia.

  Jeśli trudność słowa kluczowego i trafność wyszukiwania są zbyt niskie, terminy te nie przyniosą Ci świetnych wyników. Aby więc osiągnąć najlepsze rezultaty, musisz dokładnie zbadać interesujący Cię termin i określić, czy jego użycie zapewni witrynie wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania.

 • Ocena listy wyników wyszukiwania
 • Wyżej przedstawione badania nie wystarczą, aby móc opracować doskonałą strategię słów kluczowych. Aby zdobyć więcej informacji, przeanalizuj strony internetowe, które znajdują się na najwyższych pozycjach na liście wyników wyszukiwania i postaraj się określić, czym zasłużyły sobie na ten sukces.

  Dzięki temu posiądziesz cenną wiedzę na temat tego, jak skuteczne jest dane słowo kluczowe, jaki typ treści najlepiej do niego pasuje i czy masz szansę na osiągnięcie podobnego rezultatu.

 • Zbadaj słowa kluczowe o wysokim poziomie trudności
 • Nie rezygnuj ze szczególnie trudnego słowa kluczowego. To, że jakaś fraza jest bardzo konkurencyjna, nie oznacza, że nie warto się dla niej pozycjonować.

Jeśli więc znajdziesz termin o wysokim poziomie trudności, ale uznasz, że idealnie pasuje do Twojej treści, koniecznie podejmij próbę optymalizacji. W tym celu zwróć uwagę na następujące aspekty:

 1. Jakość treści – jeśli zawartość Twoich stron internetowych jest szczególnie wartościowa i rewolucyjnie podchodzi do pewnego tematu, masz duże szanse na pokonanie branżowych rywali i zajęcie wysokiej pozycji w SERP nawet wtedy, gdy słowo kluczowe jest wyjątkowo trudne.
 2. Linki zwrotne – wysokiej jakości linki zwrotne w treści sprawią, że osiągnięcie satysfakcjonujących wyników w wyszukiwarce wcale nie będzie takie trudne.
 3. Trafność – dopasowanie tematu do oczekiwań i potrzeb grupy docelowych odbiorców może pomóc Ci w pozycjonowaniu się dla nawet najtrudniejszych słów kluczowych.
 4. Wykorzystaj jedno narzędzie

W internecie dostępnych jest wiele narzędzi do badania słów kluczowych. Należy jednak zaznaczyć, że użycie każdego z nich przyniesie odmienne efekty, które mogą wnieść chaos do Twojej strategii. Warto więc posłużyć się jednym programem do przeprowadzenia analizy wszystkich wymienionych wyżej elementów, dzięki czemu wyniki będą bardziej miarodajne.

Sprawdź: Wybór słów kluczowych dla początkujących

Podsumowanie

Wiesz już, czym jest trudność słów kluczowych i jakie elementy o tym świadczą. Aby więc opracować idealną strategię SEO, przeprowadź dokładne badania najpopularniejszych fraz, oceń ich konkurencyjność, przeanalizuj działania branżowych rywali i efektywność ich działań, a zdobędziesz wiedzę, która doprowadzi Cię do zamierzonych celów. Frazy kluczowe odgrywają znaczącą rolę w pozycjonowaniu stron internetowych, gdyż to od nich zależy, do jakich odbiorców trafią Twoje treści. Nie czekaj więc dłużej i skorzystaj z podanych w tym artykule wskazówek, a z pewnością osiągniesz sukces!

iCEA Group
Jako iCEA Group jesteśmy czołową agencją SEO w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, specjalizującą się w biznesowym podejściu do pozycjonowania stron internetowych. Od 2007 roku ustanawiamy standardy w branży SEO/SEM i z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 12

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Na co zwrócić uwagę podczas instalacji i optymalizacji zakupionego gotowego szablonu strony?
Na co zwrócić uwagę podczas instalacji i optymalizacji zakupionego gotowego szablonu strony?
Masz gotowy szablon strony i nie wiesz, co dalej? W tym poradniku pokażemy Ci krok po kroku, na jakie elementy musisz zwrócić szczególną uwagę.
SEO dla początkujących: optymalizacja on-site krok po kroku
SEO dla początkujących: optymalizacja on-site krok po kroku
Jak wygląda optymalizacja wewnętrznej struktury strony internetowej? Techniczne SEO on-page od podstaw. O czym pamiętać, aby uzyskać zadowalające efekty pozycjonowania?
Guest Blogging – wszystko co powinieneś wiedzieć
Guest Blogging – wszystko co powinieneś wiedzieć
Popularność blogów z roku na rok wzrasta. Coraz częściej sięgamy do blogosfery, szukając ciekawych treści. Dowiedz się, czym jest guest blogging i jak go wykorzystać.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę