Zapytaj o ofertę

Farmy linków - definicja

Farmy linków to strony internetowe, które wzajemnie linkują, zazwyczaj z wykorzystaniem ukrytych linków lub słów kluczowych. Jest to technika SEO stosowana w celu zwiększenia widoczności strony w wynikach wyszukiwania, jednak jest to metoda uważana za nieetyczną i często karana przez wyszukiwarki, takie jak Google.
Farmy linków

Rodzaje Farm Linków

Farmy linków można podzielić na kilka kategorii na podstawie stosowanych technik:

 1. Farmy linków oparte na treści: Strony internetowe, które wzajemnie linkują, używając ukrytych linków lub słów kluczowych.
 2. Farmy linków oparte na katalogach: Strony internetowe wymieniające się linkami w katalogach.
 3. Farmy linków oparte na widgetach: System oparty na dodawaniu linków do strony za pomocą wtyczek lub narzędzi w zamian za ich wykorzystanie.

Techniki stosowane przez twórców farm linków

Twórcy farm linków stosują różne techniki, aby osiągnąć pożądane efekty i ukryć swoje działania przed wyszukiwarką. Do najpopularniejszych technik należą:

 • Ukrywanie linków: Umieszczanie linków na tle o tym samym kolorze co tekst.
 • Automatyczne generowanie treści: Wykorzystywanie narzędzi do tworzenia treści, które wypełniają je słowami kluczowymi i linkami.
 • Umieszczanie linków w obrazkach: Stosowanie linków w alt tagach lub tytułach obrazków, przez co są one trudne do wykrycia dla użytkowników.
 • Tworzenie doorway pages: Strony stworzone w celu przekierowania użytkowników do innych witryn, często zawierające wiele linków.

Wpływ farm linków na SEO

Mimo że wykorzystywanie farm linków na początku może przynieść pozytywny efekt, długofalowo prowadzi do zmniejszenia wartości strony i spadku w rankingu Google. Zaawansowane algorytmy Google z łatwością identyfikują próby manipulacji linkami i zmniejszają widoczność witryn, które się ich dopuszczają. W skrajnych przypadkach, takie strony mogą nawet zostać usunięte z indeksu Google.

Zamiast podejmować próby oszustwa algorytmu wyszukiwarki, warto poświęcić czas na uczciwe działania SEO, które z pewnością przyniosą lepsze efekty. Farmy linków to niejedyna sprzeczna z zasadami Google praktyka budowania profilu linkowego. Jest nią także system wymiany linków czy spam niskiej jakości łączami. Zrezygnowanie z tego typu rozwiązań i postawienie na skuteczne linkowanie, szczególnie w zakresie współpracy z agencją SEO, z pewnością przyniesie satysfakcjonujące efekty.

Oceń tekst
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Paweł Borowik
Head of Sales
Paweł Borowik Head of Sales
Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

  Twoja rola w firmie
  Twoja rola w firmie
  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!