Zapytaj o ofertę

Pozycjonowanie salonu kosmetycznego

10 min czytania
Pozycjonowanie salonu kosmetycznego
Kategoria Branże

Wysoka pozycja w wyszukiwarce to priorytet wielu współczesnych przedsiębiorców. Gwarantuje szereg ważnych dla rozwoju marki korzyści, takich jak wzrost sprzedaży czy napływ nowych klientów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli stron internetowych decyduje się na proces pozycjonowania. Jak wygląda to w przypadku salonu kosmetycznego? Podpowiadamy!

Spis treści:

Na czym polega pozycjonowanie salonu kosmetycznego?

Pozycjonowanie salonu kosmetycznego to proces zwiększania widoczności danej marki w wyszukiwarce Google. Obejmuje on szereg technik optymalizacyjnych i narzędzi marketingowych mających na celu zwiększenie użyteczności strony internetowej oraz wypromowanie jej oferty w sieci.

Pozycjonowanie stron jest jednym z najczęściej wykorzystywanych współcześnie sposobów promowania marki. Gwarantuje bowiem szereg ważnych korzyści, dzięki którym firmy mogą nieustannie się rozwijać i pozyskiwać nowych klientów. Warto jednak wspomnieć, że proces ten jest dość czasochłonny i wymagający, a jego skuteczność zależy od wielu czynników. Aby więc uzyskać najlepsze efekty, należy kompleksowo podejść do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, koncentrując się na trzech następujących obszarach:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizacji technicznej.

On-page SEO to zestaw działań obejmujących przede wszystkim tworzenie i optymalizację treści pod kątem właściwych słów kluczowych. Dzięki temu content dociera do osób, które są nim faktycznie zainteresowane, a strona lepiej pozycjonuje się w wyszukiwarce.

Off-page SEO dotyczy z kolei promowania marki poza obszarem witryny. Najważniejszą techniką jest wówczas link building, czyli pozyskiwanie linków zwrotnych z witryn o wysokim autorytecie w branży.

Optymalizacja techniczna ma natomiast na celu zwiększenie użyteczności strony internetowej. Dzięki temu wyszukiwarka nie ma problemu z indeksacją witryny, a jej zawartość cieszy się zainteresowaniem docelowych odbiorców.

Wykorzystując techniki ze wszystkich tych obszarów, pozycjonowanie salonu kosmetycznego z pewnością przyniesie satysfakcjonujące efekty. Trzeba jednak pamiętać, że proces ten jest dość trudny i wymagający. Dlaczego więc warto się w niego angażować?

Pozycjonowanie salonu kosmetycznego – dlaczego warto?

Pozycjonowanie salonu kosmetycznego to najlepszy sposób na promocję lokalu świadczącego tego typu usługi. Popularność tej koncepcji wzrasta nie tylko wśród doświadczonych marek, ale też małych i początkujących przedsiębiorstw. Umiejętne pozycjonowanie niesie bowiem za sobą wiele korzyści, dzięki którym salon kosmetyczny może konkurować nawet z największymi firmami w branży. Przyjrzyjmy się im bliżej:

 • większa świadomość marki w sieci,
 • lepsze wyniki sprzedażowe,
 • wyższy współczynnik konwersji,
 • niższy współczynnik odrzuceń,
 • większe zainteresowanie marką i jej ofertą,
 • większe zaufanie do firmy,
 • wysoki zwrot z inwestycji.

Jedną z najważniejszych zalet pozycjonowania stron internetowych jest gwarancja stałego rozwoju marki. Wysoka pozycja w wyszukiwarce sprzyja bowiem rozszerzaniu jej świadomości, a także otwiera drzwi do osiągania wielu innych sukcesów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na pozycjonowanie salonu kosmetycznego.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Od czego zacząć pozycjonowanie salonu kosmetycznego?

Wdrożenie każdej strategii marketingowej powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnych badań rynku i branży. Dzięki temu znacznie łatwiej zidentyfikować skuteczne praktyki promocyjne oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia wszelkich trudności.

Pierwszym badaniem, jakie należy przeprowadzić przed wdrożeniem jakiejkolwiek techniki SEO, jest kompleksowa analiza rynku docelowego. Znając podstawowe potrzeby i oczekiwania potencjalnych klientów, znacznie łatwiej będzie stworzyć angażujące treści oraz zidentyfikować działania, które zachęcą ich do odwiedzenia salonu kosmetycznego. Warto wówczas zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: preferencje, zainteresowania, wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy przyzwyczajenia w zakresie korzystania z usług kosmetycznych.

Kolejnym badaniem, dzięki któremu pozycjonowanie salonu kosmetycznego przyniesie satysfakcjonujące efekty, jest analiza konkurencji. Wiedząc, co sprawdziło się w przypadku innych marek w branży oraz znając techniki, które nie przyniosły pożądanych rezultatów, znacznie łatwiej będzie opracować strategię marketingową, unikając przy tym błędów.

Po zbadaniu warunków panujących w danej branży można przejść do działań ściśle związanych ze stroną internetową. Warto wówczas przeprowadzić kompleksowy audyt SEO. Taka analiza wskaże bowiem wszelkie błędy w witrynie oraz pozwoli wyznaczyć mało funkcjonalne obszary. Dzięki temu podział działań optymalizacyjnych nie sprawi żadnego problemu, a cała strategia przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Z tak szczegółową bazą danych pozycjonowanie salonu kosmetycznego z pewnością przyniesie spektakularne efekty. Trzeba jednak pamiętać, że na skuteczność tego procesu wpływa przede wszystkim rodzaj zastosowanych technik optymalizacyjnych. Które z nich warto wykorzystać?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie salonu kosmetycznego to dość złożony proces. Mimo że w przypadku każdej marki będzie on wyglądał nieco inaczej, można wyróżnić kilka uniwersalnych technik, które sprawdzą się w przypadku niemal każdego salonu. Przyjrzymy się im bliżej.

Content marketing

Content marketing jest jedną z najważniejszych technik każdej strategii optymalizacyjnej. Wysokiej jakości treści korzystnie wpływają bowiem na pozycjonowanie salonu kosmetycznego, generując tym samym zaufanie potencjalnych klientów i zachęcając ich do odwiedzenia lokalu.

Jednym z najważniejszych aspektów tej praktyki jest wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych. Można je zidentyfikować na wiele sposobów. Jednym z najpraktyczniejszych jest jednak użycie sprawdzonych narzędzi, takich jak Ahrefs, Google Search Console czy Keyword Tool. Wskażą one nie tylko popularne wśród docelowych odbiorców frazy, ale też zaprezentują ich konkurencyjność i trendy wyszukiwania w danym okresie, dzięki czemu opracowanie skutecznej strategii będzie o wiele łatwiejsze.

Po zidentyfikowaniu najważniejszych słów kluczowych można przejść do tworzenia treści. W przypadku promowania salonu kosmetycznego doskonale sprawdzą się silnie angażujące artykuły poruszające tematy, takie jak manicure, zabiegi estetyczne czy pielęgnacja twarzy i ciała. Oto kilka innych form content marketingu, które z pewnością poprawią pozycjonowanie salonu kosmetycznego:

 • newsletter,
 • eksperckie wpisy blogowe,
 • poradniki,
 • recenzje,
 • kursy i szkolenia,
 • treści wideo,
 • infografiki i zdjęcia,
 • case study.

Link building

Link building to kolejna technika, którą należy wykorzystać w każdej strategii optymalizacyjnej. Linki zwrotne są bowiem jednym z najważniejszych czynników rankingowych, które bezpośrednio wpływają na pozycjonowanie salonu kosmetycznego i świadomość marki w sieci. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał tej koncepcji, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość pozyskiwanych łączy. Google dokładnie analizuje bowiem autorytet oraz wiarygodność domeny odsyłającej, w związku z czym wszelkiego rodzaju spam czy linki niskiej jakości nie tylko nie przyniosą pożądanych efektów, ale też poważnie zaszkodzą pozycjonowaniu strony.

Warto więc postawić na sprawdzone techniki link buildingu, takie jak:

 • blogowanie gościnne,
 • sponsorowanie eventów,
 • aktywność w social mediach,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych,
 • udzielanie się na forach internetowych o tematyce kosmetycznej.

Optymalizacja techniczna

Mimo że słowa kluczowe i linki zwrotne są bardzo ważnym aspektem pozycjonowania, nie można zapominać o technicznej optymalizacji strony internetowej. Należy zadbać o użyteczność i funkcjonalność serwisu, które bezpośrednio wpływają na doświadczenia konsumentów oraz ich decyzje zakupowe. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z najważniejszych czynników technicznego SEO jest optymalizacja czasu ładowania strony. Im szybciej użytkownik uzyska dostęp do poszczególnych funkcji witryny, tym większe szanse, że dokona konwersji. Jak przyspieszyć serwis? Wystarczy pozbyć się zbędnych treści, skompresować obrazy lub zmienić usługi hostingu.

Kolejnym aspektem, dzięki któremu pozycjonowanie salonu kosmetycznego przyniesie spektakularne efekty, jest optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych. Jako że większość współczesnych użytkowników korzysta z Internetu z ich poziomu, każda strona powinna być responsywna oraz dostosowana do warunków zarówno komputerów stacjonarnych, jak i smartfonów czy tabletów.

Aby maksymalnie poprawić wrażenia odbiorców i zachęcić ich do odwiedzenia danego salonu, warto holistycznie podejść do optymalizacji technicznej. Oto kilka aspektów, na które należy wówczas zwrócić szczególną uwagę:

 • poprawność metadanych,
 • gęstość słów kluczowych,
 • czytelność treści,
 • struktura linków wewnętrznych,
 • intuicyjność nawigacji,
 • poprawność przekierowań,
 • skuteczność call to action,
 • jakość plików multimedialnych.

Lokalne pozycjonowanie salonu kosmetycznego

Salony kosmetyczne zwykle ukierunkowane są na działania lokalne. W tym przypadku pozycjonowanie ogólnopolskie nie jest więc najlepszym rozwiązaniem. Doskonale sprawdzi się jednak lokalne SEO, które polega na budowaniu widoczności witryny w wynikach wyszukiwania przeprowadzanych przez okolicznych konsumentów.

Warto wspomnieć, że lokalne pozycjonowanie salonu kosmetycznego jest nieco tańszą i łatwiejszą we wdrożeniu alternatywą standardowych działań SEO. Wykorzystanie tej techniki powinny więc rozważyć szczególnie małe i początkujące przedsiębiorstwa, których budżet zwykle uniemożliwia promocję oferty na terenie całego kraju. Na czym jednak polega pozycjonowanie lokalne?

Jedną z najważniejszych technik lokalnego SEO jest optymalizacja treści pod kątem lokalnych słów kluczowych. Doskonale sprawdzą się wówczas terminy, takie jak „usługi kosmetyczne miasto” czy „salon kosmetyczny w mieście„. Dzięki nim oferta dotrze bezpośrednio do okolicznych konsumentów, zachęcając ich tym samym do odwiedzenia lokalu oraz skorzystania z usług.

Kolejną praktyką z zakresu pozycjonowania lokalnego jest optymalizacja wizytówki Google. Warto umieścić na niej informacje, takie jak adres, numer telefonu, godziny otwarcia, zdjęcia, recenzje czy cennik. Dzięki temu potencjalni klienci będą w stanie szybko skontaktować się z obsługą firmy, co korzystnie wpłynie na ich zaufanie i skłonność do zakupów.

Trzeba też pamiętać, że lokalne pozycjonowanie salonu kosmetycznego to przede wszystkim obecność firmy w Mapach Google. Warto więc zaznaczyć swoją dokładną lokalizację na mapie, ułatwiając dojazd do lokalu. W ten sposób można też rozszerzać świadomość marki wśród odbiorców.

Pozycjonowanie stron – samodzielnie czy z agencją?

Jak widać, pozycjonowanie salonu kosmetycznego to dość złożony proces. Przedsiębiorcy często mają problem z opracowaniem skutecznego planu SEO, przeprowadzeniem niezbędnych badań czy wdrożeniem poszczególnych technik optymalizacyjnych. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie współpracą z agencjami SEO nieustannie wzrasta. Mimo że samodzielne wdrożenie niektórych praktyk marketingowych może przynieść pewne korzyści, nigdy nie zapewni efektów, jakie gwarantują specjaliści.

Decydując się na współpracę z agencją SEO, warto mieć na uwadze najważniejsze usługi, jakimi trudnią się eksperci. Są to:

 • kompleksowy audyt SEO,
 • analiza konkurencji i badanie rynku docelowego,
 • optymalizacja pod kątem trafnych słów kluczowych,
 • skuteczny link building,
 • optymalizacja strony pod kątem technicznym,
 • holistyczne pozycjonowanie lokalne,
 • nieustanna analiza skuteczności podejmowanych działań,
 • wsparcie na każdym etapie pozycjonowania strony.

Dzięki tak kompleksowemu wsparciu pozycjonowanie salonu kosmetycznego z pewnością przyniesie satysfakcjonujące efekty. Warto więc skontaktować się z wybranym zespołem specjalistów, którzy przedstawią szczegóły planu promocji danego salonu w sieci i zaproponują rozwiązania, dzięki którym zdobędzie on wielu nowych klientów.

FAQ dotyczące pozycjonowania salonu kosmetycznego

Jakie są zalety pozycjonowania salonu kosmetycznego?

Pozycjonowanie salonu kosmetycznego to świetny sposób na promowanie lokalu świadczącego usługi kosmetyczne. Do najważniejszych zalet tej koncepcji zaliczamy między innymi wzrost zainteresowania marką i jej ofertą, większą liczbę klientów, większą świadomość firmy w sieci oraz satysfakcjonującą sprzedaż.

Od czego zacząć pozycjonowanie salonu kosmetycznego?

Pozycjonowanie salonu kosmetycznego warto zacząć od zebrania szczegółowych informacji na temat branży i rynku docelowego. Znając podstawowe potrzeby i oczekiwania potencjalnych klientów oraz wiedząc, jakie techniki sprawdziły się w przypadku branżowych rywali, opracowanie skutecznego planu SEO będzie o wiele łatwiejsze.

Ile trwa pozycjonowanie lokalne salonu kosmetycznego?

Pozycjonowanie lokalne salonu kosmetycznego, mimo że nieco mniej wymagające niż ogólnopolskie SEO, wciąż jest dość czasochłonne. Na pierwsze wyniki SEO trzeba bowiem czekać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, a czas ten uwarunkowany jest czynnikami, takimi jak konkurencyjność branży czy aktualny stan witryny.

Magdalena Antoń
Studentka ekonomii na UWM w Olsztynie, którą przygoda z SEO, mimo że rozpoczęta stosunkowo niedawno, pochłonęła bez reszty. Specjalizuje się w tworzeniu wartościowych treści, a jej marzeniem jest napisanie własnej powieści. Uwielbia się rozwijać, a zamiłowanie do copywritingu podziela z sympatią do ekonomii i matematyki.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 8

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Pozycjonowanie branży budowlanej
Pozycjonowanie branży budowlanej
Pozycjonowanie branży budowlanej to dość trudne zadanie. Podpowiemy Ci zatem, jakie techniki wykorzystać, aby proces ten był naprawdę skuteczny.
Pozycjonowanie branży obuwniczej
Pozycjonowanie branży obuwniczej
Promowanie lokalnych firm w Internecie to świetny sposób na zwiększenie sprzedaży. Podpowiemy więc, jak skutecznie pozycjonować branżę obuwniczą!
Pozycjonowanie software house
Pozycjonowanie software house
Pozycjonowanie software house to świetny sposób na promowanie usług IT w sieci. Warto więc wiedzieć, jak wykorzystać ten proces w swojej strategii.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę