Zapytaj o ofertę

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat reklamy cyfrowej

5 min czytania
Wszystko, co musisz wiedzieć na temat reklamy cyfrowej
Kategoria Marketing

Reklama cyfrowa to najczęściej wybierany sposób promocji marki online. Wraz ze wzrostem całkowitej liczby użytkowników Internetu coraz więcej marketerów zaczęło reklamować swoją firmę w sieci. Ma to bowiem wiele zalet, które warto wykorzystać w swojej działalności.

W tym artykule wyjaśnimy Ci, czym właściwie jest reklama cyfrowa, jak wykorzystać ją w swojej firmie, a także jak kreuje się przyszłość reklamy zewnętrznej.

Spis treści:

Czym jest reklama cyfrowa?

Reklama cyfrowa opiera się na publikowaniu treści promocyjnych dotyczących produktów lub usług, które dana firma aktualnie sprzedaje na różnych platformach internetowych. Niektóre z tych platform obejmują wyszukiwarki takie jak Google, serwisy społecznościowe i inne strony internetowe.

Skuteczna cyfrowa kampania reklamowa ma na celu dotarcie do konsumentów na każdym etapie procesu zakupowego. Dlatego głównym celem, jaki zakłada branża reklamowa, jest promowanie marki lub produktu i zachęcenie użytkowników do dokonania zakupu. Dzięki temu będziesz mógł poprawić swoje przychody.

Rodzaje reklamy cyfrowej

 1. Reklama displayowa
  Reklama displayowa to rodzaj reklamy w mediach cyfrowych, w której grafiki, obrazy i filmy są wykorzystywane do promowania produktu na różnych platformach cyfrowych, takich jak strony internetowe, platformy mediów społecznościowych i inne.
  Jest to szczególnie przydatne w świecie mediów cyfrowych, gdzie korzysta się z platform opartych na materiałach wideo, np. YouTube. Marketing wideo staje się bowiem coraz bardziej popularny.
 2. Reklama w wyszukiwarce
  Tego typu reklamy cyfrowe polegają na tym, iż płacisz wyszukiwarkom takim jak Google, aby Twoja reklama znalazła się na stronie wyników wyszukiwania. Reklamy wyświetlane są użytkownikom na podstawie określonych słów kluczowych. Oznacza to, że za każdym razem, gdy użytkownik wpisuje w Google określoną frazę, Twoja reklama pojawia się na górze wyników wyszukiwania SERP.
 3. Reklamowanie za pośrednictwem influencerów
  Wykorzystywanie influencerów do reklamowania produktu to szybki i łatwy sposób na dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej. Influencerzy w mediach społecznościowych, takich jak Instagram, mają zwykle setki tysięcy obserwujących, a w niektórych przypadkach nawet miliony. Dzięki temu możesz szybko zdobyć popularność.
 4. Reklama w mediach społecznościowych
  Media społecznościowe to doskonałe miejsce do reklamowania swojej firmy. Do najczęściej używanych w tym celu platform można zaliczyć: Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn. Reklamy cyfrowe na platformach społecznościowych mogą mieć postać filmów, obrazów lub tekstu. Dzięki nim w skuteczny sposób dotrzesz do określonej grupy odbiorców.
  Media cyfrowe, takie jak Facebook, gromadzą wiele informacji o użytkownikach, dzięki czemu reklamy cyfrowe (w tym reklama natywna) są dostosowane do ich preferencji i zainteresowań. Może to zwiększyć szanse na przekształcenie zwykłych użytkowników w Twoich klientów.
Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Największe zalety reklamy cyfrowej

 1. Reklama cyfrowa jest skierowana do określonej grupy odbiorców
  Jedne z największych światowych firm medialnych, takie jak Google i Facebook, zbierają wiele informacji o użytkownikach. Obejmuje to ich zainteresowania, wiek, płeć czy obserwowane przez nich strony. Dlatego gdy będziesz reklamować się w social mediach, algorytmy zapewnią, że Twoja reklama adresowana będzie do osób zainteresowanych treścią, którą próbujesz promować.
  Za pomocą takich praktyk reklamowych adresowanych do konkretnych użytkowników, zwiększysz szansę na skuteczne przyciągnięcie ich uwagi i dzięki temu poprawisz konwersję w swojej witrynie.
 2. Pomaga mierzyć wyniki kampanii reklamowej (ukazuje praktyczne działania, polegające np. na realizacji własnych pomysłów).
  Poprzez takie techniki reklamowe możesz dokładnie śledzić, ile osób (w tym przeciętny użytkownik telefonu) kliknęło Twoją reklamę. Reklamy wideo natomiast umożliwiają śledzenie, ile osób obejrzało film i czy oglądało go do końca.
  W ten sposób dowiesz się, czy Twoja reklamowa kampania jest tak skuteczna, jak oczekiwałeś. Jeśli nie, możesz zmienić formę reklamy lub grupę, uwzględniając dynamikę zmian, do której kierujesz komunikat, aby poprawić skuteczność kampanii pod kątem wyszukiwarek. Taka analiza działań reklamowych największych światowych firm pomaga odnieść im sukces.
 3. Zapewnia szybkie i widoczne efekty
  Mimo że działania SEO (w tym optymalizacja witryn) gwarantują większy wzrost ruchu na stronie, warto wypróbować również reklamy cyfrowe, ponieważ zapewniają one szybciej widoczne efekty. Natychmiastowe wyniki są szczególnie przydatne dla małych firm, które muszą terminowo zwiększać swoje przychody.
 4. Jest dostępna dla każdego, niezależnie od budżetu
  Jedną z największych zalet reklamy w mediach cyfrowych jest fakt, iż możesz stworzyć skuteczną kampanię promocyjną, niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz. Reklama płatna na platformach takich jak Google i Facebook zaczyna się od stosunkowo niskiej ceny. Dzięki temu małe firmy również zyskują szansę na rozwój.
 5. Pozwala reklamować się w dowolnym miejscu i czasie
  Za pomocą działań reklamowych największych światowych firm reklama dociera do docelowych odbiorców w dowolnej części świata. Dlatego nieważne, gdzie znajduje się siedziba Twojej firmy, dzięki odpowiednio dopasowanej reklamie internetowej możesz osiągnąć sukces. Zakres działania reklamy cyfrowej jest na skalę światową!

Podsumowanie

Reklama cyfrowa zapewnia firmom szybkie wyniki, w stosunkowo niskich cenach. Dlatego warto zbadać docelową grupę odbiorców i dostarczać użytkownikom treści, które ich zainteresują. Wybierz tę platformę reklamową, która zapewni Ci najlepszy dostęp do Twojej grupy docelowej. Jeśli jednak te działania okażą się dla Ciebie zbyt trudne, możesz poprosić o pomoc doświadczoną agencję SEO. Dzięki wsparciu specjalistów Twoje reklamy z pewnością dotrą do jeszcze większej grupy odbiorców!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 5

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Cybersquatting – czym jest piractwo domen i jak skutecznie z nim walczyć?
Cybersquatting – czym jest piractwo domen i jak skutecznie z nim walczyć?
Strona internetowa jako zasób cenniejszy niż złoto, czyli wszystko to, co powinieneś wiedzieć o piractwie domen w Polsce.
Co to jest fanpage?
Co to jest fanpage?
Czym jest fanpage? Jak prowadzić stronę na Facebooku? Jak stworzyć skuteczną reklamę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule!
Lifecycle marketing – co to jest?
Lifecycle marketing – co to jest?
Lifecycle marketing to świetny sposób na budowanie relacji z klientami. Warto więc wiedzieć, na czym polega i jak wykorzystać go w swojej strategii!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę