Zapytaj o ofertę
Wtyczka Jetpack do WordPressa – do czego służy?
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • Wtyczka Jetpack do WordPressa – do czego służy?

Wtyczka Jetpack do WordPressa – do czego służy?

4 min. czytania

Bez względu na to, czy stawiasz pierwsze biznesowe kroki w Internecie, czy wręcz przeciwnie, wiedza o Jetpack WordPress może okazać się niezwykle przydatna w prężnym rozwoju firmy w sieci. Instalacja wtyczki pozwala na dostarczenie wielu wartościowych informacji z obszaru funkcjonowania witryny internetowej, w tym oferuje dostęp do statystyk oraz pojawiających się błędów. Co jeszcze powinieneś wiedzieć na jej temat? Jakie wady i zalety wskazują użytkownicy tej wtyczki?

Czym jest Jetpack?

Jetpack WordPress to darmowa wtyczka wyróżniająca się złożonością modułów odpowiadających za różne funkcje. Do najbardziej powszechnego grona zaliczymy:

 • statystyki: gromadzą dane uzyskane dzięki eksploracji stron WWW;
 • publikuj: zintegrowanie informacji o upowszechnionych, nowych postach z platformami społecznościowymi, np. Facebookiem. Opcja okazuje się niezwykle przydatna przy planowaniu wpisów w dłuższej perspektywie czasowej;
 • subskrypcje: intuicyjny widget, który umożliwia zapisanie się odwiedzającym stronę na listę subskrybentów;
 • dzielenie się: opcje pozwalające na upowszechnianie i polecanie przez internautów przeczytanych treści w social mediach;
 • motyw mobile: motyw dopasowany do urządzeń mobilnych;
 • powiązane (podobne) wpisy: jak sama nazwa wskazuje, mowa tu o eksponowaniu listy wpisów zbliżonych do siebie;
 • formularze kontaktowe;
 • widoczność widgetów: za sprawą tego instrumentu masz kontrolę nad lokalizacją konkretnych widgetów na określonej podstronie.

Dla Jetpack WooCommerce zagrożenie nie istnieje, a to oznacza tyle, że wtyczkę cechuje niezwykła dbałość o bezpieczeństwo w sieci. Zapewnia ją jeden z modułów, do którego zadań należą zapobieganiem atakom, takim jak: brute force, aktualizowanie wtyczki, monitoring strony pod względem pojawiających się błędów, filtrowanie treści spamerskich (m.in. w komentarzach) czy skanowanie celem wykrycia niepożądanego oprogramowania. Oprócz wspomnianego modułu mamy do czynienia również z modułem wyglądu, zaangażowania oraz pisania. Dzięki nim optymalizacja strony na WordPress będzie o wiele bardziej efektywna.

pl.wordpress.orgpl.wordpress.org

Wady i zalety wtyczki Jetpack

Przeciwnicy instalacji wtyczki Jetpack często za główny argument wysuwają spowolnienie strony WWW. Kontratakiem, który należałoby zastosować w tym przypadku, jest wskazanie, że witryna będzie ładować się znacznie szybciej, jeżeli wyłączysz moduły, z których nie korzystasz. Jakiej wady możesz spodziewać się po korzystaniu z “plecaka odrzutowego”? Niektórzy zakładają, że podłączenie konta generuje pewne ryzyko w zakresie bezpieczeństwa prywatności. Jeżeli jesteś sceptycznie nastawiony na tego rodzaju praktyki, trudniej będzie Cię przekonać do zastosowania rozbudowanej wtyczki.

Płynnie przejdźmy do optymistycznej strony Jetpacka. Ze względu na darmowy pakiet podstawowych opcji mieszczących się w jego zasobach nie ma potrzeby ponoszenia dużych kosztów, jak ma to miejsce w przypadku pozostałych wtyczek typu premium. Jetpack podlega systematycznym aktualizacjom, co związane jest z pojawianiem się nowych, przydatnych funkcji narzędzia.

Jak zainstalować wtyczkę Jetpack?

Jeżeli zainstalowałeś wtyczkę, to kolejnym krokiem będzie jej uruchomienie poprzez kliknięcie przycisku “Włącz”, a następnie jej skonfigurowanie. Zostaniesz przełączony na witrynę WordPress.com, więc jeżeli nie masz założonego tam konta, Twoim zadaniem będzie zarejestrowanie się w serwisie. Kolejnym krokiem, który należy postawić, będzie “Zatwierdzenie” korelacji własnej witryny WordPress z kontem WordPress.com. Połączyłeś się? Fantastycznie, teraz czeka Cię wybór odpowiedniego planu (płatny pakiet bądź działania za darmo). Następnie włączasz “Rekomendowane funkcje” wtyczki Jetpacka i kolejno przechodzisz do “Wyglądu”, “Widgetów” oraz innych opcji, w tym “Ustawień”. Masz możliwość połączenia się z prowadzonym profilem w mediach społecznościowych, a na panelu głównym wtyczki otrzymujesz wgląd w dane statystyczne.

wordpress.comwordpress.com

Czy Jetpack to dobre rozwiązanie dla Twojej strony?

Tak naprawdę wszystko zależy od liczby modułów, z których będziesz aktywnie korzystać. Decydując się na użytkowanie wyłącznie kilku z nich, korzystniejsze okaże się zastosowanie innych wariantów, odpowiadających temu samemu celowi. W ten sposób zniwelujesz nadmiar informacji skorelowanych z Jetpackiem.

Jetpack WordPress to opcja, która mieści w sobie wiele funkcji i odpowiada na różne potrzeby użytkującego, w tym sprawniejsze działanie strony czy stworzenie nowych kanałów kontaktu z klientem. Nie musisz wyposażać się w narzędzie, jakim jest Google Analytics, ponieważ Jetpack gwarantuje Ci przegląd najpotrzebniejszych danych.

Cenisz sobie komfortowe i proste narzędzia? Wtyczka Jetpack pozwoli w szybszy sposób osiągnąć oczekiwane rezultaty!

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 8
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Czy tworzenie strony internetowej za pomocą Wix się opłaca?
  Czy tworzenie strony internetowej za pomocą Wix się opłaca?
  Darmowe programy do tworzenia stron internetowych mogą być korzystne dla małych firm. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom Wix.com!
  Co to jest CMS? Sprawdź jak wybrać najlepszy!
  Co to jest CMS? Sprawdź jak wybrać najlepszy!
  Jeśli stoisz przed rozpoczęciem działalności w sieci, musisz zdecydować się na jeden z Systemów Zarządzania Treścią. Warto znać ich wady i zalety.
  5 dodatkowych modułów na Shoperze, które mogą okazać się przydatne
  5 dodatkowych modułów na Shoperze, które mogą okazać się przydatne
  Zarządzanie sklepem to wyzwanie dla przedsiębiorców w sieci. Z pomocą przychodzą platformy e-commerce. Czego należy spodziewać się po sprzedaży na Shoper?
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.