Zapytaj o ofertę

Wtyczka Jetpack do WordPressa – do czego służy?

4 min czytania
Wtyczka Jetpack do WordPressa – do czego służy?
Kategoria E-Commerce

Bez względu na to, czy stawiasz pierwsze biznesowe kroki w Internecie, czy wręcz przeciwnie, wiedza o Jetpack WordPress może okazać się niezwykle przydatna w prężnym rozwoju firmy w sieci. Instalacja wtyczki pozwala na dostarczenie wielu wartościowych informacji z obszaru funkcjonowania witryny internetowej, w tym oferuje dostęp do statystyk oraz pojawiających się błędów. Co jeszcze powinieneś wiedzieć na jej temat? Jakie wady i zalety wskazują użytkownicy tej wtyczki?

Spis treści:

Czym jest Jetpack?

Jetpack WordPress to darmowa wtyczka wyróżniająca się złożonością modułów odpowiadających za różne funkcje. Do najbardziej powszechnego grona zaliczymy:

 • statystyki: gromadzą dane uzyskane dzięki eksploracji stron WWW;
 • publikuj: zintegrowanie informacji o upowszechnionych, nowych postach z platformami społecznościowymi, np. Facebookiem. Opcja okazuje się niezwykle przydatna przy planowaniu wpisów w dłuższej perspektywie czasowej;
 • subskrypcje: intuicyjny widget, który umożliwia zapisanie się odwiedzającym stronę na listę subskrybentów;
 • dzielenie się: opcje pozwalające na upowszechnianie i polecanie przez internautów przeczytanych treści w social mediach;
 • motyw mobile: motyw dopasowany do urządzeń mobilnych;
 • powiązane (podobne) wpisy: jak sama nazwa wskazuje, mowa tu o eksponowaniu listy wpisów zbliżonych do siebie;
 • formularze kontaktowe;
 • widoczność widgetów: za sprawą tego instrumentu masz kontrolę nad lokalizacją konkretnych widgetów na określonej podstronie.

Dla Jetpack WooCommerce zagrożenie nie istnieje, a to oznacza tyle, że wtyczkę cechuje niezwykła dbałość o bezpieczeństwo w sieci. Zapewnia ją jeden z modułów, do którego zadań należą zapobieganiem atakom, takim jak: brute force, aktualizowanie wtyczki, monitoring strony pod względem pojawiających się błędów, filtrowanie treści spamerskich (m.in. w komentarzach) czy skanowanie celem wykrycia niepożądanego oprogramowania. Oprócz wspomnianego modułu mamy do czynienia również z modułem wyglądu, zaangażowania oraz pisania. Dzięki nim optymalizacja strony na WordPress będzie o wiele bardziej efektywna.

pl.wordpress.orgpl.wordpress.org

Wady i zalety wtyczki Jetpack

Przeciwnicy instalacji wtyczki Jetpack często za główny argument wysuwają spowolnienie strony WWW. Kontratakiem, który należałoby zastosować w tym przypadku, jest wskazanie, że witryna będzie ładować się znacznie szybciej, jeżeli wyłączysz moduły, z których nie korzystasz. Jakiej wady możesz spodziewać się po korzystaniu z “plecaka odrzutowego”? Niektórzy zakładają, że podłączenie konta generuje pewne ryzyko w zakresie bezpieczeństwa prywatności. Jeżeli jesteś sceptycznie nastawiony na tego rodzaju praktyki, trudniej będzie Cię przekonać do zastosowania rozbudowanej wtyczki.

Płynnie przejdźmy do optymistycznej strony Jetpacka. Ze względu na darmowy pakiet podstawowych opcji mieszczących się w jego zasobach nie ma potrzeby ponoszenia dużych kosztów, jak ma to miejsce w przypadku pozostałych wtyczek typu premium. Jetpack podlega systematycznym aktualizacjom, co związane jest z pojawianiem się nowych, przydatnych funkcji narzędzia.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Jak zainstalować wtyczkę Jetpack?

Jeżeli zainstalowałeś wtyczkę, to kolejnym krokiem będzie jej uruchomienie poprzez kliknięcie przycisku “Włącz”, a następnie jej skonfigurowanie. Zostaniesz przełączony na witrynę WordPress.com, więc jeżeli nie masz założonego tam konta, Twoim zadaniem będzie zarejestrowanie się w serwisie. Kolejnym krokiem, który należy postawić, będzie “Zatwierdzenie” korelacji własnej witryny WordPress z kontem WordPress.com. Połączyłeś się? Fantastycznie, teraz czeka Cię wybór odpowiedniego planu (płatny pakiet bądź działania za darmo). Następnie włączasz “Rekomendowane funkcje” wtyczki Jetpacka i kolejno przechodzisz do “Wyglądu”, “Widgetów” oraz innych opcji, w tym “Ustawień”. Masz możliwość połączenia się z prowadzonym profilem w mediach społecznościowych, a na panelu głównym wtyczki otrzymujesz wgląd w dane statystyczne.

wordpress.comwordpress.com

Czy Jetpack to dobre rozwiązanie dla Twojej strony?

Tak naprawdę wszystko zależy od liczby modułów, z których będziesz aktywnie korzystać. Decydując się na użytkowanie wyłącznie kilku z nich, korzystniejsze okaże się zastosowanie innych wariantów, odpowiadających temu samemu celowi. W ten sposób zniwelujesz nadmiar informacji skorelowanych z Jetpackiem.

Jetpack WordPress to opcja, która mieści w sobie wiele funkcji i odpowiada na różne potrzeby użytkującego, w tym sprawniejsze działanie strony czy stworzenie nowych kanałów kontaktu z klientem. Nie musisz wyposażać się w narzędzie, jakim jest Google Analytics, ponieważ Jetpack gwarantuje Ci przegląd najpotrzebniejszych danych.

Cenisz sobie komfortowe i proste narzędzia? Wtyczka Jetpack pozwoli w szybszy sposób osiągnąć oczekiwane rezultaty!

Karolina Goćkowska
Copywriting ma we krwi, a do tworzenia tekstów pod SEO stara się podchodzić kreatywnie i nieszablonowo. Przygodę z contentem rozpoczęła już podczas studiów dziennikarskich na Wydziale Nauk Politycznych UAM. Jej mocnymi stronami są szybkie działanie i pełne zaangażowanie. Na pierwszym miejscu stawia możliwość ciągłego doszkalania się w dziedzinie e-marketingu.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 8

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Przyszłość e-commerce: handel konwersacyjny
Przyszłość e-commerce: handel konwersacyjny
Handel konwersacyjny rewolucjonizuje e-commerce, a kluczową rolę w tym procesie odgrywa sztuczna inteligencja (AI). Poznaj potencjał nowych technologii, zrozum znaczenie […]
Narzędzia marketingowe, dzięki którym zwiększysz sprzedaż
Narzędzia marketingowe, dzięki którym zwiększysz sprzedaż
Narzędzia marketingowe mogą znacznie ułatwić Twoją działalność w Internecie. W tym artykule dowiesz się, z jakich programów warto skorzystać!
Handel społecznościowy i jego wpływ na e-commerce
Handel społecznościowy i jego wpływ na e-commerce
Myślałeś kiedyś, aby promować swoją firmę w mediach społecznościowych? Zobacz, jak proste może być tworzenie reklam w social mediach!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę