Zapytaj o ofertę
Zwiększ ruch na swojej stronie dzięki Reddit!
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • Zwiększ ruch na swojej stronie dzięki Reddit!

Zwiększ ruch na swojej stronie dzięki Reddit!

6 min. czytania

Czym jest Reddit?

W ogromnym świecie internetu, który stale zwiększa swój obszar działania, bardzo trudno poczuć się prawdziwie z czymś związanym. Reddit jest świetnym rozwiązaniem tego problemu. Serwis ten stanowi zbiór wielu społeczności, z których każda składa się z setek użytkowników skoncentrowanych na konkretnym temacie. Choć Reddit nie ma i pewnie nie będzie miał możliwości rywalizacji z ogromnymi platformami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy Instagram, ma nad nimi pewną przewagę. Jest jedynym miejscem, gdzie użytkownik może zagłębić się w rynek docelowy. Jak więc właściwie korzystać z Reddit?

Jak działa Reddit.com

Reddit, podobnie jak inne witryny, służy udostępnianiu treści. Można tam publikować pytania, filmy, zdjęcia czy artykuły, które zainteresują innych użytkowników portalu. Użytkownicy oceniają posty na podstawie własnych zainteresowań i trafności. Jeśli pojawi się pytanie wymagające doskonałej odpowiedzi, zawierający je post z pewnością, wskutek głosowania, znajdzie się na pierwszej stronie. Publikacje marketingowe, sprzedażowe czy mające na celu zwiększenie ruchu na stronie, są szybko wychwytywane przez doświadczonego Redditora.

Jeśli zależy Ci na SEO lub próbujesz reklamować swoje treści lub firmę na tym portalu, jego użytkownicy szybko to zauważą i przegłosują spadek Twojego postu na sam dół strony. Najkorzystniejsze jest maksymalne wykorzystanie potencjału Reddit, czyli “zgranie” się ze społecznością serwisu. Zanim więc zdecydujesz się na publikację czegokolwiek, dokładnie zbadaj witrynę i jej użytkowników. Zauważ, że społeczność czuje ze sobą więź, w szczególności w subredditach – grupach zrzeszających odbiorców o podobnych zainteresowaniach.

Skorzystaj z subreddit Markets

Czynnikiem, który wpływa na wyjątkowość Reddit jest zdecydowanie podział na subreddity, gromadzące miliardy ludzi o podobnych preferencjach. Są to konkretne strony w witrynie poświęcone danemu tematowi. Jeśli specjalizujesz się w produkcji naczyń ceramicznych, znajdziesz subreddit o tej właśnie tematyce. Istnieje zasadnicza różnica między na przykład Facebookiem a Reddit. W pierwszym serwisie reklamy umieszczane są w celu dotarcia do jak największej liczby odbiorców. W drugim portalu publikuje się oferty, które rzeczywiście zachęcą użytkowników i zainteresują ich oferowanymi produktami. Najlepszą taktyką, jaką możesz obrać podczas reklamowania swojej firmy na Reddit jest bycie szczerym. Tak, to takie proste! Użytkownicy tego serwisu nie skłaniają się ku wyszukanym schematom marketingowym. Chcą mieć czytelne informacje – czarno na białym.

Liczy się jakość!

Na wielu płaszczyznach działalności internetowej to właśnie jakość, nie ilość, ma kluczowe dla sukcesu znaczenie. Poświęć więc trochę czasu na tworzenie wartościowych treści, które zainteresują Twoich odbiorców. Większość użytkowników Reddit jest bardzo doświadczona i na pierwszy rzut oka rozpozna spam. Jeśli zajmujesz się organizacją wesel, napisz odpowiednio zoptymalizowane wpisy dotyczące na przykład najnowszych trendów czy idealnych sposobów na wystrój sali. Opublikowanie tak przygotowanego artykułu na konkretnym subreddicie to świetny sposób na pokazaniu społeczności tego serwisu, że potrafisz dzielić się wartościowymi treściami i jesteś kompetentny w tym, co robisz.

Reklamy mają sprawić, że ludzie będą chcieli tego, co sprzedajesz, ale posty Reddit przylegają do ludzi, którzy chcą wartości. Jeśli masz wartościowy produkt lub usługę, spływaj ruchem w witrynie dzięki angażującym treściom. To pewny sposób na zbudowanie bazy fanów. Jeśli Redditorzy polubią post, udostępnią treść na swoim blogu lub w mediach społecznościowych.

Bądź aktywny!

Jeśli jesteś członkiem Reddit, którego wszystkie posty stanowią autopromocję, użytkownicy nie będą pałać do Ciebie sympatią. Nigdy nie opuszczaj serwisu po opublikowaniu treści, z nadzieją, że robota wykona się sama. Czujna społeczność portalu od razu to dostrzeże i nie stanie się Twoim aktywnym odbiorcą. Jeśli zaangażujesz się w aktywność na Reddit, będziesz miał możliwość badania rynku swojej branży zupełnie za darmo! Skorzystaj z tego! Odpowiadaj na pytania, odsyłaj użytkowników do swoich treści na innych platformach, takich jak blogi czy strony firmowe.

Szukaj inspiracji!

Być może szukasz oryginalnych pomysłów na nową kampanię czy wpis i zupełnie nie możesz nic wymyślić? A może szukasz treści, które zaangażują odbiorców i wygenerują ruch na Twojej stronie? Reddit to doskonałe miejsce, w którym znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania i szybko rozpowszechnisz istotne dla Ciebie informacje.

Jeśli Twoim celem jest bycie najlepszym, sprawdź najczęściej zadawane pytania na różnych subredditach. Dowiesz się w ten sposób, czego aktualnie poszukują użytkownicy i będziesz mógł im zapewnić odpowiedzi w postaci na przykład wpisów na swoim blogu. Z pewnością przyciągnie on wielu odbiorców, a wszystko to dzięki chwili poświęconej na analizie popularnych tematów na Reddit! Wniosek jest jeden: jeśli chcesz wiedzieć, czego obecnie poszukują ludzie – wejdź na Reddit!

Reddit jako kopalnia słów kluczowych

Przeszukanie subredditów to doskonały sposób na znalezienie interesujących słów kluczowych, które są często wyszukiwane w internecie. Analizują setki udostępnianych dziennie postów jesteś w stanie dokładnie określić najistotniejsze frazy, które najczęściej pojawiają się w publikacjach Redditorów. Dzięki temu dobrze zoptymalizujesz swoje treści i staniesz się liderem na liście wyników wyszukiwania.

Wpisy umieszczane na Reddit wykorzystują słowa kluczowe, które mogą być dla Ciebie drogą do pokonania konkurencji. Analizuj więc poszczególne posty, zwłaszcza te, które zanotowały duży odzew, a zbudujesz bazę najlepszych słów kluczowych, które doskonale wpłyną na osiągane przez Ciebie wyniki.

Bądź uczciwy – zyskaj wiele!

Kluczowa na Reddit jest uczciwość. Nie osiągniesz swoich celów, jeśli będziesz publikował nieistotne czy, co najgorsze, niewiarygodne informacje. Szybko zostaniesz wykluczony ze społeczności i nie będziesz mógł czerpać korzyści z uczestnictwa w niej. Jeśli chcesz pozyskać nowych klientów – stań się klientem. Udzielaj się na portalu poprzez komentowanie czy głosowanie. Wybierz subreddit dostosowany do dziedziny, w której działasz i promuj w nim swoje treści, usługi lub produkty. Śledź aktualności i dbaj o swój wizerunek. Stań się zaufanym członkiem Reddit, publikuj wartościowe wpisy, a użytkownicy docenią Cię i szybko zyskasz nowych odbiorców.

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 6
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Czego potrzebuje klient? Dowiedz się, jak spełnić jego oczekiwania
  Czego potrzebuje klient? Dowiedz się, jak spełnić jego oczekiwania
  Klient nasz pan? Poznaj potrzeby i oczekiwania swoich odbiorców. Zdobądź ich zaufanie, popraw swój wizerunek i generuj zyski. Podpowiadamy, jak to zrobić.
  Lejek sprzedażowy – czym jest i jak go zaprojektować?
  Lejek sprzedażowy – czym jest i jak go zaprojektować?
  Koncepcję lejka sprzedażowego powinien znać każdy sprzedawca. Czym jest? Jakie ma etapy? Jak go zaprojektować? Dowiesz się tego podczas lektury!
  GSP Adwords – czym jest?
  GSP Adwords – czym jest?
  Poczta jest sprawdzana przez użytkowników nawet kilkanaście razy dziennie. Nikt nie lubi spamu, jednak warto poznać inną perspektywę e-mail marketingu.
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.