Jak bezpiecznie pozycjonować strony?

Jak bezpiecznie pozycjonować strony?

Źródło: EstudioWebDoce/ pixabay.com

Dobra optymalizacja strony pomaga w szybszym zindeksowaniu jej przez roboty Google’a, które uznają taką witrynę za wartościową. To z kolei ma duży wpływ na pozycję strony w wynikach tej wyszukiwarki, w czym pomaga też pozycjonowanie. Pozwala ono z daną witryną dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Jak wykonać pozycjonowanie SEO, mając pewność, że takie działania będą nie tylko bezpieczne, ale i efektywne? Przede wszystkim skupić się należy na działaniach określanych mianem White Hat SEO.

Czym jest White Hat SEO?

Działania White Hat SEO to wszystkie czynności, które dążą do zwiększenia użyteczności takiej witryny dla internauty. Dodatkowo ich zadaniem jest pozyskiwanie organicznych linków zewnętrznych, które poprawiają pozycję, jaką mają słowa kluczowe i tym samym pomagają w pozycjonowaniu witryny. Ważne jednak, aby realizowane w ten sposób pozycjonowanie stron internetowych było zgodne z zasadami narzucanymi przez Google.

W innym wypadku pozycjonowanie stron nie tylko nie poprawi pozycji takiej witryny w najpopularniejszej wyszukiwarce świata, ile może jej zaszkodzić. Przy nielegalnych praktykach może się to skończyć nie tylko nałożeniem filtra, jak również tymczasowym usunięciem z wyszukiwarki Google czy mocnym obniżeniem pozycji strony, a nawet jej całkowitym zbanowaniem. Dlatego też pozycjonowanie bloga, sklepu internetowego, produktu czy każdej innej strony musi być wykonywane z rozsądkiem, bez łamania narzuconych odgórnie zasad.

Źródło: Firmbee.com/ pexels.com

Pozycjonowanie zgodne z White Hat SEO

Na czym polegają etyczne zabiegi pozycjonujące, które są zgodne z zaleceniami Google? W pierwszej kolejności właściciel takiej strony czy osoba odpowiedzialna za jej pozycjonowanie powinna stworzyć domenę atrakcyjną dla użytkownika, a dopiero później dobrze widoczną dla wyszukiwarki, co w rzeczywistości nie zawsze ma miejsce. Dlatego też stworzyć należy rozbudowaną i responsywną stronę, uwzględniając najnowsze założenia wizualne (UX). Dzięki temu z jej zawartością dotrzeć będzie można do odbiorców korzystających z komputerów, ale także urządzeń mobilnych typu tablet czy smartfon. Strona musi być też stosunkowo szybka.

Samo jej pozycjonowanie nie może natomiast skupiać się na spamowaniu i masowym zdobywaniu linków pozycjonujących. Ważne są również wartościowe i za wszelką cenę unikalne treści, które powinny być atrakcyjne dla odbiorców. Pod żadnym pozorem nie mogą to być plagiaty skopiowane z innych miejsc w sieci, co może skończyć się banem.

Jak pozycjonować strony zgodnie z zasadami obwiązującymi w White Hat SEO? Na pewno wartościowym elementem takich witryn jest towarzyszący im blog. Artykuły umieszczane na blogach powinny zawierać w sobie odnośniki do oferowanych produktów czy usług, co jest jednoznaczne z wewnętrznym budowaniem linków. Przekierowań zewnętrznych poszukać natomiast trzeba na innych blogach z branży czy tematycznych forach i pozostałych stronach branżowych.

Źródło: pixelcreatures/ pixabay.com

Dlaczego bezpieczne pozycjonowanie SEO jest tak ważne?

Pozycjonowanie organiczne zgodne z zasadami obwiązującymi w Google jest ważne z punktu widzenia nakładanych za niedostosowywanie się do tych reguł kar. Jednak ewentualne sankcje to tylko jeden z powodów, który zachęca to prowadzenia etycznych zabiegów SEO.

Ponadto warto wziąć pod uwagę efektywność takich działań. Skuteczne pozycjonowanie przy walce z dużą bądź co bądź konkurencją jest niezwykle istotne. Znacznie łatwiej o takie działania, kiedy ze strony pracowników Google idą jakieś podpowiedzi. Wprawdzie algorytmy robotów wyszukiwarki parametry wpływające na pozycjonowanie mają zmienne, to jednak warto skorzystać ze wsparcia specjalistów.

To wszystko pozwala stworzyć stronę przyjazną dla użytkowników, ale także i algorytmów, która będzie regularnie piąć się w górę. Największe szanse na szybki sukces maj witryny bogate w merytoryczne treści, z których odbiorcy wynoszą jakąś wartość. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że merytoryczny przekaz zostanie przez nich przekazany dalej. Zagwarantuje to napływ nowych odbiorców i pozwoli zdobyć naturalne, mające korzystny wpływ na pozycjonowanie strony linki.

Przy tych wszystkich działaniach należy jednak być cierpliwym i regularnym. Pozycjonowanie organiczne nie daje natychmiastowych efektów. Wręcz przeciwnie rezultaty takich zabiegów widoczne są często dopiero po kilku miesiącach, ale w zamian utrzymują się dość długo.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Jak wybrać skuteczną agencję SEO? Podpowiada Google

  Jak wybrać skuteczną agencję SEO? Podpowiada Google

  Wybór agencji SEO nie należy do łatwych! W tym artykule prezentujemy porady, jakich w tym temacie udzielił w swoim oficjalnym materiale Google.
  Jakie efekty przynosi pozycjonowanie stron?

  Jakie efekty przynosi pozycjonowanie stron?

  Większa rozpoznawalność marki, wzrost zaufania klientów i dotarcie z ofertą do potencjalnych klientów to tylko kilka korzyści z pozycjonowania strony Twojego biznesu. Jesteś ciekaw wszystkich? Przeczytaj nasz artykuł!
  SEO Optymalizacja

  SEO Optymalizacja

  Stawiasz pierwsze kroki w pozycjonowaniu? A może chcesz wiedzieć, jak pozyskać większy ruch dla swojej strony? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.
  Bezpłatny audyt

   Powiedz nam jaki zakres usług Cię interesuje,
   a skontaktujemy się w odpowiednim dla Ciebie terminie