DARMOWY AUDYT SEO

Jak bezpiecznie pozycjonować strony?

4 min czytania
Jak bezpiecznie pozycjonować strony?
Kategoria Pozycjonowanie

Dobra optymalizacja strony pomaga w szybszym zindeksowaniu jej przez roboty Google’a, które uznają taką witrynę za wartościową. To z kolei ma duży wpływ na pozycję strony w wynikach tej wyszukiwarki, w czym pomaga też pozycjonowanie. Pozwala ono z daną witryną dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Jak wykonać SEO, mając pewność, że takie działania będą nie tylko bezpieczne, ale i efektywne? Przede wszystkim skupić się należy na działaniach określanych mianem White Hat SEO.

Spis treści:

Czym jest White Hat SEO?

Działania White Hat SEO to wszystkie czynności, które dążą do zwiększenia użyteczności takiej witryny dla internauty. Dodatkowo ich zadaniem jest pozyskiwanie organicznych linków zewnętrznych, które poprawiają pozycję, jaką mają słowa kluczowe i tym samym pomagają w pozycjonowaniu witryny. Ważne jednak, aby realizowane w ten sposób pozycjonowanie stron internetowych było zgodne z zasadami narzucanymi przez Google.

W innym wypadku pozycjonowanie stron nie tylko nie poprawi pozycji takiej witryny w najpopularniejszej wyszukiwarce świata, ile może jej zaszkodzić. Przy nielegalnych praktykach może się to skończyć nie tylko nałożeniem filtra, jak również tymczasowym usunięciem z wyszukiwarki Google czy mocnym obniżeniem pozycji strony, a nawet jej całkowitym zbanowaniem. Dlatego też pozycjonowanie bloga, sklepu internetowego, produktu czy każdej innej strony musi być wykonywane z rozsądkiem, bez łamania narzuconych odgórnie zasad.

Sprawdź: Pozycjonowanie branży usługowej

Pozycjonowanie zgodne z White Hat SEO

Na czym polegają etyczne zabiegi pozycjonujące, które są zgodne z zaleceniami Google? W pierwszej kolejności właściciel takiej strony czy osoba odpowiedzialna za jej pozycjonowanie powinna stworzyć domenę atrakcyjną dla użytkownika, a dopiero później dobrze widoczną dla wyszukiwarki, co w rzeczywistości nie zawsze ma miejsce. Dlatego też stworzyć należy rozbudowaną i responsywną stronę, uwzględniając najnowsze założenia wizualne (UX). Dzięki temu z jej zawartością dotrzeć będzie można do odbiorców korzystających z komputerów, ale także urządzeń mobilnych typu tablet czy smartfon. Strona musi być też stosunkowo szybka.

Samo jej pozycjonowanie nie może natomiast skupiać się na spamowaniu i masowym zdobywaniu linków pozycjonujących. Ważne są również wartościowe i za wszelką cenę unikalne treści, które powinny być atrakcyjne dla odbiorców. Pod żadnym pozorem nie mogą to być plagiaty skopiowane z innych miejsc w sieci, co może skończyć się banem.

Jak pozycjonować strony zgodnie z zasadami obwiązującymi w White Hat SEO? Na pewno wartościowym elementem takich witryn jest towarzyszący im blog. Artykuły umieszczane na blogach powinny zawierać w sobie odnośniki do oferowanych produktów czy usług, co jest jednoznaczne z wewnętrznym budowaniem linków. Przekierowań zewnętrznych poszukać natomiast trzeba na innych blogach z branży czy tematycznych forach i pozostałych stronach branżowych.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Dlaczego bezpieczne pozycjonowanie SEO jest tak ważne?

Pozycjonowanie organiczne zgodne z zasadami obwiązującymi w Google jest ważne z punktu widzenia nakładanych za niedostosowywanie się do tych reguł kar. Jednak ewentualne sankcje to tylko jeden z powodów, który zachęca to prowadzenia etycznych zabiegów SEO.

Ponadto warto wziąć pod uwagę efektywność takich działań. Skuteczne pozycjonowanie przy walce z dużą bądź co bądź konkurencją jest niezwykle istotne. Znacznie łatwiej o takie działania, kiedy ze strony pracowników Google idą jakieś podpowiedzi. Wprawdzie algorytmy robotów wyszukiwarki parametry wpływające na pozycjonowanie mają zmienne, to jednak warto skorzystać ze wsparcia specjalistów.

To wszystko pozwala stworzyć stronę przyjazną dla użytkowników, ale także i algorytmów, która będzie regularnie piąć się w górę. Największe szanse na szybki sukces maj witryny bogate w merytoryczne treści, z których odbiorcy wynoszą jakąś wartość. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że merytoryczny przekaz zostanie przez nich przekazany dalej. Zagwarantuje to napływ nowych odbiorców i pozwoli zdobyć naturalne, mające korzystny wpływ na pozycjonowanie strony linki.

Przy tych wszystkich działaniach należy jednak być cierpliwym i regularnym. Pozycjonowanie organiczne nie daje natychmiastowych efektów. Wręcz przeciwnie rezultaty takich zabiegów widoczne są często dopiero po kilku miesiącach, ale w zamian utrzymują się dość długo.

W przypadku pytań zapraszamy do skorzystania z formularzy naszej agencji SEO.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Google, Bing, Yahoo i inne – czym są wyszukiwarki internetowe i co musisz o nich wiedzieć?
Google, Bing, Yahoo i inne – czym są wyszukiwarki internetowe i co musisz o nich wiedzieć?
Podstawy bycia usieciowionym: czym są wyszukiwarka internetowa oraz algorytmy? W jaki sposób internauci szukają informacji?
Czy SEO pomoże ulepszyć Twoją stronę internetową?
Czy SEO pomoże ulepszyć Twoją stronę internetową?
Rozwiń skrzydła i wyróżnij się wśród konkurencji! Z naszego artykułu dowiesz się, co pomoże Ci osiągnąć sukces!
Katalog vs. subdomena. Którą opcję wybrać dla lepszego SEO?
Katalog vs. subdomena. Którą opcję wybrać dla lepszego SEO?
Jeśli wybór między katalogiem a subdomeną spędza Ci sen z powiek, to koniecznie przeczytaj artykuł. Warto wiedzieć, które rozwiązanie jest lepsze dla SEO!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę