DARMOWY AUDYT SEO

Jak prawidłowo zaplanować swój budżet na działania SEO?

4 min czytania
Jak prawidłowo zaplanować swój budżet na działania SEO?
Kategoria Pozycjonowanie

Obecnie duża część firm korzysta z prowadzenia biznesu online. Jeżeli chcesz zaistnieć w Internecie, to musisz pomyśleć o optymalizacji swojej witryny pod kątem SEO.
Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej to inwestycja na długie lata. Jeżeli dobrze zaplanujesz swoje działania SEO, to będziesz w stanie kontrolować swój budżet i prawidłowo nim zarządzać.

W tym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej planowaniu budżetu na kampanie reklamowe. Jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszamy do lektury!

Spis treści:

Zadaj sobie najważniejsze pytanie: Jak szybko chcesz zobaczyć wyniki?

Skuteczne SEO to inwestycja długoterminowa, ale pamiętaj, że jedne kampanie SEO odnoszą sukces w szybkim tempie, a inne w wolniejszym. Wszystko zależy od budżetu, jaki masz przeznaczony na reklamy. Dlatego, jeśli zaczniesz z niskim budżetem, uzyskanie wyników zajmie więcej czasu. Twój budżet przeznaczony jest na wszystkie działania niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strategii SEO. Aby dobrze ją zaplanować zadbaj o:

 • metadane – powinny być wypełnione i zoptymalizowane pod kątem wyszukiwania;
 • wysokiej jakości treści, które przyciągną uwagę odbiorców;
 • poprawę szybkości strony internetowej;
 • optymalizację witryny pod kątem konwersji;
 • zmniejszenie współczynnika odrzuceń;
 • link building.

Wszystkie te działania pomogą Ci osiągnąć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że im wyższy budżet, tym szybciej zobaczysz wyniki. Jeżeli wiesz, jaką część pieniędzy chcesz przeznaczyć na strategię SEO, to wtedy z łatwością podejmiesz decyzję, w co najlepiej zainwestować.

Sprawdź: Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Mierzenie efektywności działań SEO

Jeżeli chcesz prawidłowo zmierzyć wskaźnik rentowności Twoich kampanii, to zastanów się najpierw nad tym, czy wszystkie produkty i usługi są powiązane z odpowiednimi słowami kluczowymi i jaka jest ich liczba wyszukiwań w miesiącu. Następnie pomyśl nad tym, czy zajmujesz dobrą pozycję dla tych słów kluczowych w wynikach wyszukiwania. Jeśli zajmiesz wyższą pozycję w rankingu dla tych fraz, to na pewno zyskasz dużą ilość pieniędzy.

Twoje współczynniki konwersji będą wyższe dzięki solidnej strategii SEO. Pamiętaj, że pozycjonowanie to przedsięwzięcie długoterminowe; może minąć 3-6 miesięcy, zanim zauważysz pozytywne wyniki. Mierzenie ROI, czyli wskaźnika rentowności inwestycji w przypadku SEO może być trudne, dlatego że koncentruje się ono na wielu rzeczach, które kończą się ogólnym wysiłkiem optymalizacji wyszukiwania.

SEO jest przeciwieństwem PPC (Pay-Per-Click), w którym ROI można dość łatwo zmierzyć, ponieważ tutaj tyle ile wydasz pieniędzy, tyle uzyskasz kliknięć. SEO wymaga czasu, wysiłku, cierpliwości i poświęcenia, ale ostatecznie prowadzą do osiągnięcia pożądanego celu. Nie będziesz jednak w stanie dokładnie oszacować, co wpłynęło na ruch w witrynie.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Staraj się stale monitorować swoją konkurencję

Monitorowanie konkurencji Twojej firmy to świetny sposób, aby dowiedzieć się, co powinieneś zacząć robić lub przestać, aby znaleźć się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Warto spojrzeć i zastanowić się nad tym:

 • Czy ich strony ładują się szybciej niż Twoje?
 • Czy ich witryny są łatwe w nawigacji?
 • Czy ich strona posiada wezwanie do działania i formularze kontaktowe we wszystkich właściwych miejscach, podczas gdy Twoja witryna ma tylko numer telefonu na stronie z kontaktem?
 • Czy ich tagi tytułów i opisy są wypełnione atrakcyjnymi informacjami i słowami kluczowymi, podczas gdy Ty ich w ogóle nie stosujesz?
 • Czy generują oni więcej backlinków niż Ty?

Czasem okazuje się, że konkurencja radzi sobie lepiej niż Ty, dlatego znajduje się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zobaczysz, że Google ma ich za autorytet w branży, to warto przemyśleć swoje działania i porównać się z innymi firmami. Jeśli chcesz osiągnąć swój cel i stać się autorytetem tak jak inni w branży, to nie wystarczy tylko dopasować się do nich, ale pokonać ich we wszystkich wyżej wymienionych aspektach. Pamiętaj, że im większy budżet Twojej kampanii, tym szybciej osiągniesz swój cel.

Sprawdź: Projektowanie strony internetowej pod kątem UI oraz UX. Jak wykorzystać w tym kontekście SEO?

Podsumowanie

Musisz być świadomy tego, że SEO wymaga poświęcenia i długoterminowego zaangażowania. Wszystkie wymienione przez nas w tym artykule działania mają wpływ na planowanie dobrej strategii pozycjonowania w Twojej firmie.

Czasem może się okazać to trudne zadanie, ale zawsze możesz poprosić o pomoc doświadczonych ekspertów ds. SEO. Oni z pewnością pomogą Ci osiągnąć sukces. Dobrze zaplanowany budżet, to podstawa właściwej strategii optymalizacyjnej.

Skontaktuj się z nami już teraz jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO, a pomoże Ci w tym nasza agencja SEO! Czekamy na Ciebie!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 10

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czym są nienaturalne linki przychodzące?
Czym są nienaturalne linki przychodzące?
Nienaturalne linki przychodzące mogą znacząco wpłynąć na odbiór strony przez użytkowników i wyszukiwarkę. Odnośniki ze słabych źródeł mogą nawet prowadzić do usunięcia witryny z Google – warto zatem sprawdzić, skąd biorą się nieodpowiednie linki.
Współpraca z agencją SEO czy samodzielna optymalizacja treści?
Współpraca z agencją SEO czy samodzielna optymalizacja treści?
Optymalizacja treści to bardzo złożony proces. Warto więc wiedzieć, dlaczego zatrudnienie doświadczonej agencji SEO jest najlepszym rozwiązaniem.
Możliwości funkcjonowania w sieci. SaaS w kontekście badania słów kluczowych. Część 2
Możliwości funkcjonowania w sieci. SaaS w kontekście badania słów kluczowych. Część 2
Czym są słowa kluczowe oraz jakie są ich rodzaje? W jaki sposób odkryć intencje użytkowników, aby móc świadomie zaplanować strategię pozycjonowania SEO?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę