Jak tworzyć wysokiej jakości linki zwrotne?

Jak tworzyć wysokiej jakości linki zwrotne?

Yan Krukov / pexels.com

Strategie SEO w dużej mierze zależą od zbudowania bazy linków zwrotnych. Pozwalają one na optymalizację w wyszukiwarkach, a także stanowią o miejscu strony internetowej, oceniając ją jako wartościową. Dowiedz się, jak tworzyć wysokiej jakości linki zwrotne, aby wpływać na pozycję Twojej strony. Poznaj swoją dziedzinę i wpisz się na stałe w wirtualny świat. Chociaż jest to długoterminowy proces, to jego efekty są znacznie bardziej opłacalne.

Link jest odnośnikiem, który umożliwia użytkownikowi przeniesienie się pod dany adres. Linki zwrotne to wszystkie linki pochodzące z innych stron internetowych, które prowadzą do Twojej witryny. Wszystkie są klikalne. Kiedy z nich skorzystamy zostaniemy przekierowani do docelowej strony.

Algorytmy wyszukiwarek internetowych wykorzystują linki zwrotne jako jeden z elementów oceny jakości Twojej strony, do pozycjonowania jej w rankingach wyszukiwania. Zwiększają również prawdopodobieństwo powrotu użytkownika, co tworzy stałą bazę odbiorców. W końcu kto nie chciałby się znaleźć na pierwszej stronie w Google?

Czym charakteryzuje się strona wysokiej jakości w kontekście link buildingu?

· posiada zaktualizowane treści,

· linki są powiązane z tematem,

· znajdują się na niej linki „dofollow”,

· domena funkcjonuje dłużej niż rok.

Jeśli brakuje na Twojej stronie komentarzy użytkowników bądź świeżych treści, a linki są powiązane chaotycznie z treścią, dodatkowo wykorzystujesz wyłącznie linki „nofollow” to wskaźnik widoczności spada, strona jest nieprzyjazna w użytkowaniu, a końcowo oceniana jest jako niskiej jakości.

Oto kilka porad, w jaki sposób tworzyć wysokiej jakości linki zwrotne

1. Dbaj o jakość

W kontekście optymalizacji SEO kluczowym jest tworzenie wysokiej jakości treści, takiej, która nie jest zduplikowana w sieci. Jeśli zależy Ci na zbudowaniu platformy linków zwrotnych, koniecznym jest powiązanie tematyki, jaką poruszamy, z linkiem. Tworzysz w ten sposób sieć piętrzących się informacji, z której w dowolny sposób może korzystać użytkownik. Pozwala to na urozmaicenie treści, a także rozbudowanie strony internetowej.

2. Bądź oryginalny

Postaraj się, aby treści, jakie publikujesz były jak najbardziej różnorodne. W zwiększeniu jakości odbioru pomogą Ci dodatkowe multimedia, takie jak obrazy czy wideo. Najlepszym rozwiązaniem jest tworzenie autorskich materiałów, dostępnych jedynie w obrębie naszej witryny. Jeśli ktoś je wykorzysta, dopilnuj, aby dołączono do nich link zwrotny – budujesz wówczas swój autorytet, a zarazem dostarczasz oryginalnych materiałów.

3. Wykorzystaj posty gościnne

Guest posting to wspaniała metoda na komunikacje z nowymi użytkownikami oraz działanie w obrębie danej społeczności, np. blogerów. Wykorzystaj swoje kontakty lub zdobądź nowe za pomocą współpracy. Zaproponuj swój tekst innej stronie, a tym samym dołącz do niej link zwrotny. Pamiętaj jednak, aby rozważnie wybierać miejsca swoich publikacji.

4. Skorzystaj z katalogów

Efektywnym sposobem na uzyskanie wysokiej jakości linków zwrotnych jest skorzystanie z katalogów innych stron internetowych takich jak Google Moja Firma czy TripAdvisor – tutaj wkracza lokalna moc SEO. Pomożesz w ten sposób potencjalnym klientom znaleźć Twoje miejsce w sieci i poza nią.

Źródło: RODNAE Productions / pexels.com

5. Udziel wywiadu

Jeśli Twoja strona internetowa cieszy się popularnością, a ty jedynie pragniesz rozwijać swoją promocję, wspaniałym rozwiązaniem będzie wywiad. Robiąc coś ciekawego, przyciągniesz uwagę innych witryn, a tym samym będziesz mieć szansę na otrzymanie linków zwrotnych prowadzonych przez czytelników. Może to być wideo, wywiad spisany bądź podcast. Daj się poznać swoim odbiorcom!

6. Znajdź partnera

W przypadku stron internetowych, które zajmują się opiniowaniem bądź komentowaniem danych produktów, usług lub wydarzeń, warto skontaktować się z producentami danego elementu. Możesz nawiązać z nim współpracę, uzyskując wspólne linki. Sprawi to również, że będziesz plasować się jako ekspert i zwiększysz swój autorytet.

8. Sięgnij do mediów społecznościowych

Social media są współcześnie idealnym narzędziem promocyjnym. Każdy z nas spędza mnóstwo czasu przynajmniej na jednej z nich: Facebook, Instagram, Twitter. Za ich pomocą także możesz tworzyć linki zwrotne. Możesz zająć się tym w obrębie własnego profilu bądź nawiązać współpracę, a nawet wykorzystać swoich znajomych. Zacznij od ciekawego posta, zachęcającego opisu i przekieruj użytkownika w pożądane miejsce.

9. Pamiętaj o kotwicy

Tekst zakotwiczony (anchor) to klikalna część hiperłącza. Jest to sygnał dla robotów wyszukiwarek o tematyce Twojej strony, do której prowadzi link. Im bardziej dopasowany tekst, tym lepsza sugestia wyszukiwarki. Musisz na początek ustalić swoją strategię i taktykę, ponieważ tekst zakotwiczony różni się w zależności od branży.

10. Znajdź stronę z uszkodzonym linkiem

Taktyka broken link building polega na znajdowaniu stron, które nie odsyłają nas już do pożądanego miejsca. W tej sytuacji możesz skontaktować się z administratorem strony i zaproponować, aby wymienił link na działający – Twojego autorstwa. Jest to sytuacja win-win.

Sprawdź: Jak prawidłowo generować backlinki?

Wnioski

Początkowe praktyki SEO zachęcały do jak najczęstszego linkowania. Sądzono wówczas, iż zapewni to wyższą pozycję w rankingach wyszukiwarek. Z czasem jednak okazało się, że wciąż aktualizowane algorytmy i boty są w stanie odwrócić ten proces. Liczy się jakość oraz wartość linku, jego dopasowanie do profilu oraz potrzeb odbiorców. Pamiętaj jednak, że jest to tylko jedna ze strategii, do której warto sięgnąć w kontekście pozycjonowania. Aby była ona bardziej efektywna, sprawdź jakie inne możliwości oferują narzędzia SEO. Skontaktuj się z nami już teraz jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO, a pomoże Ci w tym nasza agencja SEO!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 4
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Jak linkowanie wewnętrzne wpływa na SEO strony?

  Jak linkowanie wewnętrzne wpływa na SEO strony?

  inkowanie wewnętrzne jest niezbędnym działaniem w każdej witrynie, jednak jak dzięki temu osiągnąć sukces? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.
  Na czym polega analiza konkurencji w SEO?

  Na czym polega analiza konkurencji w SEO?

  Firmy sprzedające produkty bądź świadczące podobne usługi są względem siebie konkurencyjne. Poznanie praktyk rywali to ważny krok w dalszej pracy nad SEO.
  Pozycjonowanie biura księgowego

  Pozycjonowanie biura księgowego

  Pozycjonowanie stron to najlepszy sposób na przyciąganie nowych klientów. Podpowiemy Ci, jak proces ten powinien wyglądać w przypadku biura księgowego!
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę