DARMOWY AUDYT SEO

Jak zwiększyć czas przebywania użytkownika na stronie internetowej?

5 min czytania
Jak zwiększyć czas przebywania użytkownika na stronie internetowej?
Kategoria Pozycjonowanie

Z pewnością chciałbyś, aby użytkownicy spędzali na Twojej stronie jak najwięcej czasu. Jednak nie możesz zrobić nic na siłę. Musisz podjąć pewne działania, aby odbiorcy stwierdzili, że treść w Twojej witrynie jest wartościowa i zwrócili na nią uwagę. Istnieje kilka praktycznych metod angażowania użytkowników, które chcemy Ci pokazać!

W tym artykule wyjaśnimy, jak zwiększyć czas przebywania odbiorcy na stronie internetowej.

Spis treści:

Wskazówki dotyczące zwiększenia czasu przebywania odbiorcy na stronie

 1. Dodaj filmy do treści
 2. Filmy, jako interaktywne elementy wizualne, pozwalają przyciągnąć uwagę użytkowników, wzbudzając ich ciekawość i zaangażowanie. Materiały filmowe nie tylko pomogą odbiorcom zrozumieć Twój przekaz bez konieczności czytania długich wpisów, ale również pozwolą przyciągnąć na stronę te osoby, które są zainteresowane wyłącznie tego typu treścią. Ponadto obejrzenie filmu zajmuje więcej czasu niż standardowe czytanie artykułu, a więc pomoże Ci to zwiększyć czas przebywania użytkownika na stronie.

 3. Pisz dobrej jakości treści
 4. Pamiętaj, że strona internetowa musi mieć wartościowe treści w witrynie. Tylko w taki sposób jesteś w stanie zaangażować potencjalną grupę odbiorców. Treść powinna być łatwa i przyjemna w odbiorze, więc nie próbuj na siłę umieszczać w niej słów kluczowych, które w żadnym stopniu nie są z nią związane.

  Pisanie angażujących, wartościowych i wyczerpujących treści pozwoli odbiorcom dowiedzieć się wszystkiego na dany temat oraz spędzić więcej czasu w witrynie.

 5. Angażuj swoich odbiorców w komentarzach
 6. Często można spotkać na stronach sekcję przeznaczoną na komentarze użytkowników, która pozostaje w stanie nienaruszonym. Okazuje się jednak, że jest to najlepszy sposób komunikowania się ze swoimi odbiorcami. Jeśli treść na stronie będzie wartościowa, użytkownicy z będą chcieli kontynuować interakcję z Twoją firmą. Pokaż swojej grupie odbiorców, że zależy Ci na ich opinii i jesteś w stanie udzielić im dodatkowych informacji.

 7. Dopasuj słowa kluczowe
 8. Pamiętaj, aby Twoje treści zawierały słowa kluczowe, które będą współgrały z całym artykułem na stronie. Korzystanie z odpowiednich słów kluczowych na blogu może sprawić, że treści staną się widoczne dla innych użytkowników w wyszukiwarce. Warto skorzystać z przeznaczonych do analizy słów kluczowych narzędzi.

 9. Stosuj dobre linki wewnętrzne
 10. Przed przygotowaniem nowych treści na stronę upewnij się, że masz wystarczającą liczbę linków wewnętrznych, ponieważ przyciągają one uwagę odbiorców oraz bezpośrednio kierują użytkowników do części witryny, którą planują odwiedzić. Dobre linki wewnętrzne pomagają przyciągnąć odwiedzających i uzyskać większą liczbę wyświetleń. Linki wewnętrzne odgrywają ważną rolę w kierowaniu odbiorców do uzupełniających informacji na stronie, które mogą okazać się równie pomocne, co czytany przez nich wcześniej artykuł.

 11. Używaj nagłówków
 12. Użytkownicy najczęściej najpierw przeglądają nagłówki w artykule, zanim zaczną go czytać, dlatego powinny być one dopracowane pod każdym aspektem. Pamiętaj, że treści z długimi akapitami mogą nie przyciągać odbiorców, a wręcz przeciwnie. Postaraj się podzielić treści na mniejsze części, które będą łatwiejsze do przyswojenia. Z pewnością pomoże to utrzymać uwagę odbiorców.

 13. Popraw szybkość strony internetowej
 14. Działająca szybko witryna pomaga odwiedzającym płynnie i bezproblemowo poruszać się po niej. Zbyt długie oczekiwanie na załadowanie strony może zwiększyć szanse na jej opuszczenie. Niestety użytkownicy nie są cierpliwi. Przeciętny odbiorca oczekuje 2 sekundy na załadowanie się strony. Pamiętaj, że im dłuższy czas ładowania, tym wyższy współczynnik odrzuceń, a tym samym krótszy czas przebywania użytkowników na stronie. Sztuką jest zoptymalizowanie szybkości witryny, aby uniknąć kar ze strony wyszukiwarek.

 15. Aktualizuj na bieżąco swoje treści
 16. Aby odbiorcy docenili Twoją stronę, musisz upewnić się, że zamieszczone na niej treści są aktualne. Oznacza to, że w witrynie powinny na bieżąco pojawiać się nowe wpisy blogowe, które podążają za trendami. Wypełnianie treści zbędnymi słowami kluczowymi i linkami tylko zniechęci użytkowników do przeglądania strony. Świetnym sposobem może okazać się ponowne publikowanie starych blogów z zaktualizowanymi informacjami. Ten sposób z pewnością wpłynie na dłuższy czas przebywania odbiorców na stronie.

 17. Zadbaj o kompatybilność strony z urządzeniami mobilnymi
 18. Obecnie największą liczbę wyszukiwań internetowych stanowią urządzenia mobilne, dlatego powinieneś zadbać, by Twoja strona była z nimi kompatybilna. Z pewnością wpłynie to na widoczność witryny dla użytkowników mobilnych.

Sprawdź: Dwell time – czym jest?

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące zwiększania czasu przebywania użytkownika na stronie WWW okazały się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Już teraz zacznij działania i zaangażuj odbiorców poprzez wartościowe treści na blogu firmowym. Zobaczysz, jak szybko zyskasz na popularności!

Potrzebujesz pomocy? Napisz do naszej agencji SEO z Poznania!

iCEA Group
Jako iCEA Group jesteśmy czołową agencją SEO w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, specjalizującą się w biznesowym podejściu do pozycjonowania stron internetowych. Od 2007 roku ustanawiamy standardy w branży SEO/SEM i z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 9

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

BERT – co wiesz o najnowszym algorytmie Google?
BERT – co wiesz o najnowszym algorytmie Google?
BERT to precyzyjny program do przetwarzania języka naturalnego. Warto wiedzieć, jak wpływa na rozwój wyszukiwania i pozycjonowanie stron internetowych.
Niewidzialność, której nie chcemy – czy strona spełnia standardy SEO?
Niewidzialność, której nie chcemy – czy strona spełnia standardy SEO?
Optymalizacja strony pod SEO nie jest taka straszna! Dowiedz się, jak zrobić pierwszy krok!
Reverse SEO – czym jest i jak wykorzystać je w swojej strategii?
Reverse SEO – czym jest i jak wykorzystać je w swojej strategii?
Czym jest Reverse SEO? Jak wpływa na wizerunek marki? Dlaczego jest skuteczne w walce z negatywnymi recenzjami? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę