DARMOWY AUDYT SEO

Jakie efekty przynosi pozycjonowanie stron?

4 min czytania
Jakie efekty przynosi pozycjonowanie stron?
Kategoria Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych w dalszym ciągu jest jednym z głównych działań reklamowych zmierzających do promowania firmy w sieci. Jeśli jest ono wykonane właściwie, przynosi dla marki wymierne korzyści. Dlatego najlepiej zlecać to specjalistom, których zatrudnia renomowana agencja SEO.

Spis treści:

Pozycjonowanie stron a ruch na stronie

Działania w celu poprawy stron www powinny realnie przekładać się na wyższą pozycję witryny internetowej w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google. To z kolei wiąże się ze zwiększeniem ruchu na stronie, który stopniowo wzrasta i powinien przełożyć się na lepsze wyniki finansowe. Z logicznego punktu widzenia im większa rzesza klientów interesuje się produktami lub usługami firmy, tym większe powinny być jej zyski. To czy ruch na stronie rzeczywiście wzrasta, można ocenić dzięki narzędziom analitycznym. Pozwalają one też sprawdzić konwersję, a co za tym idzie – dochody.

Sprawdź: Rodzaje SEO

Wzrost zaufania do marki

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, z której korzysta większość użytkowników sieci. Internauci ufają amerykańskiemu gigantowi. Dzięki temu skuteczne pozycjonowanie i wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania ma wpływ na zaufanie do danej marki. Firma zajmująca wysoką pozycję dla użytkowników wydaje się godna zaufania.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Rozwój biznesu poprzez pozycjonowanie strony

Kolejną zaletą pozycjonowania jest rozwój biznesu. Odpowiednio prowadzone działania skutkują dotarciem z ofertą do w zasadzie nieograniczonej rzeszy odbiorców, którzy są potencjalnymi klientami. Internet nie ma granic, dzięki czemu klientami firmy mogą zostać osoby z całego świata. Nie oznacza to jednak, że działania pozycjonerskie nie są zalecane firmom lokalnym – jak najbardziej można (a nawet należy) to robić. Wówczas jest to pozycjonowanie lokalne, które nie wychodzi poza obszar regionu czy miasta.

Sprawdź: Pozycjonowanie branży medycznej (centrum medycznego, gabinetów medycznych)

Możliwość poznania preferencji klientów

Pozycjonowanie SEO odbywa się m.in. przy wykorzystaniu do tego odpowiednich słów kluczowych. Pozwala to poznać preferencje klientów i tego, co jest najczęściej wyszukiwane w danej branży. Dzięki tej wiedzy przedsiębiorca może dokonać zmiany i odpowiedzieć na trendy panujące w danej dziedzinie rynku.

Budowanie świadomości marki

Pozycjonowanie firmy w Google to również budowanie świadomości marki. Zdarzyć się oczywiście może, że klient nie kliknie w ofertę firmy. Mimo tego przy wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania będzie miał świadomość, że taka firma istnieje. Skuteczne pozycjonowanie sprawia, że strona pojawia się w wielu miejscach pod wieloma słowami kluczowymi, przez co klienci zaczynają ją kojarzyć.

Sprawdź: Content marketing a projektowanie strony. Jak SEO łączy się z UX?

Pozycjonowanie SEO a długotrwały efekt

Jeśli pozycjonowanie strony www jest wykonywane właściwie, a specjaliści od SEO nie łamią zasad stawianych przez Google, efekty takiego działania będą długotrwałe. Strona wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania będzie wówczas utrzymywała przez dłuższy czas. Nawet po zaprzestaniu działań pozycjonujących będzie ona wyższa od firm, które nie dbają o pozycjonowanie.

Przewaga nad konkurencją

Działania pozycjonujące stron to także przewaga nad konkurencją. Im wyżej jest strona firmy, tym niżej znajduje się witryna konkurencji. Większa widoczność i wyższa pozycja zwiększa natomiast szansę, że to właśnie pozycjonowaną stronę odwiedzi internauta, który zostanie klientem danej marki.

Widać wyraźnie, że pozycjonowanie strony internetowej niesie w sobie mnóstwo korzyści. Oczywiście pod warunkiem, że są to działania zgodne z prawem Google i nie łamią zasad tej wyszukiwarki. W innym wypadku pozycjonowanie SEO może przynieść efekty wręcz przeciwne z zablokowaniem strony w wyszukiwarce włącznie. Dlatego warto zastanowić się, czy postawić na mało kompetentnych ludzi. Niejednokrotnie samodzielne pozycjonowanie jest lepsze aniżeli tanie pozycjonowanie stron u osób, które gwarantują szybkie wyniki. Takie poręczenia są mocno podejrzane, bo pozycjonowanie stron to proces długotrwały, a wysokich pozycji nie da się uzyskać zaraz po wdrożeniu takich działań. Dobra agencja nad pozycją strony pracuje regularnie na przestrzeni miesięcy, a nawet lat.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czym jest Alexa Rank?
Czym jest Alexa Rank?
Ranking popularności witryny, jakim jest Alexa Rank, jest niezwykle przydatny przy działaniach związanych z SEO. Dzięki niemu można przeanalizować stronę pod kątem jej popularności względem konkurencji. Zobacz, jak korzystać z tego narzędzia.
Co to jest infinite scroll i jak wpływa na SEO?
Co to jest infinite scroll i jak wpływa na SEO?
Dziś coraz częściej cenimy sobie wygodę przeglądania treści w sieci. Jak zapewnić swojej witrynie wysoką jakość UX? Czym jest infinite scroll?
Jakie cechy ma wysokiej jakości zawartość stron internetowych?
Jakie cechy ma wysokiej jakości zawartość stron internetowych?
Czy wiesz, czym jest wysokiej jakości treść? Potrafisz takie stworzyć? W naszym artykule poznasz odpowiedzi na te z pozoru trudne pytania!

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie