Jakie efekty przynosi pozycjonowanie stron?

Jakie efekty przynosi pozycjonowanie stron?

Źródło: geralt/pixabay.com

Pozycjonowanie stron internetowych w dalszym ciągu jest jednym z głównych działań reklamowych zmierzających do promowania firmy w sieci. Jeśli jest ono wykonane właściwie, przynosi dla marki wymierne korzyści. Dlatego najlepiej zlecać to specjalistom, których zatrudnia renomowana agencja SEO.

Pozycjonowanie stron a ruch na stronie

Działania w celu poprawy stron www powinny realnie przekładać się na wyższą pozycję witryny internetowej w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google. To z kolei wiąże się ze zwiększeniem ruchu na stronie, który stopniowo wzrasta i powinien przełożyć się na lepsze wyniki finansowe. Z logicznego punktu widzenia im większa rzesza klientów interesuje się produktami lub usługami firmy, tym większe powinny być jej zyski. To czy ruch na stronie rzeczywiście wzrasta, można ocenić dzięki narzędziom analitycznym. Pozwalają one też sprawdzić konwersję, a co za tym idzie – dochody.

Wzrost zaufania do marki

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, z której korzysta większość użytkowników sieci. Internauci ufają amerykańskiemu gigantowi. Dzięki temu skuteczne pozycjonowanie i wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania ma wpływ na zaufanie do danej marki. Firma zajmująca wysoką pozycję dla użytkowników wydaje się godna zaufania.

Rozwój biznesu poprzez pozycjonowanie strony

Kolejną zaletą pozycjonowania jest rozwój biznesu. Odpowiednio prowadzone działania skutkują dotarciem z ofertą do w zasadzie nieograniczonej rzeszy odbiorców, którzy są potencjalnymi klientami. Internet nie ma granic, dzięki czemu klientami firmy mogą zostać osoby z całego świata. Nie oznacza to jednak, że działania pozycjonerskie nie są zalecane firmom lokalnym – jak najbardziej można (a nawet należy) to robić. Wówczas jest to pozycjonowanie lokalne, które nie wychodzi poza obszar regionu czy miasta.

Źródło: PhotoMIX Company/pixabay.com

Możliwość poznania preferencji klientów

Pozycjonowanie SEO odbywa się m.in. przy wykorzystaniu do tego odpowiednich słów kluczowych. Pozwala to poznać preferencje klientów i tego, co jest najczęściej wyszukiwane w danej branży. Dzięki tej wiedzy przedsiębiorca może dokonać zmiany i odpowiedzieć na trendy panujące w danej dziedzinie rynku.

Budowanie świadomości marki

Pozycjonowanie firmy w Google to również budowanie świadomości marki. Zdarzyć się oczywiście może, że klient nie kliknie w ofertę firmy. Mimo tego przy wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania będzie miał świadomość, że taka firma istnieje. Skuteczne pozycjonowanie sprawia, że strona pojawia się w wielu miejscach pod wieloma słowami kluczowymi, przez co klienci zaczynają ją kojarzyć.

Pozycjonowanie SEO a długotrwały efekt

Jeśli pozycjonowanie strony www jest wykonywane właściwie, a specjaliści od SEO nie łamią zasad stawianych przez Google, efekty takiego działania będą długotrwałe. Strona wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania będzie wówczas utrzymywała przez dłuższy czas. Nawet po zaprzestaniu działań pozycjonujących będzie ona wyższa od firm, które nie dbają o pozycjonowanie.

Przewaga nad konkurencją

Działania pozycjonujące stron to także przewaga nad konkurencją. Im wyżej jest strona firmy, tym niżej znajduje się witryna konkurencji. Większa widoczność i wyższa pozycja zwiększa natomiast szansę, że to właśnie pozycjonowaną stronę odwiedzi internauta, który zostanie klientem danej marki.

Źródło: Pixabay/pexels.com

Widać wyraźnie, że pozycjonowanie strony internetowej niesie w sobie mnóstwo korzyści. Oczywiście pod warunkiem, że są to działania zgodne z prawem Google i nie łamią zasad tej wyszukiwarki. W innym wypadku pozycjonowanie SEO może przynieść efekty wręcz przeciwne z zablokowaniem strony w wyszukiwarce włącznie. Dlatego warto zastanowić się, czy postawić na mało kompetentnych ludzi. Niejednokrotnie samodzielne pozycjonowanie jest lepsze aniżeli tanie pozycjonowanie stron u osób, które gwarantują szybkie wyniki. Takie poręczenia są mocno podejrzane, bo pozycjonowanie stron to proces długotrwały, a wysokich pozycji nie da się uzyskać zaraz po wdrożeniu takich działań. Dobra agencja nad pozycją strony pracuje regularnie na przestrzeni miesięcy, a nawet lat.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Jak pisać i czy opisy produktów powinny być unikalne?

  Jak pisać i czy opisy produktów powinny być unikalne?

  Opisy produktów mogą zadecydować o sukcesie Twojego sklepu online. Zobacz, jak tworzyć angażujące treści, które przekonają klientów do zakupu.
  Czy opinie klientów mają wpływ na pozycjonowanie?

  Czy opinie klientów mają wpływ na pozycjonowanie?

  Zastanawiasz się, jak opinie klientów wpływają na rozwój pozycjonowania? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!
  Jak ustrzec się przed filtrem od Google?

  Jak ustrzec się przed filtrem od Google?

  Filtry nałożone przez Google mogą przysporzyć wiele problemów. Dowiedz się, jak ich uniknąć.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.