Podstawy SEO, które powinien znać każdy twórca treści internetowych

Podstawy SEO, które powinien znać każdy twórca treści internetowych

MART PRODUCTION/pexels.com

SEO, czyli Search Engine Optimization jest procesem optymalizacji witryny w celu uzyskania organicznego, bezpłatnego ruchu pochodzącego z listy wyników wyszukiwania, czyli SERP.

Jeśli więc jesteś właścicielem strony internetowej lub firmy, która prowadzi działalność w sieci, SEO powinno być priorytetowym elementem Twojej strategii. Warto więc znać podstawowe elementy optymalizacji treści, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas prowadzenia witryny.

W tym artykule poznasz podstawy SEO i dowiesz się, jakie techniki przynoszą najlepsze efekty.

Jak przeprowadzić optymalizację treści pod kątem wyszukiwarek?

Z pewnością wiesz, że agencja marketingowa może pomóc Ci w ulepszeniu witryny. Korzystając z kampanii płatnych reklam i strategii organicznych, będziesz w stanie przyciągnąć nowych odbiorców i uzyskać wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania. Ponadto naprawisz związane ze stroną internetową problemy techniczne, dzięki czemu korzystanie z niej będzie przyjazne dla użytkownika.

Trudno się nie zgodzić, że współpraca z doświadczoną agencją SEO może przynieść niesamowite efekty. Nie oznacza to jednak, że nie możesz samodzielnie podjąć pewnych kroków związanych z optymalizacją treści. Przyjrzyjmy się więc bliżej podstawom, które musisz poznać, aby korzystnie wpłynąć na swoją pozycję w wyszukiwarce i zyskać uznanie docelowej grupy odbiorców.

Sprawdź: Jak rozkręcić startup przy pomocy optymalizacji SEO?

White hat SEO i Black hat SEO

Tak jak w każdej dziedzinie, w SEO również wyróżnić można kilka technik, które mogą przynieść Ci więcej problemów niż korzyści. Twórcy stron internetowych nierzadko liczą na szybkie efekty, dlatego też uciekają się do użycia podstępnych metod optymalizacyjnych, które dzięki zaawansowanym algorytmom Google, są coraz łatwiejsze do wykrycia. Zestaw tych technik to właśnie black hat SEO.

Niektóre z tych podstępnych metod optymalizacyjnych, których koniecznie powinieneś unikać, obejmują:

 • upychanie słów kluczowych,
 • używanie niewidocznego tekstu, który ma kolor tła w celu zamieszczenia dodatkowych słów kluczowych,
 • kopiowanie treści,
 • niskiej jakości linkowanie do stron o małej wartości,
 • ukryte przekierowania, które przenoszą użytkowników do innej witryny.

Źródło: Daria Shevtsova/pexels.com

Zamiast korzystania z tych oszustw, skup się na white hat SEO, czyli uczciwej optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek, która pozwoli Ci uzyskać niesamowite efekty i znaleźć się na szczycie listy wyników wyszukiwania. Poniżej opisano kilka podstawowych technik najlepszej strategii SEO.

Badanie słów kluczowych

Słowa kluczowe są jednym z najważniejszych elementów optymalizacji treści. Frazy te są gwarancją, że Twoje artykuły zostaną zauważone przez właściwych użytkowników, dzięki czemu współczynnik konwersji wzrośnie. Ponadto ich użycie skutkuje pojawieniem się na liście wyników wyszukiwania, przez co zyskujesz popularność w sieci i masz szansę na zdobycie nowych klientów.

Znalezienie odpowiednich słów kluczowych powinno więc być Twoim priorytetem. W tym celu musisz przeprowadzić kompleksowe badanie najpopularniejszych fraz.

 1. Pierwszym etapem badania słów kluczowych jest zrozumienie oczekiwań i preferencji potencjalnych klientów, którzy próbują znaleźć Twoje produkty w sieci. Im dokładniej podejdziesz do tego zadania, tym lepsze wyniki będziesz w stanie osiągnąć.
 2. Następnie ustal odpowiednie hasła, dla których chcesz pozycjonować się w wyszukiwarce. Spróbuj użyć kombinacji słów kluczowych z frazami long tail, dzięki czemu przyciągniesz jeszcze więcej nowych odbiorców.
Sprawdź: ROI – czyli jak ocenić efektywność działań SEO?

On-site SEO

Zawartość strony to coś, na co Google zwraca szczególną uwagę podczas budowania rankingu SERP. Tworząc treści, musisz uwzględnić kilka ważnych kwestii, dzięki którym zyskasz uznanie zarówno wyszukiwarek, jak i użytkowników.

Rzućmy okiem na niektóre z nich:

Optymalizacja treści

Wtyczki takie jak Yoast mogą pomóc Ci dostosować treści do wymagań wyszukiwarek. Dzięki nim prawidłowo użyjesz słów kluczowych i stworzysz skuteczne meta opisy i tytuły, dzięki którym osiągniesz znacznie większy ruch w witrynie.

Pamiętaj – tworzysz dla użytkownika, dlatego zawartość Twojej strony powinna być dostosowana do jego preferencji i oczekiwań. Zadbaj więc o ciekawe tematy i przedstaw je w oryginalny sposób, a będziesz mieć pewność, że maksymalnie wykorzystałeś swoje możliwości.

Aktualna zawartość

Wyszukiwarki zwracają szczególną uwagę na aktualność opublikowanych treści. Tylko najświeższe informacje mają szansę na wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania.

Głównym zadaniem Google jest bowiem zapewnienie użytkownikom jak najtrafniejszych wyników. Stale aktualizuj więc swoje treści, poruszaj popularne tematy i śledź swoje wyniki, dzięki czemu będziesz w stanie poprawić ewentualne błędy i rozwijać się w optymalnym w danej chwili kierunku.

Doświadczenie użytkownika (UX)

Utrzymywanie zaangażowania użytkowników powinno być Twoim priorytetem. Współczynnik konwersji czy liczba transakcji pokazują Google, jak wartościowa jest Twoja witryna i wpływają na jej pozycję w SERP. Twórz więc treści, których celem będzie usatysfakcjonowanie odbiorców i zachęcenie ich do określonych akcji.

O co powinieneś zadbać? Przede wszystkim zwróć uwagę na szybkość ładowania witryny. Jeśli okaże się zbyt wolna, pozbądź się zbędnych elementów, dzięki czemu przyspieszysz czas otwierania strony i poprawisz wrażenia użytkownika.

Zadbaj również o responsywność strony, czyli możliwość dostosowania do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Weź pod uwagę, że większość użytkowników korzysta w obecnych czasach z telefonów, dlatego wygląd witryny powinien to uwzględniać.

Posiadanie rozbudowanej sieci linków zwrotnych z wartościowych stron internetowych może przyciągnąć do Ciebie rzesze nowych klientów. Dzięki temu nie tylko zwiększysz sprzedaż, ale też korzystnie wpłyniesz na swój wizerunek w oczach wyszukiwarek, wskutek czego zajmiesz wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania. Unikaj jednak spamowania linkami, gdyż Google może uznać to za podstępną technikę black hat SEO i pominąć Twoją stronę podczas tworzenia rankingu SERP.

Sprawdź: W jaki sposób działa SEO?

Podsumowanie

Widzisz już pewnie, że SEO to niezwykle złożony proces, którego sukces zależy od zastosowania wielu specjalistycznych technik. Nie oznacza to jednak, że należy z niego rezygnować. Odpowiednio przeprowadzona optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek może Ci bowiem zapewnić doskonałe wyniki, które wynagrodzą wszystkie trudny w nią włożone. Nie czekaj więc dłużej i skorzystaj z wyżej wymienionych wskazówek, dzięki którym staniesz się liderem w swojej branży. Zacznij już dziś!

W przypadku pytań nasza agencja SEO zaprasza do kontaktu.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 11
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Dlaczego harmonia między NAP SEO a lokalnym pozycjonowaniem strony jest konieczna?

  Dlaczego harmonia między NAP SEO a lokalnym pozycjonowaniem strony jest konieczna?

  NAP SEO - nazwa nasuwa na myśl jedną z najprzyjemniejszych czynności, jednak w przypadku lokalnego pozycjonowania treści, nawet nie myślimy o śnie!
  Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat SEO w e-commerce

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat SEO w e-commerce

  Działalność e-commerce jest obecnie bardzo popularna. Sprzedaż przeniosła się do internetu. Jednak co na to SEO? Sprawdźmy!
  Obrazy jako istotny element strategii sprzedażowej

  Obrazy jako istotny element strategii sprzedażowej

  Chcesz przyciągnąć klientów i zwiększyć sprzedaż? Wysokiej jakości obrazy sprawdzą się w tym celu idealnie! Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu.
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę