Zapytaj o ofertę
Jak założyć dobrą agencję marketingową?
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • Jak założyć dobrą agencję marketingową?

Jak założyć dobrą agencję marketingową?

5 min. czytania

W dobie internetu wiele firm prowadzi działalność wyłącznie online. Dzięki temu założenie własnego biznesu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ponadto coraz więcej działań sprzedażowych odbywa się za pośrednictwem internetu. Wiąże się to z dużą konkurencją i koniecznością inwestycji w działania marketingowe. Dlatego założenie agencji marketingowej wydaje się dobrym pomysłem na biznes.

Czym właściwie jest agencja marketingowa?

Dzięki temu, że obecnie w internecie odbywa się najwięcej działań sprzedażowych wymagających odpowiedniej promocji, agencja marketingowa jest jednym z najbardziej dochodowych biznesów.

Agencja marketingowa zajmuje się promocją firmy. Może ona podejmować działania promocyjne w różnych obszarach, zarówno w radiu i telewizji, jak i w sieci. W tym artykule skupimy się na agencjach zajmujących się marketingiem online. Takie agencje odpowiadają za stronę internetową firmy, media społecznościowe oraz reklamę internetową. Głównym zadaniem agencji jest zarządzanie tymi aspektami tak, aby wypromować markę, zwiększyć liczbę jej odbiorców, ROI oraz sprzedaż, co ostatecznie doprowadzić ma do wyższego współczynnika konwersji. To wszystko dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi oraz strategii.

Jednym z głównych obszarów działań agencji marketingowej zajmującej się promocją online jest SEO. Odpowiednio zbudowana strategia SEO może przynieść firmie ogromne korzyści. SEO wpływa między innymi na liczbę potencjalnych klientów oraz ruch na stronie. Jednak głównym celem tych działań jest uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Co zrobić, aby założyć agencję marketingową?

 1. Zdobądź odpowiednie umiejętności
 2. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność, może brakować Ci umiejętności niezbędnych do rozwoju firmy. W grę wchodzi wiele czynników, poza kreatywnością i innowacyjnymi pomysłami, musisz nauczyć się dbać o klientów i budowanie z nimi relacji. Zdobycie odpowiedniego doświadczenia, które pomoże Ci odnieść sukces, wymaga czasu. Najważniejsze to zrozumieć pewne mechanizmy działań i stale analizować zmieniające się algorytmy.

  Jeśli posiadasz konkretne umiejętności, na przykład w zakresie SEO lub projektowania stron internetowych, to warto iść w tym kierunku. Próba wkroczenia w obszar, którego nie znasz, tylko rozczaruje Twoich klientów i nałoży presję na cały zespół, który w krótkim czasie będzie musiał nabyć nowe umiejętności.

 3. Poznaj swoich klientów
 4. Nie jest możliwe zaspokojenie potrzeb każdego klienta. Jednak ważne, aby Twoja agencja wiedziała, kim są jej klienci i co może im zaoferować. Dzięki dobrej komunikacji osiągnięcie zadowalających efektów będzie znacznie łatwiejsze.

  Warto zatem określić rodzaj klientów, którym chcesz oferować swoje usługi. Dzięki temu będziesz wiedział, w jaki sposób samemu się promować i do kogo kierować swoje reklamy oraz treści.

 5. Postaw sobie odpowiednie cele
 6. Na samym początku działalności powinieneś ustalić, jakie są główne cele Twojej agencji. Ich wyznaczenie ułatwia Tobie i wszystkim pracownikom w zespole znalezienie motywacji do codziennej pracy. Musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć dzięki swoim działaniom.

  Pamiętaj, że Twoje cele powinny być mierzalne, abyś wiedział, czy podejmowane przez Ciebie działania przynoszą wystarczające rezultaty. Ważne jest również to, aby postawione sobie cele były osiągalne. Weź więc pod uwagę, jakie są możliwości Twojej firmy i nie nakładaj na siebie zbyt dużej presji.

 7. Stwórz własną stronę internetową
 8. Jeśli zajmujesz się digital marketingiem, Twój wizerunek w sieci świadczy o jakości oferowanych przez Ciebie usług. Zadbaj więc, aby Twoja witryna internetowa była dobrze zaprojektowana i uwzględniała doświadczenia użytkownika (UX). Pamiętaj o regularnym zamieszczaniu na niej treści oraz optymalizacji pod kątem SEO.

 9. Upewnij się, że Twój zespół jest odpowiedni
 10. Posiadanie w zespole ludzi, którzy wiedzą, co robią i mają doświadczenie w tej dziedzinie, znacznie ułatwia zarządzanie resztą firmy. Pamiętaj, że bez dobrego zespołu działania agencji nie będą tak skuteczne. Nie bój się więc inwestować w szkolenia i rozwój swoich pracowników.

  Choć zbudowanie odpowiedniego zespołu może być trudne, warto poświęcić czas oraz na te działania. Wyspecjalizowani pracownicy są bowiem kluczem do sukcesu agencji marketingowej. Jeśli będziesz wiedzieć, że ludzie w Twoim zespole są wiarygodni i samowystarczalni, nie będziesz musiał ciągle kontrolować ich pracy i dzięki temu będziesz mógł skupić się na innych działaniach, takich jak pozyskiwanie większej liczby klientów czy ulepszanie swojej witryny.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co należy zrobić, aby założyć własną agencję marketingową. Niestety nie jest to proste zadanie. Aby osiągnąć sukces, musisz być na bieżąco ze zmianami w świecie SEO.

Pamiętaj, że zanim zatroszczysz się o marketing innej firmy, powinieneś pomyśleć o sobie! Jeśli chcesz utrzymać się na rynku, musisz postarać się, by Twoja agencja była zauważalna. Zadbaj więc o SEO Twojej witryny i pokaż odbiorcom, że rzeczywiście znasz się na swojej pracy, a zobaczysz, jak szybko zaczną napływać do Ciebie nowi klienci!

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 6
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Czy e-mail marketing jeszcze sprzedaje?
  Czy e-mail marketing jeszcze sprzedaje?
  Jak stworzyć skuteczną kampanię e-mail marketingu? W jaki sposób analizować jej wyniki? W tym artykule znajdziesz wszystkie odpowiedzi!
  ATL vs. BTL – czym się różnią?
  ATL vs. BTL – czym się różnią?
  Współczesny świat marketingu to prawdziwa Amazonka – łatwo się w nim zgubić. Do dwóch najpopularniejszych model zalicza się ATL i BTL. O co w nich chodzi?
  Jakie znaczenie dla marki ma event marketing?
  Jakie znaczenie dla marki ma event marketing?
  Event marketing to bardzo skuteczny rodzaj reklamy oraz budowania zaufania klientów. Co warto wiedzieć o marketingu wydarzeniowym?
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.