Zapytaj o ofertę

Jak założyć dobrą agencję marketingową?

5 min czytania
Jak założyć dobrą agencję marketingową?
Kategoria Marketing

W dobie internetu wiele firm prowadzi działalność wyłącznie online. Dzięki temu założenie własnego biznesu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ponadto coraz więcej działań sprzedażowych odbywa się za pośrednictwem internetu. Wiąże się to z dużą konkurencją i koniecznością inwestycji w działania marketingowe. Dlatego założenie agencji marketingowej wydaje się dobrym pomysłem na biznes.

Spis treści:

Czym właściwie jest agencja marketingowa?

Dzięki temu, że obecnie w internecie odbywa się najwięcej działań sprzedażowych wymagających odpowiedniej promocji, agencja marketingowa jest jednym z najbardziej dochodowych biznesów.

Agencja marketingowa zajmuje się promocją firmy. Może ona podejmować działania promocyjne w różnych obszarach, zarówno w radiu i telewizji, jak i w sieci. W tym artykule skupimy się na agencjach zajmujących się marketingiem online. Takie agencje odpowiadają za stronę internetową firmy, media społecznościowe oraz reklamę internetową. Głównym zadaniem agencji jest zarządzanie tymi aspektami tak, aby wypromować markę, zwiększyć liczbę jej odbiorców, ROI oraz sprzedaż, co ostatecznie doprowadzić ma do wyższego współczynnika konwersji. To wszystko dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi oraz strategii.

Jednym z głównych obszarów działań agencji marketingowej zajmującej się promocją online jest SEO. Odpowiednio zbudowana strategia SEO może przynieść firmie ogromne korzyści. SEO wpływa między innymi na liczbę potencjalnych klientów oraz ruch na stronie. Jednak głównym celem tych działań jest uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Co zrobić, aby założyć agencję marketingową?

 1. Zdobądź odpowiednie umiejętności
 2. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność, może brakować Ci umiejętności niezbędnych do rozwoju firmy. W grę wchodzi wiele czynników, poza kreatywnością i innowacyjnymi pomysłami, musisz nauczyć się dbać o klientów i budowanie z nimi relacji. Zdobycie odpowiedniego doświadczenia, które pomoże Ci odnieść sukces, wymaga czasu. Najważniejsze to zrozumieć pewne mechanizmy działań i stale analizować zmieniające się algorytmy.

  Jeśli posiadasz konkretne umiejętności, na przykład w zakresie SEO lub projektowania stron internetowych, to warto iść w tym kierunku. Próba wkroczenia w obszar, którego nie znasz, tylko rozczaruje Twoich klientów i nałoży presję na cały zespół, który w krótkim czasie będzie musiał nabyć nowe umiejętności.

 3. Poznaj swoich klientów
 4. Nie jest możliwe zaspokojenie potrzeb każdego klienta. Jednak ważne, aby Twoja agencja wiedziała, kim są jej klienci i co może im zaoferować. Dzięki dobrej komunikacji osiągnięcie zadowalających efektów będzie znacznie łatwiejsze.

  Warto zatem określić rodzaj klientów, którym chcesz oferować swoje usługi. Dzięki temu będziesz wiedział, w jaki sposób samemu się promować i do kogo kierować swoje reklamy oraz treści.

 5. Postaw sobie odpowiednie cele
 6. Na samym początku działalności powinieneś ustalić, jakie są główne cele Twojej agencji. Ich wyznaczenie ułatwia Tobie i wszystkim pracownikom w zespole znalezienie motywacji do codziennej pracy. Musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć dzięki swoim działaniom.

  Pamiętaj, że Twoje cele powinny być mierzalne, abyś wiedział, czy podejmowane przez Ciebie działania przynoszą wystarczające rezultaty. Ważne jest również to, aby postawione sobie cele były osiągalne. Weź więc pod uwagę, jakie są możliwości Twojej firmy i nie nakładaj na siebie zbyt dużej presji.

 7. Stwórz własną stronę internetową
 8. Jeśli zajmujesz się digital marketingiem, Twój wizerunek w sieci świadczy o jakości oferowanych przez Ciebie usług. Zadbaj więc, aby Twoja witryna internetowa była dobrze zaprojektowana i uwzględniała doświadczenia użytkownika (UX). Pamiętaj o regularnym zamieszczaniu na niej treści oraz optymalizacji pod kątem SEO.

 9. Upewnij się, że Twój zespół jest odpowiedni
 10. Posiadanie w zespole ludzi, którzy wiedzą, co robią i mają doświadczenie w tej dziedzinie, znacznie ułatwia zarządzanie resztą firmy. Pamiętaj, że bez dobrego zespołu działania agencji nie będą tak skuteczne. Nie bój się więc inwestować w szkolenia i rozwój swoich pracowników.

  Choć zbudowanie odpowiedniego zespołu może być trudne, warto poświęcić czas oraz na te działania. Wyspecjalizowani pracownicy są bowiem kluczem do sukcesu agencji marketingowej. Jeśli będziesz wiedzieć, że ludzie w Twoim zespole są wiarygodni i samowystarczalni, nie będziesz musiał ciągle kontrolować ich pracy i dzięki temu będziesz mógł skupić się na innych działaniach, takich jak pozyskiwanie większej liczby klientów czy ulepszanie swojej witryny.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, co należy zrobić, aby założyć własną agencję marketingową. Niestety nie jest to proste zadanie. Aby osiągnąć sukces, musisz być na bieżąco ze zmianami w świecie SEO.

Pamiętaj, że zanim zatroszczysz się o marketing innej firmy, powinieneś pomyśleć o sobie! Jeśli chcesz utrzymać się na rynku, musisz postarać się, by Twoja agencja była zauważalna. Zadbaj więc o SEO Twojej witryny i pokaż odbiorcom, że rzeczywiście znasz się na swojej pracy, a zobaczysz, jak szybko zaczną napływać do Ciebie nowi klienci!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jakie są funkcje ceny w marketingu?
Jakie są funkcje ceny w marketingu?
Cena stanowi jeden z elementów marketingu mix. Jej wpływ na rozwijający się biznes online jest naprawdę duży. Jaką jeszcze rolę odgrywa w sprzedaży?
Co to jest social media marketing?
Co to jest social media marketing?
Chcesz docierać do szerokiej publiczności, budować przyjazne relacje z klientami i zwiększać zasięg dość niskim kosztem? Sprawdź social media marketing!
Co to jest newsletter?
Co to jest newsletter?
Masz do dyspozycji bardzo skuteczne narzędzie do zwiększania zysków ze sprzedaży, ale z niego nie korzystasz. Zobacz, jak wygląda skuteczny newsletter.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę