Zapytaj o ofertę

Reklama natywna jako innowacyjna forma reklamy internetowej!

5 min czytania
Reklama natywna jako innowacyjna forma reklamy internetowej!
Kategoria Marketing

Największą siłą, która powoduje, że klienci są lojalni wobec Twojej, jest content, którym się z nimi dzielisz. Istnieje wiele sposobów na to, aby zwrócić uwagę odbiorcy na swoją firmę, na przykład poprzez prowadzenie bloga, tworzenie treści wideo, czy po prostu inwestycja w zwykłe reklamy.

Obecnie odbiorcy są przytłoczeni ilością reklam na stronach, że mają tendencję do niezauważania ich podczas przeglądania strony internetowej. Reklama natywna może być alternatywą, która pomoże zatrzeć granicę między reklamą a innymi treściami internetowymi, co może spowodować większą ilość kliknięć.

Z tego artykułu dowiesz się, czym jest reklama natywna i do czego może się ona Tobie przydać!

Spis treści:

Reklama natywna – czyli co, dla kogo i dlaczego?

Reklama natywna stanowi integralną część treści internetowych, są to płatne reklamy, które płynnie łączą się z innymi treściami na stronie. Granice pomiędzy treścią a reklamą zacierają się, przez co staje się ona niezauważalna dla odbiorcy. Odbiorca, czytając konkretny tekst z reklamą natywną, jest przekonany, że dostarcza sobie wartościowych informacji, a nie tylko pusty przekaz reklamowy. Celem reklamy natywnej jest dopasowanie witryny do stylu publikacji i dostarczenie czytelnikom przydatnych informacji o produkcie promowanym przez reklamę.

Reklama natywna tworzy bardziej naturalne wrażenia reklamowe, które płynnie prowadzą konsumentów do zareklamowania produktu, a nawet kupienia go. Krótko mówiąc, reklama natywna może być przydatna, jeśli Twoja marka opiera się głównie na reklamach, po to, aby przyciągnąć nowych klientów i utrzymać istniejących odbiorców. Wyskakujące okienka reklamowe na Twojej stronie internetowej nie zdziałają cudów i nie stworzą relacji z Twoimi klientami. Dlatego, jeśli koncentrujesz się na tym, aby Twoja marka zdobyła zaufanie wśród odbiorców, warto pomyśleć o reklamie natywnej, jako silnej taktyce w działaniu!

Zalety reklamy natywnej

Nie jesteś przekonany do tego typu działań? Spróbuj Reklama natywna, jak każda inna ma swoje wady i zalety, zanim postanowisz włączyć ją do swojej strategii marketingowej, musisz je poznać! Pamiętaj, aby zawsze tworzyć reklamy z myślą o swoim kliencie! Zastanów się, czy chciałbyś trafiać na teksty niskiej jakości, czy raczej przeciwnie, na te które wzbudzają Twoje zainteresowanie i są dla Ciebie pouczające? Odpowiedź jest chyba oczywista. Twórcy treści powinni mieć na uwadze przekazywanie wartościowych informacji odbiorcy i tak też należy podchodzić do reklam natywnych. Dobrze napisane treści, które będą zgodne ze standardami Google, zrobią wrażenie na właściwych odbiorcach. Dlatego pamiętaj, że najważniejsza jest wartość, którą przekazuje Twój tekst, to spowoduje wzrost zaangażowania odbiorców i pozostawi trwałe wrażenie o Twojej marce.

Jak już wspominaliśmy, reklamy natywne powinny tworzyć całość z resztą treści. Można powiedzieć, że reklamy natywne nie zakłócają komfortu czytania odbiorcy. Powoduje to, że odbiorca, czytając treść na Twojej stronie firmowej, czuje się dobrze, a treść sama w sobie jest naturalna i nie powoduje uczucia dyskomfortu z narzucającą się reklamą. Pamiętaj, że wyskakujące okienka reklamowe na stronie internetowej mogą być przydatne, ale nie zawsze tak jest! Najczęściej zakłócają one dobre wrażenia odbiorcy i prowadzą do rozproszenia uwagi, zwiększonego współczynnika odrzuceń strony oraz frustracji klienta. Reklama natywna może być w tym momencie przydatniejszą formą niż te wspomniane wcześniej. Dzięki reklamie natywnej możesz mieć pełną kontrolę nad tym, gdzie Twoja reklama się wyświetla i do jakiej grupy docelowej trafia. Reklama natywna umożliwia twórcom szczegółowe dopasowanie intencji wyszukiwania i precyzyjnego umieszczenia reklamy wśród powiązanych treści tam, aby miało to pozytywne skutki.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Reklama natywna - czy naprawdę się opłaca?

Reklama natywna jest kontrowersyjną praktyką marketingową, ponieważ istnieje szansa, że może obrócić się przeciwko Twojej marce. Nie wszystkie osoby, które zajmują się tworzeniem treści, mają takie same doświadczenia, więc reklama niskiej jakości może negatywnie wpłynąć na sukces twojej marki. Najważniejsze jest to, że aby reklamy natywne pozostały skuteczne dla Twojej firmy, twórcy konstruując treści, muszą skoncentrować się na uczciwym dopasowaniu ich do treści, których odbiorcy oczekują od marki oraz muszą skupić się na tworzeniu treści wartościowych i jakościowych, po to, aby trafić do właściwego odbiorcy i wywołać zamierzony skutek (wzrost zaangażowania klientów).

Podsumowanie

Stworzenie dobrej i wartościowej reklamy natywnej wymaga czasu. Niestety, wiele marek nadal preferuje zwykłe reklamy, które często są poza ich kontrolą. Reklamy natywne są skuteczniejsze w działaniu. Jeśli treści reklamy natywnej są wysokiej jakości i oferują rzeczywistą wartość dla odbiorców, to są większe szanse na lepsze wyniki niż po standardowej reklamie. Badania pokazują, że ponad połowa użytkowników Internetu woli reklamy natywne od zwykłych reklam. Reklama natywna jest opłacalną formą reklamy i warto zainwestować w tego typu działania, tylko wtedy kiedy mamy jej świadomość i planujemy tworzyć wartościowe treści dla odbiorców!

W przypadku pytań nasza agencja SEO zaprasza do kontaktu.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czym jest model AIDA?
Czym jest model AIDA?
Model AIDA to świetny sposób na zwiększenie skuteczności kampanii marketingowej. Warto więc wiedzieć, jak zrealizować jego poszczególne etapy.
Jak napisać tekst reklamowy?
Jak napisać tekst reklamowy?
Coraz trudniej jest stworzyć tekst reklamowy, który przyciągnie uwagę odbiorcy. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby treść była atrakcyjna.
Branding w mediach społecznościowych, czyli promowanie marki na szeroką skalę
Branding w mediach społecznościowych, czyli promowanie marki na szeroką skalę
Zależy Ci na wypromowaniu swojej marki? Wykorzystaj media społecznościowe! Sprawdź, jakie metody marketingowe są najbardziej skuteczne.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę