Zapytaj o ofertę
Poznaj monitoring sieci – Brand 24 partnerem Grupy iCEA
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • Poznaj monitoring sieci – Brand 24 partnerem Grupy iCEA

Poznaj monitoring sieci – Brand 24 partnerem Grupy iCEA

5 min. czytania

Poznanie i zrozumienie monitoringu zachowań użytkowników jest niezwykle istotne w dzisiejszym świecie cyfrowym. Wraz z rozwojem technologii i rosnącą konkurencją, analiza potrzeb odbiorców staje się kluczowym narzędziem dla marketerów i właścicieli stron internetowych. Monitorowanie zachowań użytkowników pozwala na gromadzenie i analizę danych dotyczących ich interakcji z treściami, reklamami, interfejsem i innymi elementami cyfrowych platform. Dzięki temu możesz lepiej zrozumieć preferencje, potrzeby i nawyki rynku docelowego. W tym artykule zapoznamy Cię bliżej z pojęciem monitoringu sieci oraz przedstawimy korzyści, jakie może przynieść taka analiza.

Jak wykorzystać monitoring sieci do pozyskiwania klientów?

Wiedza o klientach to dzisiaj niezbędny element do skutecznej komunikacji. Znane wszystkim persony to w tej chwili za mało – dzięki zaawansowanym narzędziom możesz pozyskać bardzo wartościowe dane, które pomogą w prowadzeniu efektywniejszych działaniach marketingowych. W poznaniu klientów ważna jest wiedza o czym mówią, a także, o co pytają w sieci. Słuchanie głosu internautów jest świetnym sposobem na identyfikację możliwości biznesowych, a merytoryczne rozmowy mogą pomóc poznać oczekiwania i potrzeby Twoich odbiorców. W tym pomagają narzędzia służące do monitoringu Internetu, które mogą być wykorzystywane do działań sprzedażowych, jaki i wizerunkowych.

Śledzenie wzmianek o firmie

Śledzenie wypowiedzi o własnej firmie to aktualnie konieczność. Monitoring mediów pozwala zarządzać wizerunkiem marki, co jest obowiązkowym działaniem w czasach, kiedy klient znacznie częściej mówi „sprawdzam”. Oprócz kontroli marki w sieci, podstawowymi funkcjami narzędzia służącego do monitoringu Internetu jest budowanie relacji z odbiorcami oraz wzmacnianie sprzedaży. Dzięki takim narzędziom możesz dowiedzieć się kto, gdzie i kiedy oraz jak wypowiada się o Tobie w sieci. Jest to bardzo praktyczne, gdyż pozwala na szybkie reagowanie i włączenie się w dyskusję, co pokazuje ludzką twarz firmy oraz buduje jej pozytywny wizerunek.

Co jest bardzo istotne, to fakt, że Internet jest zalany pytaniami o rekomendację. Badania wskazują, że w ostatnim czasie najbardziej ufamy poleceniom, natomiast warto zauważyć, że mnóstwo pytań pozostaje bez odpowiedzi. Polowanie na takich „szukających klientów” poprzez monitoring mediów może być nowym kanałem zdobywania pdbiorców, którzy kupią akurat u Ciebie. Według badań SalesForLife, strategia social selling może wygenerować blisko 40% więcej klientów niż cold calling, w którym lubują się niektórzy handlowcy. Pozwala również na budowę relacji, które są skuteczniejsze w dzisiejszym szumie reklam, który nas otacza. Klient poczuje się wyjątkowo, w przypadku bezpośredniego kontaktu od marki np. po zapytaniu na forum, gdy odpowiada mu bezpośrednio firma. Dodatkowo komunikacja tego typu jest widoczna dla innych, co może bezkosztowo zwiększać świadomość naszej marki wśród innych odbiorców.

Jak to działa i w jaki sposób wykorzystać?

Samo śledzenie wzmianek nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć tę wiedzę wykorzystać, aby skuteczniej prowadzić działania marketingowe w swoim biznesie. Przykładowo śledzenie konkurencji pozwala uzyskać informację o tym co jest trendy, a co dopiero będzie. Dzięki temu z wyprzedzeniem możemy zaplanować najbardziej trafną kampanię reklamową. W momencie, gdy kończą Ci się pomysły na interesujące oraz angażujące treści, warto skorzystać z narzędzia do monitoringu mediów, które może być niekończącym się źródłem inspiracji. W tego rodzaju działaniach trzeba zadbać o odpowiednią konfigurację słów kluczowych, aby móc obserwować tematy popularne w danej branży. Analiza występowania konkretnych wypowiedzi/wzmianek pozwala wyciągnąć wnioski, jakie tematy są chętnie podejmowane w dyskusji. Na tej podstawie mamy do dyspozycji całą plejadę interesujących zagadnień dla odbiorców, które mogą być chętnie czytane w naszych kanałach. Przykładem narzędzia do analizy mediów społecznościowych jest Brand24.

brand24.plbrand24.pl

Podsumowanie

W dobie, gdy klienci najbardziej ufają sprawdzonym opiniom oraz chętnie pytają innych o ocenę produktu/usługi, z jakiej chcą skorzystać, trzeba zadbać o każdy aspekt obecności w sieci, również taki, na który masz wpływ w pośredni sposób. W dzisiejszych czasach za wizerunkiem idzie sprzedaż, dlatego każdy powinien wypróbować i przekonać się, jakie korzyści dla jego biznesu przyniesie wykorzystanie monitoringu mediów. Odpowiednia analiza danych to niepowtarzalna baza do planowania działań marketingowych, dlatego właśnie wśród partnerów Grupy iCEA powitaliśmy Brand24! Jest to narzędzie, które kumuluje wszystkie dane pozyskane z mediów społecznościowych, blogów czy forów w jednym miejscu. Nasza współpraca umożliwi klientom monitorowanie kondycji wizerunkowej firm w sieci na niezwykle atrakcyjnych warunkach. Nasi Klienci, w przypadku zainteresowania, będą mogli skorzystać z wydłużonego okresu próbnego, a Ci, którzy zdecydują się na wykupienie abonamentu, otrzymają specjalną ofertę oraz możliwość zmniejszenia miesięcznych zobowiązań. Warto inwestować w narzędzia, które ułatwią nadążanie za dynamicznie zmieniającym się środowiskiem online oraz za większym zaangażowaniem odbiorców.

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 9
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Odkryj SMS marketing – SMSAPI partnerem Grupy iCEA
  Odkryj SMS marketing – SMSAPI partnerem Grupy iCEA
  SMS marketing pomaga szybko i pewnie dotrzeć do klienta. Potrzebujesz jednak odpowiedniej bazy kontaktów i skutecznego narzędzia. Podpowiadamy, jak się za to zabrać.
  Jak działa pop-up?
  Jak działa pop-up?
  Pop-up to wyskakujące okienko na stronie internetowej. Zastanawiasz się jakie są jego główne cele? Czytaj dalej.
  Rozpoczęcie współpracy iCEA Group i Sky-Shop.pl
  Rozpoczęcie współpracy iCEA Group i Sky-Shop.pl
  W dobie pandemii marketing online zyskał na znaczeniu, dlatego od dziś dzielimy się bezpłatnie naszą wiedzą także z klientami SkyShop! Zobacz, co zyskasz podczas naszych eksperckich konsultacji.
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.