DARMOWY AUDYT SEO

Czy da się sprawdzić działania agencji SEO?

Czy da się sprawdzić działania agencji SEO?

Źródło: StartupStockPhotos/pixabay.com

Jeśli korzystasz z usług jakie oferuje agencja SEO, to zastanawiasz się z pewnością, czy możesz w jakiś sposób sprawdzić ich działania. Wielu klientów korzystających z usług na pozycjonowanie otrzymuje od agencji raporty, które niestety często zawierają treści niezrozumiałe dla kogoś, kto w tej branży po prostu „nie siedzi”. Nie widzisz efektów sprzedażowych, a specjaliści, od których otrzymujesz usługę twierdzą, że wyniki są świetne? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Źródło: Tumisu/pixabay.com

Warto mieć opiekuna SEO

Nie musisz być specjalistą SEO, aby móc sprawdzać pozycje swojej strony w sieci. Zanim przejdę do tego, w jaki sposób możesz samemu monitorować pozycje słów kluczowych w Internecie, pragnę podkreślić, jak bardzo ważny jest kontakt ze swoim opiekunem. Dobra agencja powinna przydzielić Tobie stałego opiekuna, z którym zawsze będziesz w kontakcie telefonicznym, mailowym, czy nawet, jeśli jest taka możliwość, możesz po prostu się z nim spotkać. Jeśli posiadasz takiego opiekuna, nie bój się z nim rozmawiać, nie bój się zadawać wielu pytań, na które nie znasz odpowiedzi. Ten specjalista jest właśnie po to, aby wyjaśniać, doradzać, rozwiewać wątpliwości, to właśnie on ma Cię prowadzić przez niezbadany wcześniej przez Ciebie świat pozycjonowania.

Jeśli opiekun prosi Cię o jakieś informacje czy dostępy, nie zwlekaj – tylko je przygotuj. Tylko obustronna współpraca z agencją przyniesie oczekiwane owoce, a pamiętajmy – obie strony czerpią z tego korzyści. Nie dogadujesz się ze swoim opiekunem? Możesz poprosić o jego zmianę. Profesjonalna agencja na pewno znajdzie dla Ciebie odpowiednią osobę, z którą złapiecie wspólny język. Otrzymujesz raporty i nie są one dla Ciebie zrozumiałe? Aby poradzić sobie z tym problemem, przydatny jest wcześniej wspomniany opiekun. To właśnie on może, a wręcz powinien wytłumaczyć Ci, co dokładnie znajduje się w dokumencie. Analiza raportu z działań SEO nie trwa długo, a jak już wspominałem, do obowiązków firmy należy również objaśnianie zrealizowanych działań.

Sprawdź: Wybór agencji SEO – na co zwrócić uwagę?

Google Analytics i jego znaczenie

Profesjonalna agencja udostępnia narzędzie do  monitorowania ruchu  – Google Analytics. Posiadasz to narzędzie? Nie ignoruj go, lecz korzystaj systematycznie. Dzięki GA  jesteś w stanie sprawdzić, czy ruch na stronie się zwiększa, skąd przychodzą użytkownicy, jak długo są na Twojej witrynie oraz czy dokonują oczekiwanych akcji. Jeśli widzisz, że ruch na stronie spada lub utrzymuje się na stałym poziomie od dłuższego czasu, to kontaktuj się z firmą pozycjonerską, rozmawiajcie o powodach zastoju i o tym, co można z tym zrobić. Pamiętajmy, że zwiększenie ruchu na stronie znacząco wpływa na wzrost zapytań i sprzedaż.

Darmowe narzędzia SEO do sprawdzania efektów pracy

Rozpoczynając współpracę z firmą interaktywną wspólnie dobierzcie najważniejsze dla Twojej branży słowa kluczowe. Uważnie obserwuj widoczność fraz, czy trafiły już do TOP50, a może nawet są już w TOP10. Do obserwacji pozycji  możemy używać kilku programów. Najprostszym narzędziem i darmowym jest cmonitor.pl. Działa on na bardzo prostej zasadzie – wpisujemy słowa kluczowe po przecinku, obok naszą domenę, gdy klikamy „sprawdź” program pokazuje nam obecne pozycje. Kolejnym przydatnym narzędziem jest semstorm.com, który w darmowej wersji nie tylko pozwala sprawdzić pozycje wszystkich słów kluczowych, ale także pokaże nam liczbę fraz w TOP50, TOP10 oraz pozwoli przeanalizować ruch na stronie. Następny w naszej kolejce jest senuto.com działa na bardzo podobnej zasadzie co Semstorm z tą różnicą, że Senuto bardziej pomoże nam w analizie i doborze słów kluczowych, natomiast Semstorm pokaże nam zmiany w algorytmie Google.

Ostatnim programem na mojej liście jest majestic.com, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzić, z jakich stron jest poprowadzone linkowanie zewnętrzne do naszej witryny.  Podsumowując, jeśli z jakiegokolwiek powodu chcesz monitorować działania agencji, to warto wiedzieć, że możesz zrobić to w prosty sposób i to za darmo 

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 8
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Jak tworzyć dobre artykuły pod SEO?
  Jak tworzyć dobre artykuły pod SEO?
  Co brać pod uwagę, przygotowując artykuły pod SEO? Dowiesz się tego z naszego tekstu.
  W jaki sposób Google indeksuje strony internetowe?
  W jaki sposób Google indeksuje strony internetowe?
  Mało osób wie, że Google musi indeksować strony internetowe, aby pokazać je innym użytkownikom. Wiesz, w jaki sposób to robi? Sprawdźmy.
  Słowa kluczowe w SEO. Czym jest zjawisko kanibalizacji?
  Słowa kluczowe w SEO. Czym jest zjawisko kanibalizacji?
  Słowa kluczowe to podstawa strategii optymalizacji i pozycjonowania strony. O czym pamiętać, planując swoje działania? Czym jest zjawisko kanibalizacji?

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę