Zapytaj o ofertę

GSP Adwords – czym jest?

5 min czytania
GSP Adwords – czym jest?
Kategoria SEM

O tym, że e-mail marketing to nadal wiodący kanał w pozyskiwaniu nowej grupy konsumentów wie niemal każdy. Jednak nie jest to zadanie proste ze względu na trudności w procesie uzyskiwania (w sposób całkowicie legalny) adresów mailowych od potencjalnych klientów oferowanych usług bądź produktów. Jak poradzić sobie z tą przeszkodą? Z odsieczą przybywa GSP AdWords. O tym, czym właściwie jest to narzędzie i jaki cel sobie stawia, przeczytasz w dalszej części wpisu.

Spis treści:

Gmail Sponsored Promotions – promocja pełną parą

Pod pojęciem określanym jako GSP reklama kryje się sponsorowana forma promocji w Gmailu. Podstawowym celem jest nawiązanie relacji z nowymi klientami oraz rozwój więzi pomiędzy nimi. Choć początkowo z zasobów tej reklamy mogła korzystać wąska grupa osób, obecnie są one dostępne niemal dla każdego reklamodawcy. Jak to wygląda od technicznej strony? GSP AdWords posiada format typowy dla reklam interaktywnych pojawiających się na Gmailu. Pierwotnie są one zwinięte, jednak po kliknięciu rozwijają się i wizualnie prezentują podobnie do tradycyjnego listu elektronicznego. Przekazy reklamowe zawsze pojawiają się w skrzynkach docelowej grupy odbiorców. Po wdrożonych modyfikacjach możemy spotkać się z sytuacją, w której reklamy w Gmailu prezentują się w karcie nazywanej “Oferty Specjalne”. Taka forma promocji sprawia, że zarządzający firmą uiszczają dodatkowe opłaty.

Atrakcyjność wizualna GSP

GSP AdWords nie można odmówić nowatorskiego wyglądu, przez co nie pozostaje obojętna dla wielu użytkujących Gmaila. Mowa tu o dwóch filarach, które podnoszą atrakcyjność przekazu, czyli o teaserze i rozszerzonej opcji komunikatu reklamowego. Pierwszy z nich zawiera w sobie logo, konkretny temat, skrupulatny opis oraz nazwę marki. Jego przeznaczeniem jest zachęcenie użytkownika sieci do wykonania konkretnej aktywności w obrębie reklamy oraz zapoznanie się z całym jej contentem. Potencjał drugiego elementu upatrywany jest w funkcjonalności. Zwykle przybiera postać graficzną. Użytkownik po wykonaniu kliknięcia odpowiedniego odnośnika może zapisać daną ofertę bądź udostępnić ją dalej.

Dużym atutem reklamy GSP jest responsywność Oznacza to tyle, że internauta może przeglądać ją na różnym sprzęcie, bez wysiłku i zbędnej irytacji. Jakie jeszcze zalety gwarantuje promocja w Gmailu?

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Efekty, których możesz spodziewać się po reklamie w Gmailu

Inwestycja w reklamę na Gmailu to strzał w dziesiątkę dla każdego przedsiębiorcy rozwijającego swoją działalność w sieci. Jej efektywność wzrasta jednak wraz z dokładną optymalizacją. Czego możesz spodziewać się po GPS AdWords? Przekonaj się!

 • Docierasz z komunikatem reklamowym do różnych adresatów.
 • Jesteś w stanie dopasować przekaz do preferencji określonego targetu za sprawą badań wdrożonych ze strony Google.
 • Zasilisz bazę swoich konsumentów.
 • Masz szansę poinformować swoją grupę docelową o nowościach oraz pojawiających się promocjach.
 • Niwelujesz nachalność we wdrażanej strategii reklamowej.
 • Uiszczasz opłaty za efekt, tj. za konkretne kliknięcie reklamy. Jeżeli użytkownik nie rozwinie przekazu promocyjnego, a ograniczy się tylko do przeczytania nagłówka, to nie będzie wytwarzać kosztów.
 • Unikatowa, urozmaicona forma komunikatu za pośrednictwem ciekawych szablonów w formie grafik, przekazów audiowizualnych czy tradycyjnych tekstów.
 • Mniejsze koszty w porównaniu do innych sposobów promocji Google AdWords.

Już sama pula zalet, jakie niesie za sobą GSP reklama, przekonuje o wielofunkcyjności dostępnego narzędzia, dlatego warto przemyśleć tę opcję promocji własnej działalności w sieci.

Elastyczność to mocna strona GSP AdWords

Sporządzane kampanie reklamowe w Gmailu są uznawane za dość nowatorski sposób promocji. Dostępne są niemal dla każdego biznesmena realizującego określone usługi, sprzedającego produkty bądź prowadzącego e-sklep. Warto mieć na względzie fakt, że niektóre treści np. o charakterze wulgarnym i obraźliwym mogą zostać skategoryzowane jako niepożądane i niewłaściwe z perspektywy GSP AdWords.

Od czego by tu zacząć?

Kampanie GSP nie posiadają indywidualnego wariantu dotyczącego procesu ich tworzenia. Wystarczy, że zdecydujesz się na stworzenie tradycyjnej kampanii w Internecie, a potem przejdziesz do konkretnych ustawień i sposobów kierowania. Ostatecznie na etapie, w którym pojawia się kreator, dostępna jest opcja zbudowania reklamy przeznaczonej na platformę Gmail. Istnieje wiele wariantów bazujących na wyborze konkretnego pliku graficznego, pojedynczej promocji, rozmaitych produktów bądź niestandardowego sposobu przesyłania. Tak naprawdę formaty przekazów reklamowych na Gmailu gwarantują wiele możliwości, które można w odpowiedni sposób dopasowywać względem własnych preferencji.

Koszty przeznaczone na organizację takiego sposobu promocji rozliczane są zgodnie z celowością modelu Cost Per Click. Faktycznie, przedsiębiorca uiszcza opłaty wtedy, gdy użytkownik rozwinie przekaz reklamowy. Ponadto nie zostaje obciążony ze względu na dodatkowe sposoby interakcji. Statystycznie za wykonanie jednej aktywności w postaci kliknięcia reklamy GSP biznesmen płaci maksymalnie złotówkę.

Jeżeli jesteś ciekawy, czy ten sposób promocji sprawdzi się w przypadku Twojej działalności, koniecznie ją przetestuj! Mądrze zainwestuj w formę reklamy prowadzonej przez Ciebie firmy.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami SEO i rozwijaj swój biznes!

Karolina Goćkowska
Copywriting ma we krwi, a do tworzenia tekstów pod SEO stara się podchodzić kreatywnie i nieszablonowo. Przygodę z contentem rozpoczęła już podczas studiów dziennikarskich na Wydziale Nauk Politycznych UAM. Jej mocnymi stronami są szybkie działanie i pełne zaangażowanie. Na pierwszym miejscu stawia możliwość ciągłego doszkalania się w dziedzinie e-marketingu.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 7

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Co to jest SEM (Search Engine Marketing)?
Co to jest SEM (Search Engine Marketing)?
Na czym polega Search Engine Marketing? Czym różni się od SEO? Dlaczego warto wykorzystać tę koncepcję w swojej strategii? Dowiedz się, co to jest SEM!
Jakie korzyści płyną z kampanii PPC?
Jakie korzyści płyną z kampanii PPC?
Zastanawiasz się, jakie korzyści płyną z reklamy typu PPC? Chcesz odnieść sukces ze sprzedaży swoich produktów, ale nie wiesz jak? Musisz przeczytać ten artykuł!
Co to jest pozycjonowanie w Google Maps?
Co to jest pozycjonowanie w Google Maps?
Spora część ruchu w wyszukiwarce dotyczy wyszukiwań lokalnych, dlatego warto zadbać o widoczność w Mapach Google. Sprawdź, na czym polega pozycjonowanie w Google Maps.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę