Zapytaj o ofertę
Sklep internetowy GOshop. Czy warto?
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • Sklep internetowy GOshop. Czy warto?

Sklep internetowy GOshop. Czy warto?

9 min. czytania

Jeśli chcesz rozpocząć sprzedaż produktów online, to musisz wybrać oprogramowanie sklepu, na którym będzie bazować Twoja witryna. Opcji masz sporo, a jedną z nich jest GoShop. Dzięki temu rozwiązaniu możesz otrzymać gotowy, przygotowany pod Twoje zamówienie sklep, w którym wszystko zostało stworzone zgodnie z ustaleniami. Ze swojej strony poświęcasz temu minimum czasu i możesz zaczynać z działalnością online. Czym jest GoShop i czy warto na niego postawić?

GoShop – co to za rozwiązanie?

Wybór odpowiedniego silnika sklepu jest kluczowym krokiem na samym początku wdrażania pomysłu polegającego na rozpoczęciu sprzedaży online. To od tej decyzji zależy, jak będzie wyglądać obsługa witryny, jak dużo będą kosztować ewentualne przeróbki w sklepie, a także jak witryna będzie zoptymalizowana pod SEO.

Samo oprogramowanie to nie wszystko, bo znaczenie ma też model korzystania z niego. Możesz postawić na rozwiązania typu open source i zakładać witrynę, bazując na nich, sam lub z pomocą specjalisty. Możesz także wybrać model SaaS, gdzie Twój udział jest ograniczony. Natomiast GoShop jest jeszcze innym rozwiązaniem. W tym przypadku proces tworzenia sklepu oraz realizacja od A do Z jest zadaniem firmy – otrzymasz zatem gotowy serwis, który zapewnia wszystko, co powinna obecnie oferować witryna. Firma ma ponad 10 lat doświadczenia i wykonała przeszło 1000 sklepów. Pomysł na taką ofertę powstał, bazując na tym, że każdy klient ma inne oczekiwania, tak więc dobrym rozwiązaniem byłoby tworzenie sklepu zgodnego z nimi. Nie ma dwóch identycznych osób, które mają pod tym względem takie same potrzeby.

Etapy realizacji sklepu GoShop

Firma realizująca witryny oparte na oprogramowaniu GoShop, opracowała plan działania, którego schemat ma przyczynić się do wdrażania projektów spełniających oczekiwania klienta i jednocześnie odpowiednie, biorąc pod uwagę potrzeby rynku. Oto, co się na niego składa:

 • Rozmowa ze zlecającym – czyli szczegółowy wywiad, w którym firma poznaje dokładne oczekiwania klienta co do sklepu.
 • Rozpoczęcie współpracy – po rozmowach uzgodnienia trafiają do umowy i tym samym powstaje dokument, który opisuje oczekiwania klienta. Wypełnia on ankietę dotyczącą sklepu WWW, a dokładnie jego wyglądu. Umowa opisuje zakres prac oraz przekazuje informacje o gwarancji. Na tym etapie konieczna jest wpłata zaliczki w wysokości najczęściej 15 proc. wartości zamówienia.
 • Utworzenie makiety sklepu – na podstawie dotychczasowych ustaleń firma tworzy makietę, czyli wstępną wizualizację witryny. Dzięki niej zlecający zobaczy, jak będą wdrożone najważniejsze funkcje i interakcje z użytkownikami. To optymalny moment na zgłaszanie zmian, a firma wprowadza je do momentu uzyskania całkowitej akceptacji.
 • Projekt graficzny sklepu – pierwszy powstaje standardowo w 5 dni roboczych, a po uwagach od klienta są one wprowadzane w kilka dni. To etap, który wymaga szczególnej uwagi, gdyż wygląd witryny w dużej mierze będzie wpływać na poziom konwersji i wzbudzanie zainteresowania internautów. Najpierw powstaje szablon strony głównej, a następnie kategorii oraz strony produktu.
 • Wdrożenie, instalacja i uruchomienie witryny – najczęściej trwa to do 15 dni roboczych, chociaż czas ten może się wydłużyć w zależności od tego, jakich funkcji w sklepie oczekuje klient. Może zlecić przygotowanie niestandardowych rozwiązań, przez co czas wykonania sklepu się wydłuży. Natomiast zazwyczaj po 10-15 dniach taka witryna jest już do dyspozycji klienta, który może zacząć wypełniać stronę treścią. W ramach tego kroku może dojść również do importu produktów, jeśli zlecający zmienia platformę sklepową i artykuły już są dodane w innym systemie. Na ten etap składa się wiele działań, a w tym: konfiguracja serwera oraz domeny, skrzynek e-mail, dostosowanie projektu do urządzeń mobilnych, instalacja certyfikatu SSL i samej witryny, a następnie przeprowadzenie testów działania sklepu oraz jego uruchomienie.
 • Przekazanie sklepu klientowi – po przejściu przez wszystkie te kroki klient otrzymuje gotowy sklep, gdzie może się zalogować do panelu administracyjnego i rozpocząć wypełnianie witryny treścią. Dostaje również szczegółową instrukcję obsługi oprogramowania, co powinno mu zdecydowanie ułatwić poradzenie sobie z jego samodzielną obsługą.

Zatem realnie po kilku tygodniach możesz mieć już gotowy sklep, wypełniony treścią oraz produktami. Efekty? Na stronie firmy możesz sprawdzić jej dotychczasowe realizacje – oceń, czy tego oczekujesz. Na GoShop bazują witryny różnej wielkości, z różnych branż, tak więc sam musisz tylko przekonać się, czy aby na pewno jest to dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

GoShop – czy warto? Koszt realizacji

Możliwości, które daje to oprogramowanie, to jedna kwestia, natomiast kolejną są koszty realizacji. W GoShop nie ma abonamentu ani opłat cyklicznych. Płacisz za realizację konkretnego pomysłu, a na stronie firmy znajdziesz szczegółowy cennik, tzn. wiesz dokładnie, co obejmuje podany tam koszt. Standardowa cena za wykonanie sklepu to 4490 zł. Obejmuje:

 • Oprogramowanie sklepu – licencja nieograniczona czasowo.
 • Indywidualny projekt graficzny.
 • Wdrożenie projektu graficznego.
 • Pomoc przy zamówieniu i konfiguracji hostingu oraz domeny.
 • Uruchomienie sklepu WWW.
 • Wdrożenie certyfikatu SSL i założenie skrzynek e-mail.
 • Roczną opiekę techniczną.
 • Integracje z zewnętrznymi serwisami, czyli systemami płatności, kurierami, porównywarkami cen czy systemami opinii.
 • Interfejs API – możliwość tworzenia własnych integracji.

Pod adresem https://www.sklepdemo.pl/ możesz zapoznać się z wersją demonstracyjną sklepu – to optymalny sposób na ocenę, czy jest to rozwiązanie, które spełnia Twoje oczekiwania.

Koszt nie zakończy się na wspomnianej kwocie, jeśli zdecydujesz się na usługi dodatkowe, takie jak:

 • Indywidualna modyfikacja oprogramowania – 90 zł za godzinę pracy programisty lub grafika.
 • Logo sklepu WWW – 490 zł.
 • Kreacje dodatkowych banerów – 120 zł za sztukę.
 • Wsparcie techniczne przez dodatkowy rok – 390 zł.

Zatem ostatecznie wydatek może być większy, niż początkowo się wydawało, ale warto optymalizować sklep tak, aby spełniał oczekiwania właściciela, a przede wszystkim klientów.

GoShop – zalety

GoShop jest rozwiązaniem, które ma wiele plusów i dlatego jest ono popularne. Do największych zalet postawienia na takie oprogramowanie należy zaliczyć:

 • Możliwość uzyskania unikatowego sklepu – Twoja witryna może się wyróżniać na tle konkurencji. W przypadku firm, które stawiają na model SaaS lub oprogramowanie open source, często realizowane projekty są do siebie bardzo podobne. W GoShop masz możliwość realizacji własnego pomysłu zgodnie z oczekiwaniami.
 • Aktualizacje – w ramach oferty otrzymujesz roczne wsparcie techniczne, ale przede wszystkim pracujesz na nieustannie rozwijanym oprogramowaniu, które jest dostosowywane do obecnych wymagań rynku.
 • Instalacja sklepu przez specjalistów – realizacją projektu od A do Z zajmuje się firma, a jednocześnie masz pełny dostęp do serwera, co może Ci się przydać m.in. przy optymalizacji SEO
 • Spersonalizowana szata graficzna – znaczna część sklepów bazuje na darmowych motywach lub odpłatnych, ale też bardzo popularnych. W GoShop projekt powstaje indywidualnie dla danej witryny.
 • Dopasowanie pod SEO – sklep na GoShop jest dostosowany do wymagań wyszukiwarki Google. Panel zarządzania witryną daje Ci wszystkie istotne funkcje, których potrzebujesz, aby optymalizować stronę i tym samym mieć szansę na budowanie widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania.
 • Mnóstwo funkcji – wszystkie popularne rozwiązania, których potrzebujesz do prowadzenia sklepu oraz oferowania ich klientom, są już gotowe i do Twojej dyspozycji. Wszystkie inne, które przyjdą Ci do głowy, mogą być wykonane zgodnie z Twoim zleceniem.

Trudno w tym oprogramowaniu doszukiwać się szczególnych wad. Bardziej chodzi o indywidualne oczekiwania i Twoje doświadczenia. Być może jesteś przyzwyczajony do innego układu panelu administracyjnego oraz wprowadzania ustawień, to jednak kwestia przyzwyczajenia.

GoShop a SEO

Jeśli budujesz sklep WWW, to koniecznie powinieneś zwracać uwagę na kwestię możliwości optymalizacji, które daje dany system. Miej na uwadze, że to organiczne wyniki wyszukiwania Google stanowią źródło największej liczby odwiedzin dla sklepów WWW, a ponadto jest to ruch, który znakomicie konwertuje. Oto, jakie możliwości daje GoShop, jeśli chodzi o optymalizację witryny:

 • Przyjazne adresy URL – to oznacza, że adres podstrony nie będzie zawierać przypadkowych ciągów znaków. Już sam URL będzie sugerować internaucie, co znajdzie na stronie.
 • Dostęp do FTP – nie korzystasz z serwera GoShop, tylko z wykupionego hostingu, co umożliwia Ci łatwe wprowadzanie zmian w kluczowych plikach, takich jak choćby .htaccess czy robots.txt.
 • Dodawanie tagu alt, czyli opisu zdjęcia – to bardzo ważny element optymalizacyjny, od którego zależy widoczność w Google Grafika. Możesz wygodnie w panelu administracyjnym dodawać go do każdej fotki bez konieczności edycji kodu HTML.
 • Wprowadzanie unikatowych tagów meta title i meta description – to niezbędny krok. Title jest ważnym czynnikiem rankingowym, natomiast opis już nie, ale może się wyświetlać w wynikach wyszukiwania oraz wpływać na CTR z SERP-ów.
 • Automatyczne generowanie mapy strony – nie musisz korzystać z zewnętrznych rozwiązań, aby budować tę mapę.
 • Dodawanie linków kanonicznych – są ustawione automatycznie, ale możesz je również określać indywidualnie dla poszczególnych adresów URL.
 • Responsywność sklepu – tzn. strona będzie się poprawnie wyświetlać na różnych urządzeniach przenośnych i komputerach.
 • Dodawanie różnych wersji produktów.

 

Jeśli nie znajdziesz w GoShop funkcji, która jest Ci potrzebna, to możesz zlecić jej wykonanie, ale jeśli chodzi o opcje związane z SEO, to raczej nie będzie takiej konieczności, gdyż wszystko, co istotne, jest dostępne.

GoShop – podsumowanie

GoShop to ciekawy pomysł na realizację sklepu dla każdego, kto chce stać się właścicielem takiej witryny przy minimum zachodu ze swojej strony. Twoja rola może być niewielka i dotyczyć głównie wyboru rozwiązań, które chcesz mieć w sklepie. Ponadto witryna będzie zapewniać Tobie oraz klientom wszystkie rozwiązania, które są potrzebne. Pozostaje kwestia wprowadzania produktów, contentu i rozpoczęcia sprzedaży.

W przypadku pytań zapraszamy do skorzystania z formularzy naszej agencji SEO.

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 4.6/5 . Liczba ocen: 11
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  5 dodatkowych modułów na Shoperze, które mogą okazać się przydatne
  5 dodatkowych modułów na Shoperze, które mogą okazać się przydatne
  Zarządzanie sklepem to wyzwanie dla przedsiębiorców w sieci. Z pomocą przychodzą platformy e-commerce. Czego należy spodziewać się po sprzedaży na Shoper?
  Migracja Magento
  Migracja Magento
  Migracja sklepu internetowego na Magento to dość skomplikowany proces. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby przebiegł w pełni poprawnie.
  Migracja PrestaShop
  Migracja PrestaShop
  Migracja sklepu internetowego na platformę PrestaShop to dość wymagający proces. Warto więc wiedzieć, jak powinna wyglądać jego sprawna realizacja!
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.