DARMOWY AUDYT SEO

Najważniejsze techniki SEO, które przydadzą się w każdej strategii

5 min czytania
Najważniejsze techniki SEO, które przydadzą się w każdej strategii
Kategoria Pozycjonowanie

Zdobycie pożądanego miejsca w wynikach wyszukiwania wymaga czasu, wielu podjętych wysiłków oraz umiejętności, które może zaoferować tylko doświadczona agencja SEO.

Algorytmy ulegają ciągłym zmianom i aktualizacjom, dlatego niektórym właścicielom stron internetowych niekiedy trudno za nimi nadążyć. Postanowiliśmy więc zebrać najważniejsze techniki SEO, które pomogą Ci poprawić ranking witryny w wynikach wyszukiwania.

Spis treści:

Najważniejsze techniki

Staraj się na bieżąco analizować zmiany na stronie

Korzystając z narzędzi takich jak Google Analytics i Google Search Console, możesz dowiedzieć się różnych rzeczy na temat funkcjonowania Twojej strony internetowej. Jednak zwrócenie się do doświadczonej agencji SEO może zapewnić Ci znacznie większą przewagę nad konkurencją. Współpraca z nią pozwoli ustalić, co działa, a co wymaga poprawy w Twojej strategii SEO. Doświadczony specjalista SEO może dodać do Twojej witryny określone kody śledzenia, które pozwolą Ci analizować podejmowane działania na stronie. Im bardziej szczegółowe jest śledzenie Twojej witryny, tym lepiej możesz dotrzeć do swoich odbiorców, ponieważ przygotujesz ulepszoną wersję swojej strategii SEO.

Jeśli nie skorzystasz z profesjonalnej analizy swojej strony internetowej, to nie zauważysz na niej problemów, nie będziesz wiedział, dlaczego odbiorcy przestają na nią wchodzić, a także nie dowiesz się, dlaczego spadłeś w rankingu wyników wyszukiwania, a może nadal jesteś na wysokiej pozycji.

Z pewnością techniczna strona SEO może być zniechęcająca. Jednak dzięki doświadczonej agencji SEO łatwo przeprowadzisz audyt i zaczniesz analizować dane, które pomogą Ci poprawić rankingi wyszukiwarek.

Dzięki dokładnej analizie swojej strony internetowej dowiesz się, czy jest ona przyjazna dla urządzeń mobilnych, a także, czy występują jakieś błędy. Pozwoli Ci to również na stałą kontrolę zawartości witryny.

Postaw na przejrzystość odbioru strony

Najważniejszym celem każdego właściciela strony internetowej powinno być uzyskanie przejrzystego, prostego w odbiorze interfejsu witryny. Jej wygląd to jedna z najważniejszych rzeczy, na których należy się skupić. Kiedy strona internetowa jest przyjemna w odbiorze, użytkownik chętniej spędza na niej czas. Okazuje się, że szybkość i łatwość w poruszaniu się po stronie generuje na niej większą konwersję.

Odnośniki w menu nawigacyjnym mają znaczenie

Menu na stronie głównej jest czymś, co użytkownik zauważa w pierwszej kolejności. Optymalizując w nim linki w taki sposób, aby prowadziły do ​​stron zawierających słowa kluczowe o najwyższym priorytecie, odbiorcy zaczną je odwiedzać, przez co Google zacznie pozycjonować witrynę wyżej w wynikach wyszukiwania.

Większość użytkowników myśli, że jest to stworzone w sposób losowy, jednak ta technika opiera się na dokładnym badaniu słów kluczowych, które generują największy ruch na stronie oraz dużą ilość przydatnych linków przekierowujących odbiorców do innych stron.

Spraw, aby strona była kompatybilna z urządzeniami mobilnymi

Jeżeli chcesz poprawić SEO swojej witryny, to pamiętaj, że obecnie większość użytkowników wyszukiwarek korzysta z nich poprzez swoje urządzenia mobilne, dlatego tak ważne jest, aby strona WWW była z nimi kompatybilna. Nadal wiele firm nie stosuje tego u siebie, jednak wpływa to negatywnie na ich pozycję w rankingu wyników wyszukiwania. Okazuje się, że Google przestało wyświetlać witryny, które nie są mobilne. Dzięki współpracy z profesjonalnym projektantem Twoja strona internetowa może szybko poprawić swoją wydajność.

Wybierz odpowiednie słowa kluczowe

Słowa kluczowe nadal powodują największą ilość ruchu na stronie internetowej. Dzięki nim użytkownicy mogą znaleźć Cię w szerokich wynikach wyszukiwania. Jednak należy pamiętać o tym, aby używać ich umiejętnie, ponieważ w innym przypadku nie zadziałają one w taki sposób, jakbyś tego chciał. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie badań nad słowami kluczowymi. Dowiesz się wtedy, jakie terminy są najczęściej wyszukiwane i popularne wśród użytkowników. Zastosuj te frazy, które pasują do Twojej branży i zobacz, jak szybko zaczniesz czerpać z tego korzyści.

Najważniejsze jest to, aby unikać zbędnego upychania słów kluczowych w treści. Wpływa to bowiem negatywnie na rankingi wyszukiwarek, a jednocześnie Google może nałożyć na Twoją witrynę karę za złe praktyki SEO.

Zastosuj znaczniki schematów

Wyszukiwarki dzięki znacznikom schematów jeszcze lepiej rozumieją zawartość każdej witryny. Są one ważnym narzędziem, ponieważ pomagają ulepszyć opis witryny wyświetlany w wynikach wyszukiwania. Sprawia to, że wyszukiwanie staje się jeszcze bardziej przyjemne, a odbiorcy więcej wiedzą na temat Twojej firmy.

Twórz angażujące treści na stronie

Jeżeli chcesz zaangażować swoich odbiorców, to musisz tworzyć treści, które im w pewien sposób pomogą. Najczęściej w Internecie ludzie poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania. To, czy je znajdą, zależy od Ciebie i Twojej firmy. Jest wiele narzędzi, które pokazują, jakie treści warto poruszać na swojej stronie, ponieważ są tematem numer jeden w wyszukiwarce. Staraj się omijać zduplikowane treści na stronie oraz wybierać najlepsze, aktualnie wyszukiwane słowa kluczowe.

Pamiętaj, że odbiorcy są najważniejsi i to właśnie im masz pomóc. Nie skupiaj się wyłącznie na wyszukiwarkach. Jeżeli zauważą one, że użytkownicy Cię lubią, z pewnością znajdziesz się szybko na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Sprawdź: Co to jest pozycjonowanie organiczne stron?

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki na temat najważniejszych technik SEO okazały się dla Ciebie przydatne i zaczniesz stosować niektóre z nich w swojej strategii. Pamiętaj, że SEO jest po to, aby pomóc Twojej witrynie, a nie wpływać na nią negatywnie.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stosowanych technik SEO, skontaktuj się z nami już teraz. Pomożemy odkryć skuteczną strategię dla Twojej firmy!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 15

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Algorytm Google i ocena wyników wyszukiwania
Algorytm Google i ocena wyników wyszukiwania
Jak znaleźć się na samej górze w wynikach wyszukiwania? Co zrobić, by wyróżnić się wśród konkurencji? Odpowiedź uzyskasz dzięki lekturze naszego artykułu.
Jak szybko Twoja strona internetowa osiągnie sukces dzięki SEO?
Jak szybko Twoja strona internetowa osiągnie sukces dzięki SEO?
Zastanawiasz się, jak szybko Twoja strona internetowa osiągnie sukces dzięki taktykom SEO? Spieszymy z odpowiedzią na to pytanie!
Praktyki SEO w zakresie budowania linków wewnętrznych
Praktyki SEO w zakresie budowania linków wewnętrznych
Jednym z podstawowych działań on-site SEO jest linkowanie wewnętrzne. Dowiedz się, co oznacza to pojęcie i jaki wpływ ma na pozycjonowanie strony.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę