DARMOWY AUDYT SEO

15 lat minęło jak jeden dzień. Zobacz, co się stało z Naszą Klasą

15 lat minęło jak jeden dzień. Zobacz, co się stało z Naszą Klasą

Nasza Klasa (NK) to polski portal społecznościowy, który został uruchomiony w 2006 roku. W pierwszych latach serwis cieszył się dużą popularnością wśród internautów. Pewnie wielu z was przyzna, że również miało konto na Naszej Klasie. Niestety, polski gigant został szybko stłumiony po tym, jak do gry wkroczył Facebook, z którego do dziś dnia korzysta 42,3% Polaków (dane z 2019 roku).

Administrator serwisu, czyli Ringier Axel Springer Polska sp. z.o.o. poinformował, że w dniu 27 lipca 2021 roku strona nie będzie już dostępna dla użytkowników. Już od kilku miesięcy konta na NK nie mogli zakładać nowi użytkownicy, a wszystkie płatne usługi, takie jak Eurogąbki można było wykorzystać do końca funkcjonowania serwisu. Wszyscy ci, którzy nie przetestowali płatnych opcji, a mimo wszystko chcieliby odzyskać zainwestowane pieniądze, mogą ubiegać się o zwrot kosztów.

Co stanie się z danymi osobowymi wraz z zamknięciem serwisu?

Wszyscy użytkownicy, którzy korzystali z NK, nie muszą obawiać się o swoje dane osobowe lub zdjęcia. RASP zapewnia, że wraz z wyłączeniem serwisu, wszystkie dane zostaną trwale usunięte i nie trafią w niepożądane ręce.

Sprawdź: SEO copywriting – jak robić to dobrze?

Czy zamknięcie serwisu to klęska Naszej Klasy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Być może potencjał polskiego serwisu społecznościowego nie został w pełni wykorzystany, ale to nie zmienia faktu, że Polska była jednym z niewielu krajów, w którym świat social media został choć na chwilę zdominowany przez inny serwis niż Facebook.

Posąg oraz plecak szkolny

Krótka historia Naszej Klasy

Twórcą serwisu jest polski przedsiębiorca, Maciej Popowicz. Jak się okazuje, stworzenie serwisu nie było wcale kosztowne. Właściciel przyznaje, że koszta związane z serwerem nie przekraczały 200 złotych i ku jemu zdziwieniu, zwróciły się bardzo szybko. Pierwszego dnia konto na portalu założyło 300 użytkowników. Od tego momentu NK rozwijało się w zawrotnym tempie. Z dnia na dzień społeczność rozszerzała się, a portal był wzbogacany o nowe funkcjonalności. Uruchomienie funkcji powiadomień, możliwość komentowania zdjęć znajomych, a także pinezkowanie sprawiło, że internauci spędzali w serwisie coraz więcej czasu. I tak w 2009 roku dobra passa Naszej Klasy dobiegła końca. Na horyzoncie pojawił się ogromny konkurent, który szybko zyskał popularność w Polsce. Mowa tu oczywiście o Facebooku.

Sprawdź: Jak tworzyć i do czego służy feed produktowy?

Co dalej?

Twórcy serwisu zamierzają skupić się na rozwoju Ten Square Games, czyli firmy produkującej gry mobilne i przeglądarkowe. Spółka została założona w 2011 roku, a dziś na swoim koncie ma spore sukcesy. Najpopularniejsze gry z katalogu Naszej Klasy zostaną przeniesione do serwisu Game Planet, gdzie użytkownicy będą mogli kontynuować swoje wirtualne zmagania.

Potrzebujesz pomocy? Napisz do naszej agencji SEO z Poznania!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Marketing
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 8

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Co to jest NPS?
  Co to jest NPS?
  Net Promoter Score określa jakość interakcji między biznesem, a jego klientami. Poznaj wady i zalety tego wskaźnika i dowiedz się, jak wykorzystać go w biznesie.
  Czy wyszukiwanie głosowe jest przyszłością marketingu internetowego?
  Czy wyszukiwanie głosowe jest przyszłością marketingu internetowego?
  Zastanawiasz się, czy wyszukiwanie głosowe już jest tak popularne, że należy tworzyć osobne strategie SEO pod tym kątem? Przeczytaj nasz artykuł i podejmij sam decyzję!
  Czym jest marketing automation?
  Czym jest marketing automation?
  Dane o klientach mają kluczowe znaczenie w marketingu, jednak ich ręczne wpisywanie może być żmudne i czasochłonne. Rozwiązaniem jest marketing automation – strategia, która oferuje liczne korzyści.

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę